Loga PL Leicester
fotbal logo slavie praha v2

Online přenos

Komentoval: Radek Povejšil

Úvodní duel v Praze skončil bezbrankovou remízou, možnosti ke vstřelení gólu měly oba týmy, ale ne vyložené šance. Především druhý poločas kvalitu postrádal.
Slavii stačí k postupu i remíza 1:1, 2:2, 3:3 atd.
Slavia do Anglie odletěla dva dny před utkáním, jak je pro ni obvyklé. Ve výpravě byli i Bah, Lingr a Holeš, kteří měli z posledních zápasů šrámy a jejich start je nejistý.
Domácím bude chybět klíčový hráč záložní řady James Maddison, pro Leicester to může být velký problém.
Vítejte u online reportáže z odvetného utkání v Leicesteru. Výkop je naplánovaný na 21 hodin a průběh zápasu vám přineseme minutu po minutě.
Maddisona v sestavě Leicesteru nahradil Hamza Choudhury, druhou změnou proti úvodnímu utkání je pak nasazení Cengize Ündera místo Harveyho Barnese na levém křídle.
Slavia je vlastně v totožné sestavě, v jaké odehrála většinu utkání doma v Praze. Ve 30. minutě odstoupil kvůli zranění Holeš a nahradil ho Hromada, který je dnes proti Leicesteru v základu.
Leicester o víkendu v lize zvítězil, tři body si odvezl za vítězství 2:1 nad Aston Villou. Slavia remizovala s Teplicemi 1:1.
Na King Power stadium už kráčejí domácí i hostující fotbalisté. Za okamžik začínáme.
1
Začal první poločas utkání Leicester - Slavia
1
Leicester se po rozehrávce snaží držet balon a směrem dopředu zatím nespěchá.
2
DůležitéÜnder se protáhl okolo Bořila a jeho centr zvládl Kolář vykopnout. K dorážce se dostal Söyüncü, ale překopl.
3
Odražený balon si našel Ünder, jenže si ho nepřichystal ideálně. Střela mu vůbec nesedla.
4
Slavia se zatím pořádně nedostala k balonu. Leicester hraje na její polovině.
5
Vysoký míč do vápna posílal Tielemans. Slávisté tuto situaci ubránili.
7
Hosté už se konečně dostali k míči, tak si ho snaží užít. Nahrávky ovšem putují spíš dozadu ke Kolářovi.
8
Zima dlouho vybíral, komu nahraje, až mu nakonec balon utekl do autu. Leicester raději rozehrál dozadu.
9
Sledujeme hodně opatrný duel. Obě mužstva se snaží především nechybovat.
10
Ünder je aktivní. Z pravého křídla si navedl míč ke střele, kterou zpoza vápna namířil do Koláře.
12
Leicester napadá vysoko. Slavia má problém balon vykombinovat z vlastní poloviny. Stanciovu chybu napravil Zima.
13
Zaměstnat obranu hostů se centrem z levé strany pokusil Albrighton. Jeho nahrávka jen prolétla vápnem a skončila v autu.
14
Z ruchových mikrofonů bylo zřetelně slyšet, jak lavička nabádá Choudhuryho, aby nefauloval. Olayinka na něm vybojoval roh.
15
Rozehrávky se ujal Bah, který ovšem našel přesně Tielemanse.
16
Bořil zahrál v souboji s Ünderem rukou. Leicester má u půlicí čáry přímý kop.
17
Stanciu zkusil štěstí z nepřipravené pozice, ještě ke všemu levačkou. Střela neměla šanci projít na bránu.
18
Bah váhal, až mu nakonec Albrighton míč vypíchl. Do šance se řítil Vardy, ale slávisté ho zvládli zastavit a pak i odrazit Albrightonovu střelu.
19
DůležitéRoh sehrál Leicester velice nebezpečně. Evans byl na zadní tyči sám a ještě hledal spoluhráče. Do nahrávky se vložil Olayinka.
21
Bah obsadil pravou lajnu, odkud musel házet jeden aut za druhým.
