komentátor: Robin Krutil   |   Začátek utkání: 20.05.17 v 15:15

Zobraz jen:
Děkujeme za pozornost a přejeme silné zážitky u vyvrcholení šampionátu.
Rusko protáhne své čekání na zlato, které trvá od roku 2014. Kanada si počká, s kým z dvojice Švédsko - Finsko se utká o třetí titul v řadě.
Celkový poměr střel mluví 38:28 pro Kanadu. Rusko sice předvedlo dvě výborné třetiny, ale ta třetí patřila javorovému listu. Kanaďané při dvou klíčových gólech měli i štěstí, když se k nim puk odrazil od soupeřů, ale bylo to vyústění jejich převahy.
Po dvou třetinách drželi trumfy Rusové, ale Kanada se v posledním dějství vybičovala k ohromujícího výkonu. Červení předvedli ďábelské tempo, sevřeli Rusy pod drtivým tlakem, přestříleli je 19:5 a v posledních minutách převrátili skóre.
Kanaďané slaví, Rusové nevěřícně hledí před sebe. Javorové listy budou zítra usilovat o třetí světový titul v řadě.
Konec utkání.
59:47
Pickard vyrazil tečovanou střelu a Kanada už tohle vedení udrží.
59:15
Rusové znovu zkouší hru bez brankáře.
58:53
Couturier (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence O´Reilly a Parayko
Stav zápasu Kanada - Rusko 4:2

Kanada bude hrát finále! Kuzněcov se proháčkoval do kanadského pásma, ale přišel o puk, O´Reilly jej posunul Couturierovi a ten zamířil do opuštěné klece.
58:25
Rusové odvolali brankáře!
58:25
Ruský kouč Znarok si vzal oddechový čas.
56:58
O´Reilly (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Matheson
Stav zápasu Kanada - Rusko 3:2

Kanada dokonala velký obrat! O´Reilly sice před ruským brankovištěm nedokázal zpracovat puk, ale ten se k němu odrazem od dvou protihráčů vrátil před hokejku a kanadský útočník jej zblízka zvedl přes Vasilevského beton.
56:19
Pickard si pohlídal pokus Dadonova skoro od brankové čáry.
55:07
MacKinnon (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Konecny
Stav zápasu Kanada - Rusko 2:2

