Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

čtvrtek 28. července 2016

Slavia - FC Rio Ave 0:0

SK Slavia Praha
FC Rio Ave

Online přenos

komentoval: Michal Jindra

Hezký podvečer, vážení fotbaloví fanoušci, vítejte u sledování on-line přenosu ze zápasu 3. předkola Evropské ligy mezi Slavií Praha a portugalským Rio Ave.
Pro Pražany to bude v letošní sezoně již třetí pohárové utkání. Do třetího předkola se slávisté dostali přes Levandii Talin, s níž nejprve na venkovním hřišti prohráli 1:3, ovšem o týden později doma zvítězili 2:0 - a to stačilo na postup.
Z úst slávistického trenéra Dušana Uhrina mladšího na tiskové konferenci mimo jiné zaznělo: „My moc nevíme, co nás čeká. Soupeřovo mužstvo změnilo oproti minulé sezoně hodně hráčů. Když tam byl kolega Honza Kmoch na sledování, tak každý poločas hráli jiným stylem. My se tedy budeme v tomto utkání soustředit hlavně na sebe, abychom splňovali úkoly, které máme na hřišti. Chceme doma samozřejmě vyhrát.“
Tři čtvrtě hodiny před začátkem zápasu na trávník vyběhli slávističtí brankáři Pavlenka a Berkovec. Oběma tleská několik stovek fanoušků, kteří už jsou na stadionu. Čeká se návštěva přes patnáct tisíc.
Na včerejší setkání s novináři přišel také slávista Tomáš Souček. Na otázku, zda považuje postup za povinnost, odvětil: „Rio Ave je velmi silný soupeř, ale myslím, že jsme na tom stejně jako oni. Kdo postoupí, se ukáže na hřišti.“
Teď už se rozcvičuje i zbytek sestavy. Ta je podle očekávání, až na jednu pozici. Na levé straně zálohy nastupuje Mihalík místo Zmrhala, který je jen na lavičce náhradníků.
Dnešní soupeři nastupují na trávník. Slávisté v červeno-bílých dresech, Rio Ave má svítivě zelené trikoty.
1
Začal první poločas utkání Slavia - FC Rio Ave
1
První střela utkání. A hned se musel slávistický brankář Pavlenka pořádně proletět. Portugalský fotbalista Ribeiro si navedl míč z levé strany na střed a pálil na zadní tyč. Brankář Pražanů míč vyboxoval.
2
Křižný pas na hostujícího Diase doletěl až do autu. Vhazují domácí hráči Slavie Praha.
4
Aktivnější jsou na začátku utkání hráči Rio Ave. Na slávisty to zkouší po krajích hřiště.
5
Kenia společně s Hušabuerem drželi dlouho míč na útočné polovině, brzy o něj přišli. Soupeř jej vybojoval díky důrazu.
6
Další nebezpečná rána v podání hostů. Riberio napřáhl z velké dálky, brány Pavlenky však míjel.
7
A odpovědět chtěli také slávisté. V soupeřově vápně se dostal míč na zadní tyč, kde byl připravený Van Kessel, do jeho následné křižné střely se postavil jeden z hráčů Ria Ave.
9
Důležité Zajímavá příležitost Slavie! Škoda si výborně naběhl na centrovaný míč z rohového kopu a v oblasti penalty hlavičkoval na zadní tyč. Bránu Cássia míjel jen o pár centimetrů.
10
Hostující Krovinovič kroutil centr z levé strany na zadní tyč, nicméně pas byl příliš dlouhý a letěl až do zámezí.
13
Trenérovi Rio Ave teď asi pořádně zatrnulo. Jeden z jeho svěřenců dlouho čekal s přihrávkou domů, a když nakonec zrychlil a odhlavičkoval, tak trochu zadělal na problémy brankáři Cássiovi. Ten si však se situací poradil dobře.
15
Povedená akce Rio Ave. Z levé strany zajímavě odcentroval do šestnáctky jeden z hostujících fotbalistů, ovšem do vápna se vrátil záložník Souček, který balón vyhlavičkoval pryč z nebezpečného území.
17
Protiútok Slavie ukončila nepřesná přihrávka Součka. Soupeř tak mohl jít do brejku, ten zastavil na hranici vápna Kenia.
18
Po faulu na Hušbauera zahrávali slávisté z velké dálky přímý kop. Kenia nacentroval do vápna a tentokrát se vyznamenala defenziva Rio Ave.
19
Důležité Výborný zákrok slávistického gólmana! A stejně povedená byla také střela Novaise přibližně z pětadvaceti metrů. Fotbalista v zeleném dresu vypálil k levé tyči, ránu musel vyrazit Pavlenka.