23
Kuchta i Söyüncü zakřičeli a svalili se na zem. Na první pohled to vypadalo jako faul domácího hráče, na druhý zase jako faul fotbalisty Slavie. Rozhodčí přisoudil balon hostům.
24
Evans byl ve vápně Leicesteru nejvýš a odrazil standardní situaci Slavie.
25
Ünder z kroku přenesl hru o padesát metrů doleva na Thomase. Ten ovšem míč už ve hřišti nezpracoval.
27
Albrighton se stáhl ke středu a za obranou si našel balon. Střelou v pádu Koláře nepřekvapil.
28
DůležitéStanciu byl pod tlakem, tak nakopl míč dopředu. Söyüncü jen prodloužil za sebe a Sima se dostal do velké příležitosti. Z první se pokusil Schmeichela přehodit, ale bránu minul.
30
Thomas proběhl za Bahem, kde dostal balon, který obratem posílal před bránu. Kolář jeho centr vystihl a chytil.
32
Vardy si narazil balon a zrychlil s ním po pravé straně. Zima se k němu vrátil a zahrál na roh.
33
Albrightonův centr znovu hledal Evanse, ale tentokrát nebezpečí před Kolářem nevzniklo. Ndidi pak střelou z dálky míč spíš odevzdal.
34
Provod utekl s balonem ze hřiště, na což sudího upozornili hráči Leicesteru i jeho asistent.
35
Thomas byl až příliš odhodlaný Baha nepustit za půlku, zastavil ho faulem.
36
Slavia byla blízko vytvoření zajímavé pozice. Simovi však utekl balon a Ünder si splnil defenzivní povinnosti.
37
Slávisté už měli v hlavách plán rohového kopu, ale ouha: míč se odrazil od praporku a zůstal ve hře. Evans ho pokryl a nechal se faulovat.
38
DůležitéBah našel centrem z pravé strany volného Kuchtu, který ale hlavou minul.
39
Slávisté museli rychle dozadu. Svou práci si odvedl Hromada, který se natlačil před Tielemanse.
40
Znovu aktivní Bah směrem dopředu centroval po zemi. Schmeichel balon dobře viděl a ukryl v rukavicích.
42
Vardy rozkmital nohy a utíkal Kúdelovi, který ho vytlačil ze střelecké pozice. Kolář pak jeho pokus dostat míč před bránu lapil.
43
Další slávistický roh rozehrál Provod, jehož centr skončil u Ndidiho.
44
Söyüncü netrefil balon napoprvé a Kuchta vycítil šanci. Domácí bek zabral a hlavou sklepl Schmeichelovi.
45
Choudhury přepadl ve vápně přes Hromadu, ale jeho cesta k zemi byla až příliš okatě chtěná. Sudí odmítá pískat pokutový kop.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Leicester - Slavia
46
Leicester i Slavia pokračují ve druhém poločase v nezměněných sestavách.
47
DůležitéProvodův centr od rohového praporku propadl až k Hromadovi, kterému ale balon skočil tak nepříhodně, že nedokázal pořádně vystřelit.
49
GólyLukáš Provod (Slavia) vstřelil gól. Leicester - Slavia 0:1
Senzační vstup do druhé půle korunuje Slavia gólem! Provod si udělal náramný oblouk a odpoutal se od bránících hráčů. Poté uklidil k tyči Stanciův centr.
51
Ünder se propracoval až ke střele, která byla razantní, avšak mířila do boční sítě.
52
Leicester dostane možnost ohrozit Koláře přímým kopem kousek za vápnem. Faulem se provinil Bořil.
53
Slávisté se proti centru, který letěl do jejich vápna, ubránili. Důležitý souboj vyhrál Bah.
54
Ndidi se přetlačoval o balon s Bořilem. Nakonec upadl a od něj šel míč do zámezí.
55
První roh byl příliš krátký a odrazil ho Vardy. Druhý zase příliš dlouhý, Sima na míč na zadní tyči nedosáhl.
57
Bah pomalu a nenápadně střádá vteřinky, které hrají pro Slavii. Nezdál se mu balon, tak ho před autovým vhazováním vyměnil.
58
Trenér Rodgers není samozřejmě s průběhem spokojený a chystá střídání. Jeho svěřenci musí dát pro postup dva góly.