Kanadský tlak přece jen přinesl vyrovnání! MacKinnonovi na levém kruhu utekl puk, ale od hokejky Tkačova se k němu vrátil zpět a okamžitá střela kanadského útočníka prošla přes Vasilevského vyrážečku.
54:00
Rusům se trochu podařilo otupit kanadský nápor.
53:17
Ruské zakázané uvolnění stěhuje hru znovu před Vasilevského.
52:38
Rusové po dlouhé době vyrazili dopředu. Tkačov zavezl puk za kanadskou branku, ale tam o něj přišel.
52:07
Giroux pálil z levé strany bez přípravy, puk skončil ve Vasilevského výstroji. Ruský brankář chytá ve třetí třetině famózně.
51:30
Kanada má ve třetí třetině střeleckou převahu 12:4, Rusové stále odolávají.
51:13
Další nahození Parayka se odrazilo od ruského brankáře. Rozhodčí přerušili hru, přestože puk byl dál ve hře.
50:26
Scheifele tečoval střelu Parayka, puk narazil do Vasilevského.
50:13
Vyloučen hráč Kuzněcov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
Ruský útočník za kanadskou brankou atakoval gólmana Pickarda, Kanada bude hrát už čtvrtou přesilovku v závěrečné třetině.
49:45
Panarin střílel z velkého úhlu, puk se odrazil od tyčky nebo Pickardovy masky.
49:30
Rusové jsou v pěti.
49:02
Rusové ujeli do brejku, ale Tkačov na přihrávku Plotnikova nedosáhl.
48:35
Tělegin sebral Kanaďanům puk a aspoň na chvíli jej odeslal do bezpečí.
47:51
O´Reilly zkusil zaskočit Vasilevského z ostrého úhlu, ale trefil boční síť.
47:19
Vyloučen hráč Zub (Rusko), 2 min. za podražení
Rusové ve třetí třetině nestíhají, Zub si musel už podruhé v zápase pomoct faulem.
46:57
Kanadský tlak sílí, de Haan ovšem z levé strány pálil vedle branky.
45:56
Do ruského pásma se valí jedna kanadská vlna za druhou. Naposledy z pravé strany překvapivě střílel MacKinnon a Vasilevskij měl s jeho pokusem problémy.
45:23
Point mezi kruhy špatně trefil puk, Vasilevskij jej hokejkou odklonil do rohu.
44:16
Před kanadskou brankou číhal Kuzněcov, dostal přihrávku od zadního mantinelu, ale výborným zákrokem jej odmítl Pickard.
43:46
Rusové už jsou v pěti, ale kanadská ofenziva pokračuje. Giroux si však nalevo od ruské branky nezpracoval dobře puk a následně jej postrčil jen k Vasilevskému.
43:04
Znovu stejný recept, tentokrát puk na branku usměrňoval Schenn a Vasilevskij ramenem vytlačil kotouč těsně vedle své tyče.
42:42
Kanada předvedla akci velmi podobnou té gólové, O´Reilly ale tentokrát přizvedl puk jen do Vasilevského.
41:51
Tělegin se v kanadském pásmu protlačil k puku, ale přes Parayka jej na branku neprocpal.
41:30
Vyloučen hráč Bělov (Rusko), 2 min. za krosček
Kanada bude hrát další přesilovku. Připomeňme, že tu předchozí využila.
40:17
Scheifele (Kanada) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence MacKinnon a Parayko
Stav zápasu Kanada - Rusko 1:2

Kanadě se povedl famózní vstup do třetí třetiny! MacKinnon v pokračující přesilovce postrčil puk z levého kruhu před brankoviště, kde jej Scheifele jedním dotekem zvedl do horního rohu ruské branky.
40:00
Začala třetí třetina.
Rusové mají blíž do finále, když předvedli dvě precizní gólové souhry a jejich defenziva stále drží pevně. Na střely na branku to ve druhé periodě bylo 12:12, ale Kanada pořádně přitopila v ruském pásmu až v přesilovce v závěru třetiny.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:59
Kanada v přesilovce předvedla velký tlak, ale Rusové už do konce druhé třetiny vydrží.
39:28
Pokus O´Reillyho proletěl kolem ruské branky.
39:02
Schenn dostal nabito mezi kruhy a jeho svižná střela trefila Vasilevského do ramena.
38:30
Vyloučen hráč Zub (Rusko), 2 min. za sekání
Ruský obránce zezadu fauloval Simmondse, tohle mohlo klidně být trestné střílení.
37:26
Po dalším přečíslení Rusů zakončoval Namestnikov, Picard se však stihl přemístit a výborným zákrokem betonem udržel kanadské naděje na živu.
35:56
Rusů je teď plný led, přihrávku Tkačova zastavili Kanaďané v poslední chvíli.
34:50
Gusev (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Šipačov a Panarin
Stav zápasu Kanada - Rusko 0:2

Rusko v přesilovce navyšuje vedení! Kanada nezvládla střídání, čehož využili Rusové k přečíslení čtyři na dva, které zakončil Gusev. Puk sice z první netrefil ideálně, ale ten si přesto našel cestu skrz natahujícího se Pickarda.
33:47
Vyloučen hráč Simmonds (Kanada), 2 min. za sekání
Po kanadském faulu v útočném pásmu ještě následovalo pošťuchování, ale už bez dalšího trestu.
33:31
Jeden z Rusů přišel o hokejku, ale Kanaďané toho nevyužili, když Morrissey z pravého kruhu jen provětral lapačku Vasilevského.
33:18
Kanada působí opařeně, teď jí ovšem pomohlo do útočného pásma zakázané uvolnění Rusů.
32:16
Kuzněcov (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Panarin a Kučerov
Stav zápasu Kanada - Rusko 0:1

