Zoufalý Arsenal. V semifinále Evropské ligy neudržel vedení s oslabeným Atlétikem

23:18
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Arsenalu v dnešním úvodním semifinále Evropské ligy pouze remizovali 1:1 s Atléticem Madrid, přestože hosté hráli po rekordně rychlé červené kartě od desáté minuty v deseti. Ve druhém duelu si Olympique Marseille poradil 2:0 se Salcburkem.

Antoine Griezmann (vlevo) dává branku Arsenalu foto: ČTK

Arsenal, v jehož brance dostal před Petrem Čechem přednost Ospina, nemohl zápas začít lépe. Hostující obránce Vrsaljko totiž už v desáté minutě dostal druhou žlutou kartu a stal se nejrychleji vyloučeným hráčem v historii EL. Vzápětí navíc přišlo Atlético o trenéra Simeoneho, který byl po protestech vykázán na tribunu.

Domácí v početní převaze soupeře zatlačili a v 61. minutě šli do vedení zásluhou Lacazettea, který už v první půli trefil tyč. Další gól už ale nejlepší útok soutěže nepřidal a devět minut před koncem přišel trest. Po dlouhém nákopu Griezmann přetlačil Koscielného, poradil si i s Ospinou a nakonec přes padajícího Mustafiho vyrovnal.

Arsenal sice soupeře přestřílel 23:6, před odvetou ve Španělsku je však díky brance ze soupeřova hřiště blíž k postupu Atlético. Ve druhé dvojici má k finále nakročen Olympique Marseille, o jehož výhře nad Salcburkem rozhodli Thauvin a N’Jie. V závěru mohl snížit Gulbrandsen, ale trefil pouze tyč.

Výsledky úvodních semifinále fotbalové Evropské ligy

Arsenal - Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Branka: 61. Lacazette - 82. Griezmann. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.). ŽK: Vrsaljko (Atlético). ČK: 9. Vrsaljko. Diváci: 58.000.

Sestavy: Arsenal: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal - Ramsey, Xhaka, Wilshere - Welbeck, Lacazette, Özil. Trenér: Wenger.

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Giménez, Godín, Lucas - Correa (75. Savič), Níguez, Partey, Koke - Gameiro (60. Gabi), Griezmann (85. Torres). Trenér: Simeone.

Olympique Marseille - Salcburk 2:0 (1:0)

Branky: 15. Thauvin, 63. N'Jie. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Connor (všichni Skot.). ŽK: Lopez, Mitroglu - Wolf. Diváci: 62.312.

Sestavy: Marseille: Pelé - Sarr, Rami, Gustavo, Amavi - Thauvin (80. Germain), Lopez (60. N'Jie), Payet, Sanson, Ocampos (52. Zambo Anguissa) - Mitroglu. Trenér: Garcia.

Salcburk: Walke - Lainer, Ramalho, Čaleta-Car, Ulmer - Haidara (81. Yabo), Samassekou, Wolf (68. Schlager), Berisha - Hwang Hi-čchan (60. Gulbrandsen), Dabbur. Trenér: Rose.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...