Zničený a poražený Jágr. Musel se oklepat z tvrdého nárazu i prohry Floridy

11:00
SUNRISE/PRAHA - Uběhlo jen pár minut z úvodního zápasu čtvrtfinále Východní konference mezi Floridou a New Yorkem Islanders a Jaromír Jágr se svíjel na ledě. Nováček v dresu soupeře Ryan Pulock ho sice čistým, ale tvrdým způsobem narazil na mantinel. Jágr se po chvíli z ledu zvedl, ale v zápase se bodově neprosadil. Jeho Panthers možná i kvůli tomu úvodní zápas prohráli 4:5.

Jaromír Jágr se zvedá po tvrdém nárazu na mantinel. foto: Reprofoto NBC

Faksa a Hertl přispěli gólem k výhrám. Jágr už nesrovnal, jeho Florida prohrála

Poprvé po třech letech si Jágr vyzkoušel, jaké je to hrát o Stanley Cup. A hned na úvod mu to dal pocítit i soupeř. Nováček v NHL, jednadvacetiletý obránce Pullock ho za svou brankou dohrál a tělem ho přišpendlil na mantinel.

Jágr se na ledě chvíli z otřesu oklepával, ale pak odjel na střídačku. Za minutu už byl zpátky na ledě, za což si od fandů vysloužil hromový aplaus. Vzápětí se navíc přimotal do hromadné potyčky, i z ní však vyvázl bez zranění.

„On už takových zápasů v kariéře odehrál mnoho, moc dobře ví, že to bude tvrdá série a zvládl hned další střídání,“ uvedl komentátor BBC po první třetině.

Jaromír Jágr se snaží překonat gólmana NY Islanders Thomase Greisse.
Hokejisté NY Islanders se radují z výhry.

V ní Panthers dvakrát vedli, Islanders však vždy stihli záhy vyrovnat, což se jim povedlo i ve druhé třetině. V úvodu té třetí se však za stavu 3:3 dvakrát za sebou trefili a Floridě se povedlo už jen snížit.

Už v noci na sobotu může Florida na svém ledě složit reparát. Povede se jí to, nebo Islanders získají na ledě lídra Atlantické divize i druhý bod?

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...