Čekání na gól je u konce! Rusům se povedla parádní akce, když sérií přihrávek zcela rozebrali kanadskou defenzivu a Kuzněcov u zadní tyčky v poklidu zasunul puk do zcela odkryté branky.
31:33
Giroudova pobídka před branku nikoho v červeném nenašla.
31:24
Morrissey napřáhl od modré čáry, ale Vasilevskij měl dobrý výhled a snadno zasáhl lapačkou.
30:04
MacKinnon v levém kruhu pálil z první, Vasilevskij betonem vyrazil.
28:38
Vyloučen hráč Scheifele (Kanada), 2 min. za nafilmovaný pád
Bude pokračovat klasická kanadská přesilovka.
28:38
Vyloučen hráč Kiselevič (Rusko), 2 min. za hrubost
28:36
Vyloučen hráč Bělov (Rusko), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
První přesilovka pro Kanadu.
28:12
Konecny z levé strany minul ruskou branku.
27:41
Barabanov si z rohu kluziště nabruslil do pravého kruhu, jeho střelu přizvedl hokejkou de Haan.
27:21
Tělegin se lehce poškorpil se Scheifelem, ale k větší potyčce nedošlo.
25:52
Pickard se musí ohánět, nyní lapačkou vychýlil střelu Bělova z mezikruží.
24:50
Kučerov pálil ze své parkety na pravém kruhu, Pickard stihl včas vymrštit svůj beton.
24:13
Trest týmu (Kanada), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Rusové si zahrají druhou přesilovku krátce po sobě.
23:10
Před kanadskou branku si najel Dadonov, opřel se do přihrávky Guseva od zadního mantinelu, ale Pickard puk dokázal vyrážečkou vytěsnit mimo tyče.
22:38
Kanaďané uzmuli puk a vyhodili jej.
21:57
Po sérii ruských přihrávek pálil Kučerov do bránícího Vlasica.
21:21
Vyloučen hráč Konecny (Kanada), 2 min. za nedovolené bránění
20:40
Vasilevskij neudržel pokus Morrisseye od pravého mantinelu, před brankou se tak k dorážce tlačil O´Reilly, ale puk letící vysoko ve vzduchu nezasáhl.
20:15
Kanada znovu začala třetinu zhurta, Skinnerovu ránu vyrazil Vasilevskij.
20:00
Začala druhá třetina.
K vidění je ostrý duel, ve kterém si oba týmy pečlivě střeží zadní vrátka. Rusové přestříleli Kanadu 11:7, ale ani jeden brankář zatím nemusel vytasit špičkový zákrok.
20:00
Skončila první třetina.
19:55
Z ruské protiakce ještě stihl vystřelit Ničuškin, ale Pickardovi větší starosti nenadělal.
19:49
Vasilevskij levým betonem vyrazil puk před MacKinnona, ten se po něm však musel natahovat a nestihl tak dorazit do odkryté brány.
19:09
Po puku odraženém od zadního mantinelu se sápal Kuzněcov, brankář Pickard mu u tyčky nenechal žádný prostor.
18:29
Před ruskou brankou se zmocnil puku Konecny, ale svým manévrem na Vasilevského nevyzrál.
17:53
Schenn ve výskoku za ruskou brankou sestřelil Andronova, rozhodčí překvapivě tenhle zákrok nepotrestali.
16:34
Po ráně Orlova, která se odrazila od zadního mantinelu, střílel pohotově Kučerov. Pickard musel vytasit svou vyrážečku.
16:03
Panarin vypálil z voleje mimo bránu.
15:37
Do skákavého puku se na pravé straně opřel Šipačov, kanadský brankář se včas přemístil ke druhé tyči a střelu zachytil.
14:54
Vyloučen hráč Scheifele (Kanada), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilovku v zápase si zahrají Rusové.
14:22
Rychlý ruský kontr zakončil Provorov, který zamířil přesně do Pickardovy hrudi.
13:43
