18. prosince 2014 18:30 | Channel One Cup 2014 1.kolo

obnovit

Online přenos

komentátor: Michael Langr   |   Začátek utkání: 18.12.14 v 18:30

Zobraz jen:
Češi začali sympaticky, ale dvěma kritickými minutami ve druhé třetině a v nepovedené třetí části zápas zpackali. V sezoně tak stále čekají na výhru a v Euro Hockey Tour jsou poslední.
Konec utkání.
59:59
V závěru se frustrovaný Klepiš mstí za Rahimiho atak ostrým nájezdem do Omarka a je z toho potyčka několika hráčů.
59:00
Minutu před koncem se do pásma probil Řepík a poté z úhlu zkusil Nilssonovu pozornost. Gólman puk přikryl. Nazvdory buly v útočném pásmu Růžička neodvolal Francouze z branky.
58:30
Češi se dostali do náporu a ostřelují Nilssona. Francouz zatím zůstal v brankovišti.
58:03
Přece jen Češi donutili soupeře k chybě. Klepiš získal puk a vyslal Birnera do brejku. Jenže s jeho nájezdem si poradil Nilsson.
57:30
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Češi mohli se zápasem něco udělat. Švédsko dobře brání a nepouští soupeře do tlaku.
56:15
Johnson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Sjögren
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:6

Švédové zasadil Česku další ránu. Opět potrestali špatnou rozehrávku - tentokrát sebrali puk Horákovi a Johnsson měl čas najet si mezi beky, udělat bognu a přesně zamířit. Hosté v závěru ovládli zápas.
55:30
Zápas sleduje 16348 diváků. Českým hokejistům však zbývá na vyrovnání jeh čtyři a půl minuty.
55:00
Zápas nedohraje Červenka, který odešel do kabin. Podle informací České televize potíže se zády.
54:56
Janmark-Nylén (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Junland
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:5

Češi nedokázali dostat puk z pásma a využil toho Janmark-Nylén, který šikovně objel kolem rozhozené obrany a překonal Francouze střelou mezi betony.
54:00
Francouz zlikvidoval střelu od mantinelu a oddychne si při komerční pauze.
53:15
I druhá česká lajna zmáčkla soupeře. Birnerovo nahození se odrazilo vedle.
52:31
Češi přidali, snaží se nahazovat pouky do pásma a forčekovat. Díky tomu se dostal do šance Sobotka, ale v tísni nedokázal zakončit.
50:27
První výraznější nápor Česka po dlouhé době. Radil se zbavil Junlanda a Zaťovič tečoval Kovářovo nahození, čímž nadělal Nilssonovi nečekané problémy.
48:51
Möller se prodral s pukem mezi kruhy, počkal si, ale pak zamířil vedle.
49:42
Hersley s Franssonem hrají vynikající zápas. Oba dvougóloví střelci, ač obránci, neustále hrozí v ofenzivě. V jednom střídání otestovali Francouzovu pozornost střelami od modré oba dva.
48:55
češi hrozí jen sporadicky. Zámorský střelou zdálky pozdravil Nilssona, Klepiš zamířil při další akci mimo.
47:41
Švédové ve třetí třetině dominují. Hersley po buly nahazoval puk, který Francouz raději zametl do bezpečí.
46:57
Další švédská střela z úhlu Francouze nezaskočila.
46:46
Aktivní Fransson projel s pukem až ke kruhům a stihl vystřelit těsně před tím, než oba čeští soupeři zavřeli průjezd a čistě ho skolili k ledu. O puk se mezitím postaral Francouz.
45:50
Ve třetí třetině jsou Švédové lepším týmem. Přidali na bruslení a doácí celek přehrávají.
43:38
Sobotka dostal puk zpátky od Němce a tísněn bekem se snažil lehce tečovat puk. Nilsson však těžkou situaci ustál.
43:17
Fransson (Švédsko) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Hersley
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:4

Pravidlo nedáš - dostaneš se potvrdilo. Švédové se usadili v českém pásmu a unavenou českou pětici zmrazil svým 2. gólem Fransson, jenž se projel kolem branky a nikým neatakován překonal zblízka Francouze.
41:56
Valská se po krátkém českém tlaku dostal k dorážce, před sebou měl odkrytou branku. Jenže svou ránu zamířil nad.
41:18
Francouz vyřešil ošemetnou situaci, když se po Janmarkově přihrávce z rohu dostal puk až do brankoviště. Gólman neváhal a vrhl se na led za pukem, který přikryl.
40:00
Začala třetí třetina.
V divoké druhé třetině nejdřív zvýšil Červenka a zdálo se, že Češi v pohodě kontrolují zápas. Pak však přišly tři rychlé rány od soupeře, který byl rázem zpátky. Švédy však srazil Rahimiho faul, který bleskově potrestal Němec.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:13
Závěr třetiny je hodně nervózní. Po odpískání zakázaného uvolnění došlo k další strkanici v rohu, kde se puk snažil dojet Valský.
38:33
Kempný namířil svou střelu vedle, Zaťovič na teč nedosáhl.
37:59
Češi hrají v přesilovce příliš bohorovně a víc šancí mají paradoxně oslabení Švédové. Kronwall najel z druhé vlny, protáhl se kolem ¨bránícího hráče a bekhendem otestoval Francouze.
37:07
Švédové se v oslabení dostali do přečíslení, Ryneho však parádním rozklekem vychytal Francouz, který poté zalehl puk.
35:19
Němec (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Krajíček a Sobotka
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:3

