Češi si připsali druhou porážku, Švýcarům nestačili 2:5

16:00aktualizováno  18:35
STOCKHOLM - Čeští hokejisté si ve třetím zápase v základní skupině mistrovství světa ve Stockholmu připsali druhou porážku, když prohráli se Švýcarskem 2:5. O oba góly týmu kouče Aloise Hadamczika se postaral Jiří Hudler. Švýcaři si tak na turnaji připsali již třetí skalp medailového aspiranta, porazili i Švédsko a Kanadu. O výhře rozhodli v třetí části, ve které se třikrát střelecky prosadili.

Radost Niederreitera. foto: ČTK

Český tým vstoupil do zápasu aktivně, ale vytvářet gólové šance se mu nedařilo. Švýcaři pozorně bránili, snažili se zachytávat soupeřovu rozehrávku již ve středním pásmu a postupně začali hrozit i v útoku. Brankář Salák, který nastoupil podruhé na turnaji se zlomeným prstem na pravé ruce, byl ale pozorný.

ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

Do jediné příležitosti Čechů se v 15. minutě prodral Irgl, ale tísněný nedokázal Berru v brance Švýcarska překonat. Poté byl vyloučen Čáslava a hráči ze země helvétského kříže úvodní přesilovku zápasu využili. Saláka překonal Ambühl.

• ÚT 14.5. ČR - Norsko 16:15

Hadamczik se snažil oživit hru mužstva změnami v sestavě: do druhé formace k Vrbatovi a Hanzalovi se posunul Tenkrát a místo Kováře začal hrát Vrána. Ke zlepšení to ale nevedlo. Švýcaři navíc poté, co nevyužili druhou přesilovku, přece jen zvýšili vedení. Pohotovou dorážkou se prezentoval Niederreiter.

Až poté začala být útočná snaha Čechů znát. Snížit mohl Novotný, ale neuspěl stejně jako Hudler. Útočník Calgary se ale v 34. minutě přece jen gólově prosadil, když v početní výhodě překonal Berru poprvé. V závěru druhé třetiny se poté Hudler zapsal mezi střelce podruhé, když na brankovišti využil Irglovu přihrávku. Češi tak dali první gól na turnaji v rovnovážném počtu hráčů na ledě.

Ještě v závěru druhé části mohl dokonat obrat Tlustý, jeho střela ale gólem neskočila. Podobně dopadl v 41. minutě Hudler a Češi toho následně litovali. V 46. minutě totiž vyjel zpoza branky Plüss, Salák jeho střelu jen zastavil a Moser bruslí usměrnil puk za brankovou čáru. Šanci na obrat poté českému týmu vzal po rychlém protiútoku Bodenmann.

Čechům se duel nepodařilo zdramatizovat ani při více než dvouminutové power play, ve které navíc popáté inkasovali. Stejně jako v roce 2010 tak na MS se Švýcarskem prohráli.

ČR - Švýcarsko 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 34. Hudler (Tlustý, Voráček), 40. Hudler (Irgl) - 18. Ambühl (Gardner, Josi), 27. Niederreiter (M. Plüss, Moser), 46. Moser (M. Plüss), 54. Bodenmann (Hollenstein, Cunti), 60. Suri (Vauclair). Rozhodčí: Croft (Kan.), Rönn - Suominen (oba Fin.), Woodworth (USA). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 3537.

ČR: Salák - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Hudler, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Hertl, Jan Kovář (21. Vrána), Tenkrát - Irgl, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik.

Švýcarsko: Berra - Seger, Vauclair, Josi, Von Gunten, Blindenbacher, Furrer, Blum, Grossmann - Niederreiter, M. Plüss, Moser - Walker, Bieber, Traschler - Bodenmann, Cunti, Hollenstein - Gardner, Suri, Ambühl. Trenér: Sean Simpson.

Anketa

Oznámkujte výkon českých hokejistů v utkání MS, ve kterém prohráli se Švýcarskem 2:5.