ZNÁMKOVÁNÍ Jak se vám líbili čeští hokejisté v zápasech Světového poháru?

14:15
PRAHA - Na konečném šestém místě zakončí své účinkování na letošním Světovém poháru čeští hokejisté, kteří se s turnajem rozloučili noční výhrou 4:3 nad Američany. Jak se vám vystoupení Jandačovy party jako celku líbilo? Nyní máte možnost jej ohodnotit jako ve škole.

„Čaroděj“ Petr Mrázek. foto: ČTK/AP

K hodnocení vám přinášíme lehké shrnutí všech českých zápasů nejen na samotném turnaji, ale i tří přípravných duelů, na jejichž sestřihy se můžete ještě před samotným známkováním (1 - výborně, 2 - chvalitebně, 3 - dobře, 4 - uspokojivě, 5 - neuspokojivě) podívat.

I s duely před turnajem nakonec Češi zakončili toto období v šesti duelech naprosto vyrovnanou bilancí 2 výher, 1 vítězství v nájezdeh, 1 porážky v prodloužení a 2 porážek, přičemž až na debakl 0:6 od Kanady skončily všechny zbylé souboje rozdílem jedné branky.

Přípravný duel - Rusko 4:3 ČESKO

Češi se sice dostali rychle do vedení zásluhou gólu Michala Kempného, sborná ale třemi góly vývoj duelu otočila. Plekancova parta následně dvakrát snížila na rozdíl jedné branky, i přes tlak v závěru se ale vyrovnání nedočkala.

Přípravný duel - ČESKO 2:1SN Rusko

V odvetě na pražském ledě v O2 Arena předvedli domácí disciplinovaný a kvalitní výkon, zatímco ruské hvězdy v čele s Alexandrem Ovečkinem jako kdyby na ledě vlastně ani nebyly. Výsledkem byl vyrovnaný duel, ve kterém byli Češi o něco lepší, zaslouženého triumfu se ale dočkali až po krásném prodloužení ve třech v samostatných nájezdech zásluhou šikovnosti Jakuba Voráčka a Aleše Hemského.

Přípravný duel - Výběr Severní Ameriky „23“ 2:3 ČESKO

Po přesunu za velkou louži se čeští hokejisté v Pittsburghu představili proti zámořským mladíkům, které dokázali porazit 3:2 zásluhou vítězného gólu kapitána Tomáše Plekance. Z Jandačovy party bylo v tu chvíli cítit odhodlání na samotném turnaji překvapit všechny skeptiky...

Světový pohár - Kanada 6:0 ČESKO

...Jenže nadšení vydrželo vlastně jen polovinu souboje s největším favoritem turnaje - Kanadou. Javorové listy svého protivníka totálně rozebraly a porážka 0:6 pak je s ohledem na dění na torontském ledě pro Čechy ještě relativně milosrdná.

Světový pohár - ČESKO 2:3PP Výběr Evropy

V duelu s neustále se lepšícím evropským výběrem Češi neustále dotahovali skóre, nakonec se ale vytouženého bodového zisku dočkali. Jenže místo útoku na druhý (jak se následně ukázalo tak i postupový) bod navíc, přišla v prodloužení chyba v útočném pásmu a porážka 2:3. Oba úvodní duely - ostatně stejně jako ty přípravné - ukázaly, že nejvíce tlačí český výběr bota v obraně, které chyběli konstruktivní a šikovné ruce.

Světový pohár - Česko 4:3 USA

V souboji o čest a slávu ukázala větší vůli Jandačova parta. Poprvé v průběhu turnaje a podruhé v rámci celého přípravného období Češi vedli a bylo z toho opět vítězství v základní hrací době. Rozhodnutí přinesl přelom 37. a 38. minuty, ve kterém hráči ze srdce Evropy odskočili do vedení 4:2.

Anketa

Jak byste oznámkovali české vystoupení na Světovém poháru včetně tří přípravných duelů? Češi zakončili turnaj na 6. místě z osmi účastníků.