Mistrovský Zlín poprvé bodoval. K výhře nad Spartou stačil jediný gól

19:56
ZLÍN - Hokejoví mistři se dočkali. Po šesti porážkách v nové sezoně porazil Zlín Spartu 1:0 a na posledním místě si připsal první tři body do tabulky. Čisté konto vychytal z Třebíče povolaný Tomáš Štůrala, rozdílovou trefu zařídil v polovině třetí třetiny útočník Roman Vlach.

Zlínský útočník Roman Vlach střílí gól. V brance Sparty je Filip Novotný. foto: ČTK

Po šesti zápasech strašila úřadujícího šampiona velká nula na bodovém kontě. A tak nastaly změny. V kádru PSG dostali prostor Šťastný, Říčka, Urbanec a Štůrala. Především poslední jmenovaný se stal hrdinou večera.

(Zleva) Zlínský obránce Oldřich Horák, útočník Filip Čech a útočník Sparty...
Trenér Karlových Varů Karel Mlejnek.
Hokejisté Plzně se radují z gólu.
Tomáš Žižka ze Zlína (vlevo) a vpravo Miroslav Forman ze Sparty.

Zápas začal Zlín dravě. A nezaostal ani v oslabení. Zmatený gólman Sparty Novotný dal domácím šanci na skórování poté, když kotouč nahozený z půli hřiště vyrazil tak nešikovně, že ho nenašel, naštěstí pro něho dorážka Beranů bránu minula.

Hollweg vyřadil Vlasáka na měsíc

Hokejový útočník Tomáš Vlasák se musel ve středu podrobit operaci zraněného stehna a bude minimálně měsíc chybět Slavii. Devětatřicetiletý trojnásobný mistr světa sice nastoupil v úterním utkání proti Vítkovicím, ale o den později musel do nemocnice. Jde ještě o důsledek ze zákroku od plzeňského Ryana Hollwega, který Vlasáka fauloval v pátek 19. září ve 4. kole. Uvedl to server isport.cz

Kapitán Jaroslav Bednář (vpravo) se bude muset obejít bez svého parťáka.

Štůrala za chvíli zneškodnil nebezpečnou ránu Barinky. Šťastný se ve svém premiérovém zápase naskytl v obrovské šanci, střelou zblízka ale tři tyče minul. V závěru první třetiny ujížděl sám na domácího brankáře kapitán Sparty Rolinek, avšak ani on bezbrankový stav nezměnil.

Ve druhé třetině Šťastný nahrál Čechovi, který minul jen o centimetry. Novotný i sparťanští obránci hájili svou bránu při střele Kotvana, následné dorážce Balaštíka a Čajánka - pokaždé úspěšně. Duo Čajánek - Kotvan zavařilo Novotnému i o pár chvil později, Kotvan ale zcela prázdnou branku netrefil. Brankář hostí si slabší chvilku vybral i v oslabení, ale Okál toho nedokázal využít.

Třetí část začal blafákem v úniku Vlach a nahrávka Šťastného na Ondráčka, tomu se ale při střele zlomila hůl. Na druhé straně Štůrala zneškodnil Pechovu dorážku do poloprázdné brány a byl odměněn bouřlivým potleskem. A za chvíli i gólovou radostí.

Na půli hřiště našlápl Vlach, dostal se až k Novotnému, udělal forhendovou kličku a poslal Zlín do vedení. Když Sparta nepřekonala Štůralu v početní výhodě, ani při následné téměř dvouminutové power play, Zlín si připsal na konto své první tři body.

8. kolo hokejové extraligy:

• PSG Zlín - HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 50. Roman Vlach (Žižka, Urbanec). Rozhodčí: Hodek, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4515.

• HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Rákos), 9. M. Doudera (Kindl, M. Růžička), 23. Orsava (Rákos), 59. Rufer (Kreps). Rozhodčí: Hejduk, Turčan - Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4486.

• HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. J. Sýkora (Pletka, Divíšek), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka). Rozhodčí: Čech, Homola - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6670.

• HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 9:1 (3:1, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Rác (Cibák, Marosz), 15. Hrňa (Matai, Laš), 19. Laš (Hrňa, Vyrůbalík), 28. Rác (Skrbek, Hrňa), 30. Buc (Skrbek), 35. Matai (Hrňa, Cibák), 37. Skrbek (Buc), 40. Hrňa (Matai, Laš), 44. Cibák (Rác) - 5. Vandas (Šenkeřík, Stehlík). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

• Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 57. Vampola (Vitásek), 60. Bakoš (Filippi, Škoula), rozhodující sam. nájezd Bulíř - 24. Tybor (Nahodil, Radil), 50. P. Sýkora (Tybor). Rozhodčí: Pavlovič, Smitka - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7, navíc P. Jelínek, Gřegořek a Filippi (všichni Liberec) všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 4452.

• Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 3:2 p (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Kudrna (Mertl, Slovák), 60. Šimánek (Kukumberg), 65. P. Mikuš (Skokan) - 10. Pabiška (M. Hruška, Stříteský), 38. M. Látal (Rys). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 4163.