Backlund prošel kolem Vitáska, ale na Saláka nevyzrál. Jeho pokus vyrazil betonem.
Prodloužení běží bez přerušení, zatím to vypadá na nájezdy.
60:37
Češi začali prodloužení aktivněji, ale Jágrova akce k šanci nevedla.
60:01
Začalo prodloužení.
Švédsko bylo ve třetí třetině aktivnější, jediný gól v této části ovšem vstřelilo v přesilovce.
I druhý zápas českého týmu na šampionátu skončil po 60 minutách remízou.
60:00
Skončila třetí třetina.
59:28
Švédsko si vzalo time-out.
59:28
Möller najel do pásma a vystřelil do Salákova protipohybu, český gólman přesto chytil puk do lapačky.
58:13
Petružálek je na ledě.
57:51
Vitásek zablokoval střelu a odpálil puk do středního pásma.
56:25
Salák vyrazil střelu Backlunda.
56:13
Vyloučen hráč Petružálek (Česko), 2 min. za držení protihráče
55:44
Möller se natlačil před branku, ale puk mu sjel z hole.
55:13
Druhá minuta početní výhody Čechům nevyšla, Švédsko je kompletní.
54:04
Klepiš zůstal volný v dobré pozici, jeho střelu chytil Nilsson do lapačky.
53:26
Klepiš střílel od modré nepřesně.
53:13
Vyloučen hráč Klasen (Švédsko), 2 min. za hákování
Český nápor může pokračovat.
51:55
Švédsko odolalo českému náporu a je opět v pěti.
51:45
Nilsson vyrazil Hudlerovu střelou před sebe, puk se odrazil zpátky k němu, tak ho rukavicí přikryl.
51:17
Hertl nepřesně tečoval Jágrovu střelu.
50:26
Češi měli smůlu. Ševc nahrál Kovářovi, který byl volný před brankou. Jeho jemná teč těsně minula branku.
49:55
Vyloučen hráč Erixon (Švédsko), 2 min. za hákování
48:40
Lindström (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Nygren a Möller
Stav zápasu Švédsko - Česko 3:3

Švédsko využilo druhou přesilovku a vyrovnává. Volný Lidström dostal přihrávku na pravý kruh a skóroval.
48:20
Vyloučen hráč Petružálek (Česko), 2 min. za podražení
Útočný faul.
48:03
Sekáč zavezl puk do pásma, pak jej podržel a nahrál na modrou Kindlovi. Jeho několikrát tečovanou střelu podržel Nilsson.
46:57
První lajna Čechů soupeře zatlačila, ale Nilsson odolal. Nejprve Hertl vyjel zpoza branky, ale puk do klece neprotlačil. Chvíli poté po Jágrově nahrávce tvrdě střílel Kolář.
45:46
V dobré pozici byl opět Danielsson, jeho střelu z pravé strany Salák vyrazil.
44:21
Do brejku vyrazil Červenka, Nilsson vyrazil.
44:01
Järnkrok v dobré pozici minul odkrytou branku.
43:36
Salák si poradil s backhandovou střelou Möllera.
43:45
Ostrá, ale nepřesná střela Järnkroka.
42:56
Danielsson mířil z dobré pozice nepřesně. Pak se narazil na zadní mantinel a s bolestí ve tváři šel střídat.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku ve 2. třetině: 9:14
Druhá třetina nabídla spousta dramatických situací na obou stranách hřiště. Češi hráli mnohem aktivněji než v úvodní části a po zásluze zvýšili svůj náskok. Švédsko se ale nevzdalo a v přesilovce snížilo.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:12
Švédové odolali, i když v závěru přesilovky nebezpečně střílel Zámorský a Červenka.
37:12
Vyloučen hráč Sjögren (Švédsko), 2 min. za hrubost
36:54
Češi se snaží rychle odpovědět, neuspěli Kovář ani Ševc.
36:02
Backlund (Švédsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Möller a Ericsson
Stav zápasu Švédsko - Česko 2:3

Obrovský nápor Švédů vyústil v gól. Od modré přesně vypálil Möller, Backlund tečoval.
35:22
Klasen střílel z pravého kruhu, Salák vyrazil.
34:49
Vyloučen hráč Hudler (Česko), 2 min. za hákování
34:26
Po přihrávce od zadního mantinelu Danielsson mířil těsně vedle.
33:56
Další šance českého týmu, v níž neuspěl Sekáč.
32:54
Sjögren tečoval střelu od modré, Salák vyrazil.
31:53
Zaťovič (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Němec a Hertl
Stav zápasu Švédsko - Česko 1:3

