Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

On-line reportáž ze čtvrtého soutěžního dne zimních olympijských her v Pchjongčchangu.
22:12
Zajímavost
„Nevím, co jsem čekal. Asi že na nich budou olympijské kruhy, nebo že budou mít olympijské barvy. Ale ne, jsou to obyčejné kondomy. Jsem zklamaný,“ řekl americký krasobruslař Adam Rippon k prezervativům, kterých organizátoři rozdali olympionikům 110 000!
18:32
Zajímavost

Scott Meenagh přišel jako voják v Afghánistánu o obě nohy, nyní se chystá na svou druhou paralympiádu.

• Scott Meenagh v objetí s princem Harrym během Invictus Games.

Scott Meenagh v objetí s princem Harrym během Invictus Games. / Autor: Repro Sky Sports

17:37
Dnešní program na ZOH v Pchjongčchangu končí, aktuální dění a zajímavosti ale pro vás i nadále sledujeme. Online ze středečního programu můžete od dnešní půlnoci sledovat zde.
16:51
Zajímavost
Americká hokejistka Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová vstřelila na olympijském turnaji dva góly během pouhých šesti sekund a zapsala se do historie. Tak rychle po sobě ještě pod pěti kruhy neskóroval ani žádný z jejích mužských kolegů. Lamoureuxová-Davidsonová v utkání proti Ruskám bleskově zvýšila ve druhé třetině na 3:0 a patřila ke strůjkyním vítězství 5:0.
13.února 2018 v 14:17, příspěvek archivován: 13.února 2018 v 16:52

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

And as quick as that it's 3-0 after an amazing goal from Jocelyne Lamoureux-Davidson. https://t.co/Lwz187vYQx

16:07
Češi v akci
Snowboardistka Kateřina Vojáčková si s účastí na olympiádě prožila pořádné peripetie. Nejprve nechyběla ve schválené nominaci, pak z ní ale vypadla po přepočtu mezinárodních kvót na úkor domácí Korejky a nakonec dostala možnost startu po zranění jedné ze soupeřek. A v úterý dorazila do Pchjongčchangu. "Byla jsem smířená, že neletím, ale říkala jsem si, že život jde dál. Nebylo to tak, že když nejedu na olympiádu, končí pro mě svět. Ale jsem strašně vděčná, že to dopadlo. V sobotu mi ve tři ráno psal trenér: 'Bal se, nespi, jedeš na olympiádu'," líčila jednadvacetiletá Vojáčková po příjezdu do olympijské vesnice.
15:54
Zajímavost

Ve středu budou o rekordní zápis do olympijské historie usilovat německá biatlonistka Laura Dahlmeierová a americká slalomářka Mikaela Shiffrinová. Dahlmeierová už v Koreji vyhrála sprint a stíhačku, pokud triumfuje i v závodě s hromadným startem, může se stát první ženou, které se povede opanovat všechny biatlonové disciplíny na jedněch hrách. Mezi muži se to povedlo fenomenálnímu Ole Einaru Bjoerndalenovi v roce 2002 v Salt Lake City. Američanka Shiffrinová se zase ve středu může stát první lyžařkou v historii, jíž se povede obhájit olympijské zlato ve slalomu.

• Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová. / Autor: Reuters

15:24
Hokej
Výsledky hokeje - ženy: Skupina A: Kanada - Finsko 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) Branky: 1. Agostaová, 18. Poulinová, 29. Daoustová, 39. Saulnierová - 48. Väliläová. USA - OSR 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) Branky: 32. a 32. Lamoureuxová-Davidsonová, 9. Bellamyová, 35. Marvinová, 59. Brandtová.
15:00
Češi v akci

"Ještě v prvním kopci jsem si říkala, že těm holkám jakžtakž stačím, ale ve druhém už zapnuly jiný rychlostní stupeň. A ten, musím říct, jsem teda fakt neměla," řekla po své první účasti ve vyřazovacích bojích na OH běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková. Ve své jízdě skončila se ztrátou 16 sekund poslední a do semifinále neprošla.

• Česká reprezentantka v běžeckém lyžování Kateřina Beroušková při sprintu.

Česká reprezentantka v běžeckém lyžování Kateřina Beroušková při sprintu. / Autor: ČTK

14:34
Medaile

Olympijskou soutěž sáňkařek vyhrála stejně jako v Soči Němka Natalie Geisenbergerová. Mezi německou trojici se dokázala v Pchjongčchangu vklínit jen Kanaďanka Alex Goughová, která získala bronz. Tereza Nosková skončila mezi třicítkou závodnic na 27. místě.

• Německá sáňkařka Natalie Geisenbergerová.

Německá sáňkařka Natalie Geisenbergerová. / Autor: Reuters

13:48
Curling
Výsledky curlingu - smíšené dvojice: Finále: Kanada - Švýcarsko 10:3 po 6. endu. O 3. místo: OSR - Norsko 8:4.
13:40
Sprint klasickou technikou na hrách v Pchjongčchangu vyhrála švédská běžkyně na lyžích Stina Nilssonová a získala první olympijské zlato v kariéře.
12:39
Medaile

Olympijským vítězem v rychlobruslení na 1500 metrů je Kjeld Nuis, nadvládu Nizozemců podtrhl druhý Patrick Roest. Třetí dojel Korejec Kim Min-sok.

• Nizozemský rychlobruslař Kjeld Nuis vyhrál závod na 1500 metrů.

Nizozemský rychlobruslař Kjeld Nuis vyhrál závod na 1500 metrů. / Autor: Reuters

13:22
Medaile
Italka Arianna Fontanaová vyhrála na olympijských hrách závod rychlobruslařek na krátké dráze na 500 metrů. Má šestou medaili z OH, první zlatou.
12:57
Zajímavost
Něco pro labužníky...
12:35
Zajímavost

Náhradní brankářky americké hokejové reprezentace Alex Rigsbyová a Nicole Hensleyová můžou na olympiádě v Pchjončchangu bez obav používat masky s motivem sochy Svobody. Podle pravidel Mezinárodního olympijského výboru jim totiž hrozilo, že budou muset obrázky odstranit, nakonec se však ukázalo, že šlo o nedorozumění.

• Americké hokejové brankářky.

Americké hokejové brankářky. / Autor: Reuters

12:28
Češi v akci
V olympijské soutěži sáňkařek si ve třetí ze čtyř jízd upevnila vedení obhájkyně zlata Němka Geisenbergerová. Tereza Nosková skončila na 27. místě.
12:19
Poznáte tyto dva šikovné biatlonisty?
12:14
Češi v akci
Běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková do dalších bojů nepostoupí. Ve čtvrtfinále individuálního sprintu dojela na posledním šestém místě.
12:08
Češi v akci
Odstartovaly čtvrtfinálové jízdy individuálního sprintu na lyžích, kde se představí i Kateřina Beroušková. Česká lyžařka se představí ve třetím běhu.