Znojmo porazilo Olomouc 2:1 a už není v ligové tabulce poslední

19:29aktualizováno  21:22
BRNO - Fotbalisté Znojma porazili v 15. kole první ligy Olomouc 2:1 a z posledního místa v tabulce se posunuli na dvanáctou příčku. Skóre po 43 sekundách otevřel Okleštěk, Sigma sice v 64. minutě srovnala díky Navrátilovi, ale hned za tři minuty rozhodl o třetí výhře Znojma v sezoně Hrošovský.

Zápas fotbalistů Olomouce se Znojmem foto: Mafra - Anna Vavríková

Hlasy trenérů po utkání

Tibor Duda (Znojmo)
"Do zápasu jsme vstupovali s tím, že potřebujeme bodovat. Prospěl nám první rychlý gól, psychicky to mužstvu pomohlo. Celkově to byl oboustranně vyrovnaný první poločas, ve druhém byl soupeř lepší, ale hraje se na branky. Jsme maximálně spokojení. Bylo to vůbec hodně specifické utkání. Máme z Olomouce hráče i trenéra, který měl nyní trest. Spolupráce s ním byla jednodušší, stál za střídačkou, slyšeli jsme se a na všem se domluvili."

Zdeněk Psotka (Olomouc)
"Nepodařil se nám vstup do zápasu, co se týče rozehrávky a několika chyb. A soupeř nás potrestal z brejkové situace. Úvod jsme prostě nezvládali a Znojmo se dostalo do laufu. Zhruba od 30. minuty nám začala fungovat středová formace, mohli jsme si centrovanou přihrávkou vytvořit finální pozici, ale bohužel jsme byli nepřesní. Druhý poločas bych řekl, že jsme byli lepší jak soupeř, ale finální přihrávka nám nefungovala a do šancí jsme se moc nedostávali. Nemůžeme být spokojeni."

Zároveň se Moravané nejspíš rozloučili vítězstvím se svým azylem v Brně, na jaře už by měli hrát na stadionu ve Znojmě, který prochází rekonstrukcí. Ambiciózní Olomouc popáté za sebou nedokázala zvítězit a před sestupovými příčkami má jen čtyřbodový náskok. Znojmo zaskočilo Hanáky hned v úvodu. Neuběhla ani minuta, když Hrošovský vyslal přesný pas za obranu, kam si naběhl Okleštěk a s přehledem prostřelil brankáře Zlámala. Olomoucká defenziva zaspala a problémy měla i dál. Aktivní Slovák Hrošovský se dostal na hranici vápna a jeho střela zapadla metr vedle levé tyče.

"Prospěl nám první rychlý gól, psychicky to mužstvu pomohlo," pochvaloval si znojemský asistent Tibor Duda, který na lavičce zastoupil potrestaného kouče Kalvodu. "Spolupráce s ním byla jednodušší. Stál za střídačkou, slyšeli jsme se a na všem se domluvili," uvedl Duda. S výkonem svého týmu musel být stejně jako Kalvoda spokojený. Znojemští měli v první půli více ze hry a soupeře do velkých šancí nepustili. Výjimkou byl volej Ordoše, jenž o metr přestřelil Hrubého bránu.

Po změně stran se do první šance dostal Ordoš, ale rána mu příliš nesedla a Hrubý mohl zůstat v klidu. Na druhé straně dopadl podobně Vašíček. V 64. minutě Sigma z první gólové příležitosti udeřila. Navrátil vypálil přes obránce a míč s pomocí teče zapadl do sítě. Radost z vyrovnání ale vydržela hostům jen tři minuty. Nepožitek poslal centr na pravou stranu vápna, kde byl Hrošovský. První střelu vyrazil Zlámal do Hrošovského nohou a od nich se míč poměrně šťastně došoural do sítě. Gólovou přihrávku si připsal záložník Nepožitek, jeden z pětice hráčů znojemského kádru, kteří prošli Olomoucí.

Na Hané navíc působil i trenér Kalvoda. "Známe spoustu kluků. Někteří z nás v Olomouci působili a bylo jasné, že jsme měli proti soupeři motivaci. Za výhru byla slíbená odměna, kluci dají do šatny něco dobrého, už se velice těšíme," řekl útočník Vašíček, který ve Znojmě ze Sigmy hostuje. V závěru se hosté pokusili o vyrovnání, posílili útok, ale střídajícímu Lietavovi lapil pokus ze standardky gólman Hrubý. "Druhý poločas bych řekl, že jsme byli lepší jak soupeř, ale finální přihrávka nám nefungovala a do šancí jsme se moc nedostávali. Nemůžeme být spokojeni," uvedl trenér Sigmy Zdeněk Psotka. "Z naší strany tam nebyl hlad po gólech. Byl to špatný výkon a jsem velice zklamaný," doplnil autor olomoucké branky Navrátil.

15. kolo první fotbalové ligy

Bohemians Praha 1905 - Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 61. Hubník. Rozhodčí: Jech - Štěrba, Vysloužil. ŽK: Bartek - Čížek. Diváci: 3889.
Bohemians 1905: Berkovec - Moravec (72. Jeremenko), Cseh, Krch, Růžička - Jindřišek - Hora, Rada, Nerad, Bartek - M. Štochl (65. Ndiaye). Trenér: Weber.
Jablonec: Valeš - Zoubele, Kysela, Beneš, Čížek - Loučka, Novák - Třešňák (87. Rossi), Piták (61. Kopic), Vaněk - Hubník (90. Vukadinovič). Trenér: Skuhravý.

Znojmo - Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 1. Okleštěk, 67. Hrošovský - 64. Navrátil. Rozhodčí: Jílek - Urban, T. Kovařík. ŽK: Nepožitek, Jonov - Varadi. Diváci: 572.
Znojmo: Hrubý - Hnaníček, Jonov, Hudec, Mudra - Hrošovský, Nepožitek (71. Helísek), Lacko, Crnkič (85. Tomeček) - Okleštěk - Vašíček (90. Odehnal). Trenér: Duda.
Olomouc: Zlámal - Varadi, Koutný (58. Wiljaars), Škerle, Vepřek - Houska (83. Lietava), Ordoš, Šindelář - Navrátil, Doležal, Javůrek (77. Falta). Trenér: Psotka.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 38. Kerbr z pen., 62. Došek,, 90.+2 Volešák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Kotík. ŽK: Šimko, Šumulikoski, Došek - Lička, Neves, Petrák. Diváci: 4187.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Košút, Šimko (65. Reinberk) - Šumulikoski - Petr (89. Volešák), Valenta, Havlík (77. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Slavia: Rakovan - Dostál (79. Škutka), Škoda, Petrák, Neves - Gecov, Lička - Prošek, Koreš (46. Kisel), Nitrianský (71. Zmrhal) - Juhar. Trenér: Koubek.