21
V úvodní dvacetiminutovce byl na hřišti lepší hostující tým. Slávisté v přechodové fázi do útoku hodně kazí a mají problém se dostat přes obranu Ria k šestnáctce, odkud by mohli zakončit.
23
Slávista Hušbauer na polovině hřiště fauloval Ribeira, rozehrávají muži v zeleném.
25
Fotbalisté Ria Ave stále drží míč, zato slávisté jsou zatažení na vlastní polovině a brání útoky hostů. Trenér Uhrin stojí u čáry a neustále křičí na své svěřence.
26
Krovinovič se zbavil na středu hřiště Součka, posunul si balón na střelu, ale s ní neměl Pavlenka žádný problém, letěla doprostřed brány.
28
Hostující Krovinovič se znovu mohl předvést, tentokrát si však míč před střelou příliš předkopl.
29
Po dlouhé době se vydali do útoku také domácí. Van Kessel z pravé strany přesně odcentroval na penaltu, kde si sbíhal Škoda. V nikterak jednoduché pozici zakončil hlavou, gólman Cássio ale se zakončením pod břevno neměl potíže.
31
Ani po půlhodině hry se představení Slavie nijak výrazně nezlepšilo. Domácím dělá velké problémy vůbec založit útok. Pomalu každá rozehrávka končí na kopačkách Ria Ave.
33
Křižný pas za obranu hledal Diase, nachystaný však byl obránce Mikula.
35
Rio Ave zahrávalo rohový kop. Na standardní situace se vrací do slávistického vápna i útočník Škoda, který právě využil své výšky a míč vyhlavičkoval.
36
Van Kessel, slávistická posila, si sebevědomě obhodil jednoho ze soupeřů, jenže míč pak pokryl další fotbalista v zeleném. Z nadějného útoku tak nic nebylo.
37
Karty Žlutou kartu dostal Hušbauer (Slavia)
38
Slávisté šli do útoku tři na čtyři. Na středu vedl balón Van Kessel, poté přihrál doleva na Keniu, ten ovšem o míč přišel. Hra se tak přelila na opačnou stranu.
40
Důležité Slávističtí fanoušci pískají! Na hranici vápna doletěl vysoký míč na Škodu, ten famózně nůžkami zakončil míč do sítě. Jenže mezitím odpískal hlavní rozhodčí útočný faul. Gól tak neplatí.
42
Kolmou přihrávku podél lajny dostal na pravé straně od Mikuly záložník Mihalík, jenž si vyměnil s Van Kesselem pozici. Ať dělal, co dělal, míč nedostihl.
44
Obránce Mikula vyslal vzdušnou přihrávku na nabíhajícího Škodu, situace na útočné polovině se jevila zajímavě, nicméně výborně přečetl hru brankář Cássio, jenž vyběhl a balón odvrátil.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Slávista Mihalík nacentroval z pravé strany do vápna, kde se ve skluzu pokoušel zakončit Škoda. To se mu povedlo, ovšem balón letěl vedle.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - FC Rio Ave
47
Hušbauer na pravé straně kličkoval mezi protihráči, jenže nikdo ze spoluhráčů mu nenaběhl, nakonec tak o míč přišel.
49
Důležité Nebezpečně zahraná standardní situace Ria Ave! Z třiceti metrů obstřelil zeď Novais a přízemní zakončení k tyči musel vyrazit na roh Pavlenka.
51
Dva odkopy slávistů z vlastní poloviny skončily na kopačkách soupeře.
53
Slávista Van Kessel se tlačil před soupeře, aby vybojoval v útočné šestnáctce míč, hostující hráč ale v defenzivě zapracoval úspěšně.
55
Trenér Slavie Uhrin i v druhém poločase musí stát u čáry a neustále se rozčilovat. Tak jako v prvním dějství, tak i teď drží více míč Rio Ave.
57
Pas za obránce letěl na Diase, ale hostující hráč byl přistižen v ofsajdu.
58
Střídání Střídání: FC Rio Ave: ze hřiště odešel Yazalde, nahradil ho Ramos.
59
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Mihalík, nahradil ho Zmrhal.
61
Další odpískaný ofsajd na útočné polovině portugalského celku.
63
Slávisté se zlobí. Při zakončení Součka trefil domácí fotbalista rameno soupeře, rozhodčí to ale neviděl, a tak se i navzdory teči rozehrává od brány.
65