60
Choudhury přeskočil ve vápně Bořila, balon však zvládl jen tečovat do zámezí.
61
StřídáníStřídání Leicester: ze hřiště odešel Marc Albrighton, nahradil ho Timothy Castagne
61
StřídáníStřídání Leicester: ze hřiště odešel Daniel Amartey, nahradil ho Ricardo Pereira
61
StřídáníStřídání Leicester: ze hřiště odešel Hamza Choudhury, nahradil ho Harvey Barnes
62
Provod si zpracoval míč rukou, v akci na půli Leicesteru tedy nemohl pokračovat.
65
Ve vápně Slavie teď zahrál rukou Vardy. I v této situaci se hra přerušuje.
66
Ünder pláchl Bahovi, ale centr přetáhl. Na druhé straně získal na Olayinkovi roh Castagne.
67
Standardní situaci odvrátil Hromada a Slavia mohla jít do brejku, ale Sima dostal přihrávku příliš do strany. Olayinka se pak raději otočil a rozehrál dozadu.
69
StřídáníStřídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Murphy Dorley Oscar
70
Provod se srazil z hlavním sudím, který jen pokrčil rameny. Hraje se dál.
71
Rozhodčí upřeli Leicesteru roh, protože nemohli vidět, jak Kolář odkopává tečovaný míč zpoza čáry.
73
Žlutá kartaŽlutou kartu dostal David Zima (Slavia)
74
Provod byl nejlépe postaveným hráčem, aby uhrál centr, jenž do vápna mířil z přímého kopu.
75
StřídáníStřídání Slavia: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Ondřej Lingr
76
V posledních minutách hraje s balonem výhradně Leicester. Slávisté se brání na vlastní polovině.
77
Oscar se vyhnul soupeři a jak byl namlsaný, zkusil vypálit. Střela to však byla tak pomalá, že jí Schmeichel musel jít naproti.
78
Leicester získal roh, ale z jeho rozehrávky Kolářovu bránu neohrozil.
79
GólyAbdallah Sima (Slavia) vstřelil gól. Leicester - Slavia 0:2
A tohle už vypadá pro Slavii hodně dobře! Olayinka postrčil zleva balon Simovi, který ukrytou ranou z hranice šestnáctky překonal Schmeichela.
80
StřídáníStřídání Leicester: ze hřiště odešel Cengiz Ünder, nahradil ho Sidnei Wilson Vieira David Tavares
82
Žlutá kartaŽlutou kartu dostal Lukáš Provod (Slavia)
83
Ze standardky Leicester nebezpečný nebyl. Castagne totiž nalítl do Bořila a sudí mu píská útočný faul.
84
Žlutá kartaŽlutou kartu dostal Caglar Söyüncü (Leicester)
84
StřídáníStřídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Lukáš Masopust
85
Zima podstoupil sprinterský souboj s Vardym a vedl si na jedničku. Čistým skluzem útočníka soupeře zastavil.
87
Slavii se daří držet balon dál od brány, při kombinaci vzadu se nenechá zastrašit.
88
Žlutá kartaŽlutou kartu dostal Harvey Barnes (Leicester)
89
Vardy přetlačil Zimu a předal doprava Castagnemu. Jeho centr ale Tavares přeběhl.
90
Ještě čtyři minuty zbývají Liecesteru na to, aby utkání alespoň zkorigoval. O postupu Slavie už není pochyb.
90
Žlutá kartaŽlutou kartu dostal Ondřej Kolář (Slavia)
90
Ve třetí minutě nastavení si slávisté s rohovým kopem soupeře poradili. Konkrétně to byl Lingr, kdo odhlavičkoval balon pryč.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2
90
Hotovo! Slavia slaví ohromný úspěch, vyhrála v Anglii a vyřadila třetí klub v tabulce Premier league. Její pouť Evropskou ligou pokračuje.
90
Hráči ještě na trávníku slaví pomocí videohovoru s bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem, který působí v anglickém West Hamu.
90
Z textového online přenosu je to vše. Díky za pozornost, budeme se těšit u dalších zápasů.