Čtvrtfinále hokejového MS 2019 hráčů do 20 let komentuje Vojtěch Jurák

Z dnešního online přenosu je to všechno. Další zprávy a podrobnosti o turnaji a o českém týmu sledujte na iDnes.cz. Děkujeme za pozornost.

Česko - Švédsko 0:5. Marná sláva, bezzubí junioři na MS končí

přečíst článek

Pro český tým turnaj končí, naopak Švédové budou v sobotu a v neděli hrát o medaile. Do semifinále kromě Švédů postoupili také Rusové, Kanaďané a Finové.

Poslední čtvrtfinálový zápas je minulostí. Švédové s přehledem potvrdili roli favorita a od prvních minut bezpečně mířili za postupem. Svou dominanci potvrdili dvěma góly v první třetině, na které postupně navazovali dalšími trefami. Čeští hokejisté vzdorovali, v utkání však byli horším týmem a především se jim nepodařilo vstřelit branku nebo alespoň soupeře na delší dobu pořádně zatlačit.

Nejlepší hráči utkání:

Česko: Jaromír Pytlík
Švédsko: Hugo Alnefelt

60:00

Zápas skončil.

59:40

Češi ještě v závěru zahrozili, do střeleckých pozic se dostali Blümel a Zábranský. Ovšem nebyly to pokusy, které by nějak rozhodily brankáře Alnefelta.

59:04

Švédsko drží české hokejisty v jejich pásmu.

58:25

Söderström s pukem na hokejce zakládá zpoza vlastní branky útočnou akci Švédů.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

56:54

Česká čtveřice se pozorně brání, je ovšem pravda, že Švédové se nikam příliš netlačí.

56:10

Eriksson se probil až do zakončení, Dostál jeho pokus zastavil.

55:25

Švédové jsou v útočném pásmu a kombinují. Pokud si sami situaci nezkomplikují faulem, tak dnešní zápas dohrají v početní výhodě.

54:59

Vyloučení: Klikorka (Česko) jde do sprch. Rozhodčí ho vylučují do konce utkání za sekání. Na trestné lavici jeho trest odsedí Pekař.

54:49

Dostál kryje puk a přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Švédska.

53:54

Raška se tlačil do brankoviště, ovšem Alnefelt si celou situaci pohlídal a udržel puk ve své výstroji. Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Česka.

52:48

Zábranský zablokoval Holtzovu střelu, brankář Dostál tak nemusel zasahovat.

52:11

Češi jsou v útočném pásmu, Švédové se však pozorně a celkem v pohodě brání.

50:44

Gól Švédska: D. Gustafsson (Höglander, Lundkvist).
Švédové využívají přesilovku a vedou už 5:0. Čechům se nepodařilo dostat puk ven z pásma, čehož soupeř okamžitě využil. Švédové rychlou kombinací totálně rozebrali českou obranu a uvolnili Davida Gustafssona, který zakončoval prakticky do prázdné branky.

50:31

Vyloučení: Haš (Česko) usedá na trestnou lavici, od rozhodčího dostal dvouminutový trest za podrážení.

49:49

Alnefelt musel dávat pozor, česká střela však minula jeho branku, takže nemusel zasahovat.

48:50

Zakázané uvolnění Švédska, vhazovat se bude před brankou Alnefelta.

47:39

Švédové se po vhazování před svou brankou rychle dostali ke kotouči a k ničemu české hokejisty nepouští.

46:55

Zakázané uvolnění Švédska, hra je přesouvá před Alnefelta.

45:12

Češi se tlačí do útočného pásma. Věří, že první gól by je mohl ještě nakopnout.

44:04

Gól Švédska: Söderström.
Trestného střílení se ujal Söderström, který překonal brankáře Dostála střelou mezi betony.

44:04

Trestné střílení pro Švédsko. Berggren se dostal do úniku a jel sám na Dostála, obránce Haš jej zastavil jen za pomocí hákování.

42:42

Plášek je zpět na ledě, Češi tentokrát oslabení zvládli.

41:12

Velká šance Česka! Pytlík se v oslabení dostal do samostatného úniku, jeho zakončení však Alnefelt kryje do lapačky!

40:42

Vyloučení: Plášek (Česko) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

40:01

Třetí třetina začala.

České snahy o zdramatizování zápasu utnul třetí gól Švédů v první minutě druhé třetiny. Od té chvílé seveřané kontrolovali hru a dlouho k ničemu české juniory nepouštěli. Až ve druhé polovině třetiny domácí hokejisté několikrát zahrozili, byly to však spíše jednorázové šance než nějaký dlouhodobý tlak. Češi to budou mít velmi těžké, ale ještě jim zbývá dvacet minut hry.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:43

Klikorka ztratil puk ve vlastním pásmu, druhá třetina se proto zřejmě dohraje před brankou gólmana Dostála.

39:22

Češi sice vyhráli vhazování ve středním pásmu a získali puk na hokejky, následná rozehrávka ovšem končí jen zakázaným uvolněním.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:07

Čajka aktivně napadal v útočném pásmu a chvíli to vypadalo, že by mohl vybojovat puk. Švédové ale nakonec ošemetnou situaci ustáli a dál pokračují v útoku směrem na českou branku.