Nebezpečná situace na polovině Slavie! Na penaltu dostal centr z levé strany útočník hostí Dias, jeho následné zakončení bylo tečované a skončilo na rohu. Z něj pak Rio nic nevytěžilo.
66
Slávista Van Kessel se hnal po pravé straně, v blízkosti vápna odcentroval, ovšem trefil se přesně do rukavic gólmana Cássia.
67
Důležité Velká šance Slavie! Z levé strany se po souboji Zmrhala odrazil míč na hranici šestnáctky, kde byl znovu nachystaný aktivní Škoda. Na střelu se natočil a vypálil z prvního doteku. Gólman Cássio měl hodně práce.
68
Důležité A plné ruce práce měl teď na opačné straně také Pavlenka! Nebezpečný projektil zpoza vápna k levé tyči vyslal Novais, ale i gólman Slavie byl při zákroku stoprocentní. Během jedné minuty si tak oba gólmani připisují velmi dobré zákroky.
69
Střídání Střídání: FC Rio Ave: ze hřiště odešel Krovinovič, nahradil ho Guedes.
71
Slávisté zahrávali rohový kop. Na vysoký centr se vyšponoval Souček, jeho zakončení hlavou letělo vedle.
73
Důležité Slavia se mohla dostat do vedení! Škoda znovu dobře naskočil na centrovaný míč z rohového kopu Hušbauera, v stoprocentní šanci však hlavičkoval nad.
74
Důležité Největší šance zápasu! Milimetrový centr z levé strany poslal Kenia na malé vápno, kde si nemohl naskočit nikdo jiný než Škoda, tentokrát hlavičkové zakončení parádním zákrokem vyrazil gólman Ria Ave. To je ale škoda, musí si říkat útočník Škoda.
76
Slavia postupně začala být důraznější a hra se postupně přelila na její útočnou polovinu.
77
Počet diváků 15 082 (73 % z kapacity 20 800)
78
Pražané zahrávali standardní situaci. Kroucený míč poslal do ohně Kenia, hlavičkoval Souček, ale trefil se hned před sebe do chumlu hráčů.
80
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Kenia, nahradil ho Ščuk.
81
Střídání Střídání: FC Rio Ave: ze hřiště odešel Ribeiro, nahradil ho Tarantini.
83
Slávistický obránce ztratil na polovině hřiště míč, Dias tak uháněl směrem k Pavlenkovi, pokusil o zakončení, ale Pavlenka bez problému střelu chytil.
85
Se stříleným centrem z levé strany si Pavlenka poradil hravě.
86
Aktivita Slavie v posledních minutách zase zeslábla, domácí opět mají problém se dostat k šestnáctce soupeře.
87
Škoda se postavil do odkopu gólmana Cássia, když se od jeho zad míč odrazil, útočník domácích ještě dobíhal pro balón, ale už jej nestihl.
88
Karty Žlutou kartu dostal Souček (Slavia)
90
Karty Žlutou kartu dostal Bořil (Slavia)
90
Karty Žlutou kartu dostal Tarantini (FC Rio Ave)
90
Sudí nastavuje tři minuty.
90
Rio Ave zahrávalo minutu před koncem rohový kop. Výborně teď vyboxoval míč z vápna gólman Slavie Pavlenka.
90
Na centr z levé strany se na zadní tyči šponoval Souček, nicméně k zakončení se vzhledem k pečlivému bránění hostí nedostal.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.
90
První ze dvou odvetných duelů 3. předkola Evropské ligy je za námi. Slavia má po dnešku jistě o čem přemýšlet. Sice zápas skončil 0:0, což není úplně špatný výsledek pro odvetu, ale po dnešku je patrné, že při venkovním duelu to sešívané nebudou mít vůbec jednoduché. Za hlavu se dnes asi hodně dlouho bude držet útočník Škoda, který spálil několik šancí.
Slavia
  Jméno P G K S
1 Pavlenka B
3 Mikula O
20 Bílek O
19 Deli O
18 Bořil O
99 Van Kessel Z
10 Hušbauer Z
11 Kenia Z 80.
23 Ščuk Z 80.
22 Souček Z
17 Mihalík Z 59.
8 Zmrhal Z 59.
21 Škoda Ú
FC Rio Ave
  Jméno P G K S
1 Cássio B
2 Cassamá O
25 Miranda O
46 Marcelo O
55 Soares O
20 Novais Z
10 Krovinovič Z 69.
7 Guedes Z 69.
30 Wakaso Z
70 Ribeiro Z 81.
8 Tarantini Z 81.
31 Dias Ú
88 Yazalde Ú 58.
24 Ramos Ú 58.

Legenda:
P - Pozice (B - brankář, O - obránce, Z - záložník, Ú - útočník)
G - počet gólů, K - udělené karty, S - střídání