Před ruskou branku si sjížděl Point, ale podobně jako před chvílí Simmonds puk promáchl.
13:09
Namestnikov na vlastní modré čáře uzmul puk a vyrazil kupředu, přes beka Morrisseye však svou střelu neprocpal.
12:16
Před ruskou brankou číhal Simmonds, ale prudce letící puk netrefil.
11:56
Rusům se vystřelit povedlo, pokus Antipina z pravého kruhu skončil v Pickardově lapačce.
11:35
Kanaďané přes minutu a půl sevřeli Rusy v jejich pásmu, ale střeleckou pozici si nevytvořili.
10:10
Oba týmy si hledí především defenzivy a vzájemně se tak stále drží v šachu.
9:14
Rusové teď vedli svůj výpad po pravé straně, ale pokus Kučerova obránci zblokovali a puku se poté zmocnil Pickard.
8:18
Z uctivé dálky napřáhl Kiselevič, pro Pickarda šlo o snadný zákrok.
8:12
První komerční přestávka. Oba týmy hrají s enormním úsilím, ale větší šanci si dosud nevytvořily.
7:38
Ruský brankář si poradil s propagačním pokusem MacKinnona.
6:49
Rusové získali puk za kanadskou brankou a Dadonov se jej snažil posunout do šance pro Namestnikova, ale obránce dobře zasáhl.
5:17
Další pokus z dálky vyslal na ruskou branku Lee, Vasilevskij tentokrát vyrazil puk do rohu.
4:49
Na modré čáře se z první opřel do puku Morrissey, kotouč přistál ve Vasilevského lapačce.
4:12
Rusové si vyměnili několik rychlých přihrávek, ale ta finální od Dadonova na číhajícího Šipačova neprošla.
3:48
Ke střele z levého kruhu se dostal Panarin, ale netrefil puk ideálně a ten tak jen pomalu doklouzal k Picardovi.
3:20
Hraje se v rychlém tempu, ale zatím také s mnoha nepřesnostmi.
1:33
V první ruské šanci se ocitl Plotnikov, střelu z pravého kruhu však poslal vedle branky.
0:27
Kanada se vrhla na Rusy s chutí, v dobré pozici se hned ocitl Couturier, ale poslal puk vedle branky. Následně po střele od modré čáry přerušil hru brankář Vasilevskij.
0:00
Utkání začalo.
Kanada nastoupí v červených dresech, Rusové v bílých.
Výborně si počínají také oba gólmani. Andrej Vasilevskij se chlubí úspěšností 94,6 procent a průměrem 1,34 gólu na zápas, jeho kanadský protějšek Calvin Pickard zastavil 93,5 procent střel a pustil 1,38 gólu na zápas.
Nejlepší Rusové jsou dokonce ještě produktivnější než jejich protějšci. Jejich bodování vládne Artěmij Panarin (4+10), následují Nikita Kučerov (6+7), Vadim Šipačov (2+10) a Nikita Gusev (4+6).
Oba týmy zdobí drtivá ofenzivní síla. Kanaďany táhnou zejména Nate MacKinnon (5+7), Mitch Marner (4+7) a Jeff Skinner (4+5).
V posledních letech mají ve vzájemných soubojích navrch Kanaďané, které ruský kouč Oleg Znarok ještě nikdy neporazil. Javorové listy se snaží v Kolíně dotáhnout zlatý hattrick.
Rusové zaváhali v posledním duelu skupiny s USA, ale jinak také všechny ostatní zápasy vyhráli. Ve čtvrtfinále si hladce poradili s Českem 3:0.
Oba týmy zatím procházejí turnajem suverénně. Kanada sice v prodloužení klopýtla se Švýcarskem, ale všechny ostatní duely zvládla vyhrát v normální hrací době. Byť ve čtvrtfinále s Německem to bylo jen těsně 2:1.
Vítejte u reportáže z předčasného vrcholu světového šampionátu, v semifinále se střetnou odvěcí rivalové a největší hokejové velmoci Kanada s Ruskem.