Zraněného Čecha odnesli ze hřiště na nosítkách, Chelsea prohrála

22:44aktualizováno  25. února 1:46
MILÁN/PRAHA - Špatná zpráva pro české fotbalové fanoušky. Chelsea v souboji evropských velkoklubů padla na hřišti Interu Milán 1:2, navíc po hodině hry přišla o gólmanskou jedničku Petra Čecha. Ten si poranil nohu, ze hřiště byl odnesen na nosítkách.

Petr Čech na nosítkách foto: Reuters

Na milánském stadionu Giuseppeho Meazzy na sebe narazili dva lídři svých domácích soutěží a také dva trenérští velikáni. Portugalský kouč ve službách italského celku José Mourinho se postavil proti bývalému klubu, s nímž získal v letech 2005 a 2006 dva anglické tituly.

Čech má poraněné lýtko

Reprezentační brankář Petr Čech nedochytal středeční utkání osmifinále Ligy mistrů kvůli poraněnému lýtku. V brance Chelsea jej musel v 61. minutě vystřídat Portugalec Hilário, na stavu 2:1 pro Inter Milán už se poté nic nezměnilo.

Čech se pravděpodobně zranil bez cizího zavinění a musel být odnesen ze hřiště na nosítkách. Zprvu se zdálo, že může mít vážně poraněné koleno, to však kouč Carlo Ancelotti vyloučil. "Jedná se o zraněné lýtko. Nyní musíme počkat na vyšetření a uvidíme, jak se jeho stav bude vyvíjet v dalších dnech," sdělil po zápase.

Chelsea čeká osmifinálová odveta za tři týdny, v lize navíc musí z prvního místa odrážet nápor Manchesteru United. Ve hře je také v Anglickém poháru.

Jeho protějšek Carlo Ancelotti se vrátil do Milána, kde osm let trénoval AC a dvakrát s ním vyhrál Ligu mistrů.

První se radoval Mourinho. Potěšil ho už krátce po výkopu Milito, jenž se uvolnil kolem Terryho a proti jeho přesné střele k tyči neměl Čech šanci zasáhnout. Blízko vyrovnání byl po čtvrthodině kanonýr Drogba, jeho střelu z dálky ale zastavilo břevno.

Ve středu pole poté získala převahu Chelsea, domácí tým přestřílela, ale do vyložených šancí se nedostala. Naopak Eto´o na druhé straně minul v šestnáctce míč, v závěru poločasu se hosté ještě dožadovali penalty za faul Samuela na Kaloua, ale rozhodčí nezapískal.

Kalou se dočkal v 51. minutě, když přízemní střelou po akci Ivanoviče poslal míč přesně k tyči a vyrovnal. Odpověď domácích ale byla blesková. Za čtyři minuty pálil Cambiasso nejprve jen do jednoho z obránců, ale opakovaná rána si už cestu do sítě našla. Pak zraněného Čecha nahradil Hilário a nejblíže vyrovnání byli hosté po Lampardově střele, ale Júlio César skvěle zachránil.

V třístupňovém mrazu v Lužnikách nastoupila Sevilla bez dvojice hrotových hráčů - Luis Fabiano je zraněný a Kanouté zůstal jen na lavičce, ale Negredo je dokázal nahradit. Na umělém trávníku nebyl příliš vidět, ale v rozhodujícím momentě byl po průniku Jesúse Navase a jeho centru na správném místě. Čisté svědomí ale při gólu neměla dvojice stoperů Ignaševič a Vasilij Berezuckij, stejně jako brankář Akinfejev, kteří centr shodně minuli.

Radost fotbalistů Sevilly.

Moskevský tým, jemuž chyběl Dzagojev, přitom začal aktivněji, přestože hrál první soutěžní zápas od začátku prosince. Na hrotu osamocený Necid vybojoval svým důrazem v páté minutě míč, ale rychlonohý chilský hráč González namířil nad branku. O tři minuty později Necid vypálil těsně vedle.

Postupem času ale Sevilla začala domácí mužstvo přehrávat ve středu hřiště a Necid byl od spoluhráčů odříznutý. Takticky vyspělí hráči Sevilly dokázali držet míč na kopačkách a především dokonale eliminovali ofenzivní hráče CSKA.

I po přestávce kontrolovali hosté hru, ale náladu promrzlým divákům zlepšil v 66. minutě González. Napřáhl z dobrých pětatřiceti metrů a jeho nevídanou dělovku zastavila až síť. Ani tentokrát ale neměl čisté svědomí zkušený Palop, který se za ranou jen podíval. Vzápětí mohli hosté jít opět do vedení, ale Perottimu chyběly k centrovanému míči jen centimetry.

V závěru zápasu se dostal třikrát ke střele Necid a pět minut před koncem byl blízko vítězné brance. Po sólu se dostal sám až před Palopa, kterého si posadil na zem, ale ostřílený španělský gólman mu zkazil radost, když ještě stačil špičkou kopačky vyrazit míč na roh.