Další hezká kombinace už vedla ke gólu. Hertl udržel puk, posunul ho na modrou, kde stál Němec a vypálil přesně. Před bránou clonil Zaťovič a puk tečoval. Přestože původně byl za autora gólu určen Němec, už je to opraveno i v oficiálním zápisu.
31:29
Oba útočníci si spolupráci zopakovali. Novotný od mantinelu nahrál Hudlerovi, který jemně tečoval. Nilsson spoluhráče podržel.
31:15
Pěkná akce Hudlera s Novotným. Hudler se uvolnil ve středním pásmu, najel do útočného a nahrál Novotnému, místo aby střílel.
30:03
Zámorský je na ledě.
29:47
Salák betonem vyrazil Klasenovu střelu.
28:57
Rolinek perfektně srazil nebezpečnou přihrávku do tvrzeného skla.
28:03
Vyloučen hráč Zámorský (Česko), 2 min. za hákování
27:08
Rolinek se protlačil do útočného pásma, jeho nahrávku na Hertla srazila švédská obrana.
25:56
Z pravé strány pálil Danielsson. Salák puk neudržel, ale naštěstí nebyl poblíž žádný ze švédských hráčů, aby dorážel.
24:46
Kovář dostal parádní nahrávku z vlastního pásma, ale pak místo střely zbytečně nahrával Petružálkovi, takže puk získal soupeř.
24:05
Švédové jsou kompletní.
23:18
Zámorský pálil od modré, Nilsson betonem vyrazil.
22:46
Českou přesilovku provázejí nepřesnosti, teď se tým dokonce dopustil zakázaného uvolnění.
22:05
Vyloučen hráč Järnkrok (Švédsko), 2 min. za podražení
20:14
Od modré střílel Gustafsson, Rolinek lehl do rány a zblokoval ji.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku v 1. třetině: 6:8.
Úvod a závěr úvodní třetiny patřil českému týmu a díky tomu vede 2:1. Švédové tlačili hlavně ve druhé desetiminutovce, v níž srovnali skórel.
20:00
Skončila první třetina.
19:35
Hudler (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Kovář a Ševc
Stav zápasu Švédsko - Česko 1:2

Krásná kombinace, na jejíž konci byla parádní střela Hudlera, který zůstal volný na levém kruhu.
19:01
Vyloučen hráč Klasen (Švédsko), 2 min. za sekání
18:44
Lundqvist to zkoušel z hodně ostrého úhlu, Salák ale žádné místo u tyčky nenechal.
17:38
Česko už je v pěti.
17:31
Češi špatně střídali, takže Backlund se řítil do volného prostoru. Najížděl z levé strany, ale mířil nepřesně.
17:10
Hezká akce Červenky se Zaťovičem, jehož střela nadělala práci Nilssonovi.
16:31
Rolinek s Novotným ušetřili spoustu času v útočném pásmu.
15:38
Vyloučen hráč Vitásek (Česko), 2 min. za hákování
Mladý obránce zahákoval Sjögrena poté, co švédský forvard z levého křídla neprostřelil Saláka.
14:11
Švédové jsou v poslední minutách mnohem agresivnější, Čechům by mohla pomoci komerční přestávka.
13:05
Švédové motali první českou lajnu, aktivní byl hlavně Ekholm, ale Češi se ubránili.
11:26
Möller (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Backlund
Stav zápasu Švédsko - Česko 1:1

Salák vyrazil Backlundovu střelu před sebe do volného prostoru, kam si najel Möller a do odkryté klece srovnal. Salák si stěžoval, že Lindström ho bránil v brankovišti, ale s protesty neuspěl.
11:09
Ericsson vyjel zpoza branky, ale puk přes Saláka neprotlačil.
10:51
Rolinek vybojoval puk v rohu a okamžitě ho poslal před branku, kde jej s problémy přikryl Nilsson.
9:04
Němec zůstal zcela volný na modré, ale trefil jen clonícího protihráče.
8:31
Ericsson nahodil puk od modré na Saláka, který přerušil hru.
7:51
Hertl vybojoval puk pro Rolinka, který hledal najetého Jágra. Toho však obrana pokryla.
6:37
Erixon od modré uvolňoval Sjögrena, jehož teč byla nepřesná.
5:54
Rychlý kontr Čechů. Červenka přihrál před branku Klepišovi, který stál zády k brance. Proto posouval puk za sebe na Sobotku, ale Nilsson jej podržel.
4:44
Jágr vystihl rozehrávku Švédů, ale proti početní převaze soupeře se nedokázal uvolnit.
3:15
Švédové jsou kompletní. V závěru přesilovky tvrdě střílel Zámorský, Nilsson vyrazil.
2:40
Červenka nahrával z rohu Hudlerovi. Puk prolétl kolem něj na Kováře, který puk do branky neprotlačil.
1:15
Trest týmu (Švédsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
1:10
Hudler se uvolnil na pravém křídle, ale doprostřed hřiště přihrál nepřesně.
0:31
Nilsson měl těžkou práci s ránou Ševce.
0:08
Hertl (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Němec a Rolinek
Stav zápasu Švédsko - Česko 0:1

Parádní vstup českého týmu do zápasu. Hertl na útočné modré převzal přihrávku, bleskově najel před Nilssona a střelou k tyči mu nedal šanci.
0:01
Utkání začalo.
V české sestavě nechybí ani obránce Michal Jordán, kterého Růžička dopsal na soupisku poté, co se zranil Roman Polák. Pro něj už turnaj kvůli zranění skončil.
Český trenér Růžička výrazně překopal sestavu. V elitní formaci Jágra doplní Hertl s Rolinkem.
Oba týmy vstoupily do turnaje vítězně. Švédové porazili Dány 3:0, zatímco Česko přehrálo v derby Slováky 3:2 v prodloužení.
Dobrý večer, vítejte u sledování podrobné reportáže z druhého zápasu českých hokejistů na mistrovství světa v Minsku.