37:25

Pasic velmi nepříjemnou střelou protáhl Dostála, český brankář kryje puk do rukavice a přerušuje hru.

36:49

Klikorka posunul puk za vlastní brankou na Zábranského, který zakládá český útok.

36:20

Pláškova střela ze strany doletěla jen do lapačky brankáře Alnefelta, který na puk viděl a nenechal se tímto pokusem rozhodit.

35:53

D. Gustafsson stíhá puk v útočném pásmu, Češi se naopak snaží kotouč dostat co nejrychleji ze své třetiny.

35:28

Čeští hokejisté poněkud zaváhali při rozehrávce, Raymond toho však nevyužil. Jeho okamžitá rána zamířila nad branku.

34:14

Velký závar před brankou Švédska. Čeští hokejisté nadělali zmatek v útočném pásmu, puk chvíli dokonce poskakoval volný před čárou, ani důraz a tlak do brankoviště ze strany Čechů však k prvnímu gólu nevedl. Švédové nakonec vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

33:55

Hašova bomba od modré čáry byla velmi nepříjemná, Plášek ji před brankou zřejmě ještě tečoval. Puk zamířil těsně vedle tyčky a mimo.

33:33

Plášek to opět zkusil rychlou a svižnou střelou, ani tentokrát však jeho pokus nezamířil mezi tři tyče. Brankář Alnefelt nemusel zasahovat.

31:48

Pavel a Šik jsou v posledních minutách velmi aktivní, naráží ovšem na pevnou a velmi dobře organizovanou švédskou obranu. A když už se Čechům podaří zakončit, přijde na řadu spolehlivý brankář Alnefelt.

30:20

Plášek v dobrém postavení ze strany netrefil branku.

30:02

Základní hrací doba se přehoupla do své druhé poloviny. Švédové zatím drží tříbrankový náskok a zdá se, že utkání kontrolují.

29:43

Švédové vybojovali puk ve vlastní třetině a rychle se přesouvají do pásma.

27:28

Zajímavé šance na obou stranách. Nejprve se Švédové na chvíli objevili před brankou ve třech proti jedinému obránci, Berggren však minul přihrávku do volného prostoru. O chvíli později zahrozila česká trojice Pekař, Pavel a Šik.

26:50

Češi rychle nabruslili s pukem do útočného pásma, Švédové je však udrželi u mantinelu a pak obrali o puk.

26:28

Puk skončil v ochranné síti za českou brankou, rozhočí proto přerušuje hru.

25:03

Pekař ujížděl s Dajčarem do pásma. Druhý jmenovaný si klepal o přihrávku, Pekařovi se však nepovedlo puk na spoluhráče posunout, neboť jej dobře napadal jeden z obránců.

23:48

Alnefelt si snad poprvé ve druhé třetině sáhl na puk. Střelu jednoho z českých hokejistů vyrazil jen před sebe a chvíli mu trvalo, než se mu podařilo puk najít v přikrýt. Z českých hokejistů však nikdo nebyl dostatečně blízko.

23:11

Ginning tvrdou ranou prověřil Dostála, český gólman kryje a přerušuje hru.

22:49

Českým hokejistům se podařilo získat puk a založit útok, obránci Švédska však Myšáka rychle odzbrojili.

22:16

Český brankář si připisuje další zákrok. S pomocí svých obránců odolal švédskému náporu a přikryl puk ve svém brankovišti. Rozhodčí přerušuje hru.

20:45

Gól Švédska: Höglander (Sandin, Fagemo).
Švédové hned v úvodu třetiny střílí svou třetí branku. Sandin zavezl puk do rohu, odkud jej poslal Höglanderovi mezi kruhy. Švédský střelec na nic nečekal, okamžitě vystřelil a překonal Dostála, který se právě přesouval.

20:01

Druhá třetina začala.

Hokejisté jsou na ledě, zápas bude za chvíli pokračovat.

První třetina utkání je za námi. Čeští hokejisté dřou a bojují, ale za Švédskem zaostávají. Nejprve je srazil jejich celoturnajový problém – vyloučení, poté zaváhání vlastního brankáře za brankou. Švédové tak vedou 2:0 a mají nakročeno do semifinále. Češi mají ještě čtyřicet minut na to, aby o nejlepší čtyřku zabojovali. Podaří se jim to?

20:00

První třetina skončila.

19:45

Rozhodčí přerušují hru pro ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

19:12

Teplý a Myšák bojují o puk u mantinelu v rohu za švédskou brankou. Češi se ještě v závěru třetiny snaží něco dělat s nepříznivým stavem.

19:00

Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:14

Dostál rychlým zákrokem lapačkou kryje tvrdou ránu Švédska a přerušuje hru. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Čechů.

16:59

Fagemo je zpět na ledě, Švédové své první oslabení v utkání zvládli.

16:03

Češi se po delší době dostávají do útočního pásma a snaží se snížit ztrátu.

15:09

Gól Švédska: H. Gustafsson.
Švédové dávají ve vlastním oslabení druhý gól. Dostál špatně rozehrál za svou brankou, puk poslal jen na hůl napadajícího Huga Gustafssona, který bez problémů skóruje do zcela odkryté branky.