Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

8:22aktualizováno  10:46
NEW YORK - Čeští hokejisté Roman Horák s Romanem Červenkou přispěli v pátečním utkání NHL gólem k výhře Calgary nad Anaheimem 3:1. Flames, kteří už ztratili naději na postup do play off, se tak vítězně rozloučili s vlastními fanoušky, neboť zbývající čtyři zápasy odehrají na ledě soupeřů.

Roman Červenka zkoušel v NHL štěstí v dresu Calgary. foto: Reuters

Možná naposledy se příznivcům Flames představil brankář Miikka Kiprusoff, který uvažuje o tom, že po skončení sezony uzavře kariéru v NHL. Šestatřicetiletý gólman, který je v Calgary od roku 2003, se po utkání dočkal ovací vestoje, když z 33 střel pustil jediný gól a byl vyhlášen první hvězdou večera.

"Chytání je celý můj život. Bylo to tak už předtím, než jsem přišel do NHL a chytal v Evropě. Zatím nemám žádné plány," prohlásil rodák z Turku. "Když se podíváte na ostatní kanadské týmy, gólmani to tam mají těžké. Ale já měl štěstí. Měl jsem pocit, že fanoušci za mnou pokaždé stáli," poděkoval Kiprusoff příznivcům Flames.

Calgary - Anaheim

Ocenění pro druhého nejlepšího hráče utkání získal Horák, který v 23. minutě svou druhou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu. V úvodu třetí třetiny přidal druhou branku Brian McGrattan, hosté sice v 57. minutě snížili, ale 51 sekund před závěrečnou sirénou zpečetil výhru Flames trefou do prázdné branky Červenka, který tak skóroval posedmé v sezoně.

Důležitou bitvu v boji o postup do play off zvládli hokejisté New Yorku Rangers, kteří předvedli kanonádu na ledě Buffala a zvítězili 8:4. O vítězství rozhodli na přelomu první a druhé třetiny, kdy získali pětibrankový náskok. Rangers nejprve vstřelili tři góly v závěrečných 78 sekundách úvodní části, další dva pak přidali v 22. minutě během 27 sekund. Premiérovým hattrickem v NHL se o výhru Jezdců zasloužil Brad Richards.

Dvaatřicetiletý kanadský útočník tak vylepšil svou letošní bilanci na deset branek, přičemž v posledních dvou zápasech zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci. "Nerad bych to ale zakřikl, takže se o téhle sérii radši nebavme," požádal novináře.

Buffalo - NY Rangers

Rangers si díky výhře upevnili osmou příčku v tabulce Východní konference, mají o dva body více než devátý Winnipeg. Oběma celkům přitom zbývá sehrát poslední čtyři zápasy. Naopak Sabres už ztrácejí šest bodů a jsou prakticky mimo hru.

"Je těžké nechávat zisk klíčových bodů na jediný zápas. Měli jsme šanci je získat v dřívějším průběhu sezony, ale nedokázali jsme to. Teď už budeme hrát jenom o čest," litoval útočník Buffala Drew Stafford.

Pozici v elitní osmičce Západní konference si pojistili St. Louis Blues, kteří porazili 2:1 Dallas a připsali si deváté vítězství z posledních jedenácti zápasů.

Vítězný gól vstřelil bijec ze čtvrté formace Ryan Reaves, který v 28. minutě zvýšil na 2:0. Hosté překonali Briana Elliotta v brance Blues v 45. minutě, vyrovnat už ale nedokázali. "Za celým naším úspěchem v posledních zápasech stojí skvělá obrana a brankář," prohlásil trenér St. Louis Ken Hitchcock. "Odvádějí neuvěřitelnou práci. Každý soupeř má a budeme mít problémy s tím dát nám gól. Nikomu nic nedáme jen tak zadarmo," dodal.

Dallas naopak stále ztrácí dva body na osmý Columbus, má však zápas k dobru. Ve hře zůstává i Detroit, který má k dispozici ještě o jedno utkání navíc.

Na sedm zápasů prodloužili vítěznou sérii hokejisté Chicaga, kteří porazili Nashville 5:4 v prodloužení. Blackhawks se tak znovu přiblížili zisku Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části, pět zápasů před koncem mají šestibodový náskok před lídrem Východní konference z Pittsburghu.

Tučňáci svůj plánovaný páteční duel proti Jágrovým Bruins neodehráli. Kvůli bezpečnostní situaci v Bostonu byl zápas přeložen na dnešek, začne v 18:30 SELČ.

Výsledky:

Buffalo - New York Rangers 4:8 (0:3, 3:4, 1:1)
Branky: 34. Hodgson, 34. Gerbe, 37. Stafford, 60. Pysyk - 20., 22. a 53. B. Richards, 19. Hagelin, 20. Clowe, 22. Stralman, 28. Nash, 35. Callahan. Střely na branku: 28:29. Diváci: 19.003.

Calgary - Anaheim 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 23. Horák, 44. McGrattan, 60. Červenka - 57. Perry. Střely na branku: 31:33. Diváci: 19.289.

Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Keith, 14. Saad, 30. P. Kane, 51. Handzuš, 61. Hossa - 7. a 33. Halischuk, 11. Henderson, 57. Butler. Střely na branku: 30:27. Diváci: 22.014.

Colorado - Edmonton 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Parenteau - 3. Hall, 15. Schultz, 26. Nugent-Hopkins, 35. Eberle. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15.890.

St. Louis - Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. Stewart, 28. Reaves - 45. Roussel. Střely na branku: 20:22. Diváci: 19.328.

6. St. Louis 44 26 2 16 116:107 54
7. Minnesota 44 24 3 17 115:115 51
15. Colorado 44 14 7 23 104:139 35

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.