Němec bleskově pomstil atak na Klepiše. Za čtyři vteřiny tvrdou ranou od modré využil přesilovku pět na tři. Češi navíc budou pokračovat v pětiminutové přesilovce.
35:15
Vyloučen hráč Smoleňák (Česko), 2 min. za hrubost
Češi budou hrát sedm vteřin přesilovku 5 na 3.
35:15
Vyloučen hráč Rahimi (Švédsko), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
35:15
Důraz na ledě přerostl v brutální zákrok. Rahimi zezadu u mantinelu trefil Klepiše do helmy a strhla se velká mela. Mstít se ho vydal především Smoleňák. Čeká nás série vyloučení, Rahimi by mohl dostat i vyšší trest.
34:00
Němec zamířil vedle a Švédové po hraničním zákroku vyvezli puk.
33:38
Švédové oplatili za českou tvrdost Horákovi, kterého sestřelil na led jeden z hostů.
33:24
Vyloučen hráč Fransson (Švédsko), 2 min. za zdržování hry
Autor třetího švédského gólu vyhodil puk z pásma do hlediště.
33:15
Červenka najížděl zleva před branku, jeho střelu však zlikvidoval Nilsson.
33:00
Zdá se, jako kdby Růžičkův pokyn zněl přitvrdit: Češi dohrávají souboje, snaží se Švédy trefovat u mantinelů. A podařilo se jim přibrzdit jejich rozlet.
31:31
Fransson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Omark
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:3

Český kolaps pokračuje. Fransson dostal přihrávku z rohu na modrou, popojel a tahákem trefil pod břevno. Švédsko za minutu a 15 sekund vyrovnalo z 0:3 na 3:3.
31:07
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za hákování
Češi si dál komplikují situaci, budou se muset bránit v oslabení.
30:33
I trenér Růžička si vzal ve druhé třetině oddechový čas.
30:33
Hersley (Švédsko) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:2

Obránce Hersley zvedá šance Švédů dvěma góly za 16 sekund! Češi ho nechali projet až do rohu, odkud udělal kličku Krajíčkovi a zavěsil bekhendem do růžku.
30:17
Hersley (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Omark
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:1

Švédové snižují díky Hersleyho ráně od modré. Francouz měl zakrytý výhled a nemohl tak včas reagovat.
29:37
Hosté jsou v plném počtu. Nepovedenou přesilovku zakončila Zámorského střela vedle.
29:00
Přesilovka se nedaří ani českému týmu. Ten se většinu času snažil dobývat útočné pásmo, Švédové několikrát vyhodili.
27:53
Němec se dostal ke střele od modré, ale zlomil hůl a soupeř vyhodil.
27:37
Vyloučen hráč Rahimi (Švédsko), 2 min. za krosček
Přesilovku si poprvé vyzkoušejí Češi.
27:02
Po protiakci Česka se do šance dostal Zaťovič. Nilsson se však dobře přemístil a zmenšil mu střelecký úhel, takže útočník mířil jen do něj.
26:38
Češi dělají svým pohybem švédské rozehrávce problémy. Tentokrát se z nich však hosté vymanili a jeli ve třech na dva, puk jim však utekl.
26:00
Poslední dvě minuty se hrálo bez šancí. Češi dobře brání prostor před brankou, totéž soupeř. Takže gólmani byli bez práce.
24:08
Švédský trenér Marts není spokojený a bere si oddechový čas.
23:25
Červenka (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Klepiš
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:0

