Znojmo dorovnalo sérii, vybojovalo sedmý duel

20:19
ZNOJMO - Hokejistům Znojma se podařilo potřetí za sebou porazit Pardubice a vyrovnat stav čtvrtfinálové série na 3:3. Bojovný výkon přinesl domácímu týmu těsné vítězství 2:1 a o semifinalistovi bude muset rozhodnout páteční sedmý duel v Pardubicích.

Petr Čáslava z Pardubic (vlevo) stíhá znojemského Radka Hamana (uprostřed) foto: ČTK

Hrdinou šestého zápasu byl vedle výborného brankáře Trvaje pardubický hráč ve službách Znojma Tvrdík, který jednu branku dal a u druhé si připsal asistenci. Úvodní minuty poznamenalo opatrné vyčkávání s oboustrannou defenzivní taktikou. Pardubický trenér Říha opět sáhl oproti poslednímu utkání k přeskupení útočných řad. Do sestavy se nevešel Čaloun, kterého nahradil Cetkovský, ani tyto změny ale nezabránily pardubickému trápení a nervozitě.

Po dvou porážkách dolehla na favorita série krize, která se projevovala v mnoha chybách při rozehrávce i častých nedorozuměních. Pardubickou křeč potvrdila po deseti minutách hry nezužitkovaná nabídka téměř dvouminutové přesilové hry po postupných vyloučeních Němečka, Jareše a Kříže. Orli se ale i ve třech s výborným brankářem Trvajem za zády ubránili, i když se dlouhé okamžiky nedostali vůbec z obranného pásma.  Navíc se po jedenácti minutách zranil pardubický útočník Blažek, kterého nahradil Starý.

Znojmo si počínalo i se třemi pětkami mnohem aktivněji a častěji se dostávalo do koncovky. V 19. minutě zachytil obránce Kříž nepřesnou rozehrávku soupeře a vyslal do sólového protiútoku Tvrdíka, který překonal poprvé brankáře Lašáka.

Gól ještě více naboural psychiku pardubického týmu. Ani ve druhé třetině se navzdory častým přesilovým hrám nedokázali hosté prosadit. Zbraň, kterou v prvních třech zápasech hojně trestali protivníka, jim opět selhávala. Přesto se při hře čtyři na čtyři dočkali hosté vyrovnání. Němečkovu nevydařenou střelu zachytil Rolinek, který našel na půlící čáře přihrávkou o mantinel volného Sýkoru. Toho už obránci Znojma nedostihli a útočník brejk zakončil střelou mezi chrániče brankáře Trvaje.

Neúprosný boj gradoval častými a nekompromisními souboji. Orli vsadili v poslední třetině na nátlakovou hru, hýřili silami a v náporu se dostávali často do šancí. Úsilí korunoval ve 47. minutě Selingr, který po Tvrdíkově přihrávce prostřelil Lašáka. Pardubice ještě vyzkoušely 76 sekund před koncem hru bez brankáře, navíc v závěrečných 22 sekundách zasedl na trestnou lavici Dopita, ale ani hra šest na čtyři hostům k vyrovnání nepomohla.

Témata: Znojmo, Pardubice