Zoufalý Arsenal. V semifinále Evropské ligy neudržel vedení s oslabeným Atlétikem

23:18
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Arsenalu v dnešním úvodním semifinále Evropské ligy pouze remizovali 1:1 s Atléticem Madrid, přestože hosté hráli po rekordně rychlé červené kartě od desáté minuty v deseti. Ve druhém duelu si Olympique Marseille poradil 2:0 se Salcburkem.

Antoine Griezmann (vlevo) dává branku Arsenalu foto: ČTK

Arsenal, v jehož brance dostal před Petrem Čechem přednost Ospina, nemohl zápas začít lépe. Hostující obránce Vrsaljko totiž už v desáté minutě dostal druhou žlutou kartu a stal se nejrychleji vyloučeným hráčem v historii EL. Vzápětí navíc přišlo Atlético o trenéra Simeoneho, který byl po protestech vykázán na tribunu.

Domácí v početní převaze soupeře zatlačili a v 61. minutě šli do vedení zásluhou Lacazettea, který už v první půli trefil tyč. Další gól už ale nejlepší útok soutěže nepřidal a devět minut před koncem přišel trest. Po dlouhém nákopu Griezmann přetlačil Koscielného, poradil si i s Ospinou a nakonec přes padajícího Mustafiho vyrovnal.

Arsenal sice soupeře přestřílel 23:6, před odvetou ve Španělsku je však díky brance ze soupeřova hřiště blíž k postupu Atlético. Ve druhé dvojici má k finále nakročen Olympique Marseille, o jehož výhře nad Salcburkem rozhodli Thauvin a N’Jie. V závěru mohl snížit Gulbrandsen, ale trefil pouze tyč.

Výsledky úvodních semifinále fotbalové Evropské ligy

Arsenal - Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Branka: 61. Lacazette - 82. Griezmann. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.). ŽK: Vrsaljko (Atlético). ČK: 9. Vrsaljko. Diváci: 58.000.

Sestavy: Arsenal: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal - Ramsey, Xhaka, Wilshere - Welbeck, Lacazette, Özil. Trenér: Wenger.

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Giménez, Godín, Lucas - Correa (75. Savič), Níguez, Partey, Koke - Gameiro (60. Gabi), Griezmann (85. Torres). Trenér: Simeone.

Olympique Marseille - Salcburk 2:0 (1:0)

Branky: 15. Thauvin, 63. N'Jie. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Connor (všichni Skot.). ŽK: Lopez, Mitroglu - Wolf. Diváci: 62.312.

Sestavy: Marseille: Pelé - Sarr, Rami, Gustavo, Amavi - Thauvin (80. Germain), Lopez (60. N'Jie), Payet, Sanson, Ocampos (52. Zambo Anguissa) - Mitroglu. Trenér: Garcia.

Salcburk: Walke - Lainer, Ramalho, Čaleta-Car, Ulmer - Haidara (81. Yabo), Samassekou, Wolf (68. Schlager), Berisha - Hwang Hi-čchan (60. Gulbrandsen), Dabbur. Trenér: Rose.