Zlín přetlačil Spartu. I tak jsou Pražané první

20:35
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty prohráli v předehrávce 22. kola extraligy se Zlínem 1:2, přesto se dostali do čela tabulky o skóre před Liberec. O třetí výhře Zlína z posledních čtyř vzájemných zápasů rozhodl v čase 61:12 Michal Důras. Berani poskočili na šesté místo.

Sparta - Zlín. foto: ČTK

Slavnostní úvod před byl věnován dárcům krve, kteří se zúčastnili dalšího ročníku projektu Sparťanská krev, a hrálo se i se speciálním pukem s logem této charitativní akce. Sparta měla v úvodu převahu, ale proti Horčičkovi neuspěli Hanzlík s Tonem, pak se Zlín ubránil při Vlachově vyloučení. Ve 12. minutě vychytal Horčička osamoceného Tona lapačkou.

Sparta - Zlín 1:2 v prodl.

Branky a nahrávky: 54. Ton (Pacovský) - 17. Galvas (Důras, O. Veselý), 62. Důras. Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 7216.

Zlín hrozil z brejků a z jednoho povedeného v 17. minutě otevřel skóre. Po rychlém přechodu do útočného pásma vystřelil z levého kruhu Galvas a překonal Pöpperleho, jemuž stínil Čajánek. Krátce před pauzou pomohla Zlínu při přesilovce Sparty po Sersenově střele levá tyč.

I v druhém dějství domácí marně dobývali soupeřovu branku. Zlín se neprosadil před polovinou utkání ve své první početní převaze při Milamově trestu. Po návratu se americký bek dostal do přečíslení dvou na jednoho s Brošem, který situaci vyřešil individuálně, ale po kličce zamířil jen do Horčičky.

Podobný obrázek měla i závěrečná třetina. Zlín dlouho nepouštěl Spartu do šancí a hrál i aktivně dopředu. Až v 53. minutě dostal prostor na střelu Forman, ale minul pravou tyč Horčičkovy branky.

Rozhodl Důras bekhendem

V 54. minutě ale Pacovský vyhrál vhazování pro Tona, který umístil ránu přesně k pravé tyči a připravil zlínského brankáře o čisté konto. Další možnost měl Bližňák, ale prodloužení neodvrátil.

V nastavení rozhodl Důras, který obral o puk Hanzlíka a blafákem do bekhendu překonal mezi nohy Pöpperleho.