Zlín si s předstihem zajistil čtvrtfinále play off, udolal Třinec

21:13
ZLÍN - Hokejisté Zlína vyhráli v utkání 45. kola O2 extraligy nad Třincem těsně 3:2 a zajistili si tak s předstihem postup do čtvrtfinále play off.

Zlín proti Třinci. foto: ČTK

Sedm kol před koncem mají Berani na sedmou Slavii náskok 22 bodů. Rozhodující moment zápasu přišel v 53. minutě, když Michal Důras střelou do horního růžku zařídil Zlínu vedení 3:1. Oceláři zkorigovali v závěru nepříznivý stav zásluhou kapitána Jana Peterka, nicméně na body už nedosáhli.

Hokejisté Plzně zvítězili v 45. kole O2 extraligy v souboji dvou týmů z čela tabulky na ledě Pardubic 4:1. Domácímu brankáři Dominiku Haškovi tak pokazili dnešní 45. narozeniny, poslali Východočechy na třetí příčku a svůj náskok v čele zvýšili na šest bodů. Na druhé místo poskočil Zlín, který porazil dosud čtvrtý Třinec těsně 3:2.

Plzeň školila hokejisty Pardubic především v početních výhodách, které dokázala bleskově využít hned ve třech případech. "Rozhodly přesilovky, a to nejen ty soupeře, které proměnil, ale hlavně naše, které jsme neproměnili. Naše velká bolest byla špatně sehraná přesilovka pět na tři, což nás hodně dostalo dolů prakticky na celý zbytek první třetiny," připustil po utkání pardubický kouč Václav Sýkora.

Ke změně naopak došlo na chvostu tabulky. Kladno ztratilo první třetinu na ledě Slavie poměrem 0:3, a přestože bylo v dalším průběhu zápasu lepším týmem a dvěma góly snížilo, na body nedosáhlo. Situace využila Kometa Brno a výhrou 4:0 nad Českými Budějovicemi Středočechy o bod přeskočila.

"Teď už se můžeme jen zlepšovat, níž spadnout nemůžeme. Vždycky, když jsme dříve spadli na poslední místo, začali jsme vyhrávat. Musíme doufat, že se to bude opakovat," uvedl asistent kladenského trenéra Petr Kasík.

Sparta si posedmé z osmi vzájemných extraligových soubojů od vstupu Středočechů mezi elitu před sezonou 2008/09 poradila s Mladou Boleslaví.

Vítězný gól vstřelil v 45. minutě obránce Jan Hanzlík.

Potřetí za sebou vyhrály Vítkovice, jež otočily vývoj zápasu s Litvínovem z 1:2 na 5:2 a nakonec se radovaly z tříbodového zisku po výsledku 6:3

Hokejová extraliga - 45. kolo:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), HC Vítkovice Steel - HC Benzina Litvínov 6:3 (1:1, 2:1, 3:1), HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), HC Eaton Pardubice - HC Plzeň 1929 1:4 (0:1, 1:1, 0:2), HC Slavia Praha - HC Geus Okna Kladno 3:2 (3:0, 0:1, 0:1).