Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Zlín zvládl vyhecovanou dohrávku v Pardubicích a poskočil na desáté místo

20:58
PARDUBICE - Hokejisté Zlína vyhráli v dohrávce 6. kola extraligy v Pardubicích 3:1 a posunuli se na desáté místo tabulky. Východočeši zůstali předposlední.

Extraligový duel Pardubic se Zlínem, hosté slaví gól. foto: MAFRA

Dynamo mělo po většinu zápasu herní i střeleckou převahu, ale v 16. minutě šel do vedení Zlín. Pardubice dokázaly v závěru druhé části srovnat, jenže třetí třetinu už režíroval Zlín a dvěma brankami zlomil zápas na svou stranu. Domácí se dokázali prosadit až při závěrečné hře bez brankáře, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Mela v zápase Pardubic se Zlínem.

Pardubice se musely obejít bez vysoce produktivního Redenbacha i Sýkory, ale i tak si proti Zlínu brzo vynutily převahu. V šancích však domácí naráželi na jistého brankáře Kašíka. Ten se poprvé zaskvěl při Nahodilově šanci a Kautově dorážce. Na druhé straně při ojedinělém přečíslení pálil Říčka jen do Štěpánka.

Zlín s útočnými nápady šetřil, zato předvedl lekci z produktivity. V 16. minutě si našel odražený puk Goiš a rychlou střelou za dezorientovaného Štěpánka zaznamenal první extraligový gól.

HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

(dohrávka 6. kola hokejové extraligy)

Branky a nahrávky: 38. Leduc (T. Kaut), 60. Ščotka (Čáslava) - 16. Goiš (Blaťák, Honejsek), 41. Bukarts (Říčka), 48. Kubiš (D. Šťastný). Rozhodčí: Šír, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5, navíc Hubáček (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 6034.

Pardubice: Štěpánek - Ščotka, Schaus, F. Novák, Bokroš, Čáslava, Ovčačík, Leduc - M. Kaut, Nahodil, Hubáček - Mallet, D. Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, Klimenta - M. Rohlík, Panna, Nedbal. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska a K. Beran.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Goiš - D. Šťastný, Podešva, Kubiš - Chytil, Pechanec, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Za okamžik mohl srovnat Rolinek, ale z hranice brankoviště trefil jen Kašíka. Tuhou obranu Zlína se snažil soustavně narušovat Tomášek, ale jeho sólo z konce první části skončilo jen střelou nad branku.

Tomášek se činil i po pauze, když připravil šance Ščotkovi a Schausovi, avšak oba ztroskotali na výborném Kašíkovi. Zlínu v polovině duelu pomohla ze sevření první přesilovka večera, při které Štěpánek zlikvidoval dvě Marušákovy střely. Poté už Dynamo sice tak nebezpečné nebylo, ale vyrovnat se mu podařilo. V 38. minutě se ranou po buly poprvé v extralize prosadil kanadský bek Leduc.

Remízový stav vydržel ve třetí třetině jen 39 vteřin. Pak podnikli protiútok Říčka se zakončujícím Bukartsem, který dokázal dotlačit kotouč za Štěpánka. Dynamo mohlo srovnat v přesilovce, ale puk po Schausově střele o centimetry minul branku. Jinak se Zlín bez větších obtíží bránil a v 48. minutě navíc Kubiš zužitkoval protiútok ke třetí brance.

Pardubičtí hráči zápas ani přes sílící pískot a negativní pokřiky z tribun nezabalili. Po tlaku v útočném pásmu měl dobrou možnost Kaut a poté i dorážející Ovčačík, za Kašíka však kotouč nedostali.

S blížícím se koncem byla snaha domácích stále křečovitější a Zlín v pohodě držel dvoubrankový náskok. Až 37 vteřin před sirénou zařídil snížení dorážející Ščotka. Víc už Pardubice ani při zkrácené početní výhodě pět na čtyři nestihly.