Češi se dostali do protiútoku a Klepiš parádně našel před brankou Červenku, jenž byl o krok před obráncem a stačilo mu přesně tečovat puk do branky.
22:39
Češi jsou kompletní. Kempný přišel o hokejku a v závěru bylo domácím krušno, ale Horák nakonec vykopal puk bruslemi ven z pásma.
22:00
Švédové se drželi v pásmu, ale Francouz nahozený puk vyrazil a Češi vyhodili.
20:39
Vyloučen hráč Klepiš (Česko), 2 min. za sekání
Soupeř začal aktivně, zamkl Čechy v pásmu. Když už se dostali do útoku, zbytečně fauloval Klepiš.
20:00
Začala druhá třetina.
Češi se v první třetině představili ve výborném světle. Přežili dvě úvodní šance Möllera a od té doby byli aktivnější. Navíc se netrápili v produktivitě, díky parádní minutě, v níž dvakrát rozjásali diváky v plné O2 areně, mohou jít do druhé části v klidu.
20:00
Skončila první třetina.
18:49
Švédové měli potíže s rozehrávkou, ale nakonec se dostali ven z pásma bez úhony.
18:20
Švédové se po delší době dostali do výraznějšího náporu. Francouz však pohlídal lehce tečovaný puk a později i střelu Lundqvista.
17:27
Horák se snažil vyhnout se obránci, přitom se poroučel na led. Sudí odpískali jen ofsajd.
17:00
Švédové se na chvíli usadili v české třetině, ale jejich akce končily jen u mnantinelů. Češi naopak v pohodě sbírají puky a čekají na brejky.
15:43
Zaskočení hosté hrají těžkopádně a do útoku se nemohou prosadit. Naopak Češi hýří pohybem, výtečně bruslící čtvrtá formace znovu dobrým napadáním téměř nepustila Švédy z pásma. Tlak vyřešil až Nilsson.
13:55
Birner (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Horák
Stav zápasu Česko - Švédsko 2:0

Češi udeřili podruhé během jediné minuty! Švédům se nepovedlo vyhodit, Horák napálil puk od modré na branku a Birner ho z otočky dorazil mezi betony rozhozeného Nilssona.
13:04
Kovář (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Švédsko 1:0

Kovář nakopl do bleskového brejku a střelou zápěstím přes obránce ze střední vzdálenosti překvapil brankáře Nilssona.
11:59
Po Řepíkově pokusu z úhlu Nilsson nevěděl, kde má puk. Ten se však odrazil mimo branku.
10:36
Ridderwall ve snaze dorážet sekl Francouze a strhla se šarvátka. Vše se obejde bez vyloučení.
10:31
Češi jsou kompletní, v oslabení se bránili skvěle. Kempný vyvezl puk až do rohu v útočném pásmu a inkasoval údar.
9:21
Během první minuty Češi třikrát vyhodili a dvakrát vystřídali kompletní čtyřky.
8:50
Valský dobře skočil do střely Hersleyho a Češi vyhazují.
8:31
Vyloučen hráč Kovář (Česko), 2 min. za držení protihráče
První přesilovku si v zápase zahrají Švédové.
7:50
Hraje se rychlý otevřený hokej, který se divákům musí líbit. Möller měl šanci na jedné straně, pak se Češi usadili na druhé a Polášek otestoval Nilssona.
5:58
Další pěkná akce dvojice Červenka - Klepiš skončila střelou Horáka, jenž najel z druhé vlny, ale trefil jen Nilssona.
5:17
První česká formace sehrála pěkný protiútok. Červenka se probil s pukem do pásma, posunul ho Klepišovi a ten ještě přiklepl na Sobotku. Ten však nezamířil přesně.
4:20
Čas rychle letí, tři minuty se hrálo bez přerušení. Pískalo se až po skvělém zákroku Francouze, jenž se dokázal přesunem okopírovat švédskou kombinaci a zlikvidoval velkou šanci Möllera.
2:49
Češi se poprvé usadili v pásmu, ale Kempného střela letěla mimo.
2:00
První dvě minuty se nesly v režii hostů. Švédové začali aktivněji, vypracovali si i šanci, do níž se dostal Möller. Puk se po odrazu od jeho brusle doklouzal těsně vedle levé tyčky české branky.
0:00
Utkání začalo.
Před utkáním se koná slavnostní představení nových členů Síně slávy českého hokeje, které tam přivítá Dominik Hašek. Jsou jimi útočníci Jan Havel, František Ševčík, obránce Ladislav Šmíd starší a in memoriam komentátor Luděk Brábník.
Nástupu českého týmu předcházela působivá vizuální show s obrázky z historie českého hokeje.
V brance se představí litvínovský Pavel Francouz, Jakub Kovář bude dnes jeho náhradníkem. Ten právě přivádí tým na led O2 areny.
Česko je po úvodním turnaji Karjala Cup v letošním Euro Hcokey Tour poslední, v listopadu prohrálo všechny tři zápasy. Kouč Růžička má na rozdíl od první akce k dispozici i hvězdy z KHL včetně útočníků Romana Červenky s Vladimírem Sobotkou.
Duel se Švédy je pro Česko prvním zápasem letošního Channel One Cupu. V pátek se oba celky přesunou do Soči, kde o víkendu sehrají zbylé dva zápasy s Finskem a Ruskem.
Vyprodaná O2 arena se těší na první zápas národního týmu v této sezoně na domácím ledě. Hokejisté se střetnou se Švédskem ve stejných kulisách, v jakých se v květnu představí na mistrovství světa.