Zlín po deseti kolech vyhrál, odnesli to klokani. Hradec padl s Libercem v boji o záchranu

19:00aktualizováno  19:30
PRAHA - Fotbalisté Zlína zvítězili v utkání 25. kola první ligy na půdě Bohemians 1905 2:0. Ve dvanácté minutě otevřel skóre Miloš Kopečný a ve třetí minutě nastavení přidal pojistku Robert Bartolomeu. „Ševci“ vyhráli poprvé po deseti kolech a zůstali v tabulce šestí se ztrátou čtyř bodů na čtvrtou Mladou Boleslav.

Fotbalisté Zlína se po deseti kolech konečně dočkali v lize výhry. foto: MAFRA

Slavia jde do čela. Pomůže jí Sparta proti Plzni k tomu, aby tam zůstala?

Bohemians ve třetím utkáním pod trenérem Martinem Haškem poprvé nebodovali a na třináctém místě mají pětibodový náskok na sestupovou příčku.

Liberec vyhrál záchranářský duel v Hradci

Fotbalisté Hradce Králové prohráli s Libercem 0:1 a potřetí za sebou nedali gól.

Výsledky 25. kola:

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 0:2 (0:1)
Branky:
12. Kopečný, 90.+3 Bartolomeu. Rozhodčí: Pechanec - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Dostál - Švenger. Diváci: 4179.

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka:
45. Kerbr z pen. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Hájek. ŽK: Hůlka, Krátký - Ševčík, Vůch, Graiciar. ČK: 64. Malinský - 65. Ševčík. Diváci: 1789.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:1)
Branky: 16. Přichystal, 63. Zavadil - 29., 60. z pen. a 65. Mebrahtu. Rozhodčí: Ardeleánu - Koval, Arnošt. ŽK: Vraštil, Kijanskas, Jablonský - Keresteš. Diváci: 2918.

FK Teplice - MFK Karviná 1:0 (1:0)
Branka:
11. Hora. Rozhodčí: Marek - Wilczek, Blažej. ŽK: Šušnjar (Teplice). Diváci: 4056.

Jedinou branku zápasu dal z penalty v závěru prvního poločasu Milan Kerbr.

Východočeský celek tak od předposlední Jihlavy dělí jediný bod a může se na něj dotáhnout i poslední Příbram.

Hattrick Mebrahtua zařídil Boleslavi výhru v Brně

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v Brně nad Zbrojovkou 3:2 díky hattricku Australana Golgola Mebrahtua.

První domácí gól vstřelil Jakub Přichystal a druhý Pavel Zavadil. Boleslav si upevnila čtvrté místo v tabulce, na třetí Spartu ztrácí jeden bod, ale letenský tým má k dobru nedělní šlágr s Plzní.

Karviná prohrála v lize popáté za sebou

Fotbalisté Karviné prohráli v Teplicích gólem Jakuba Hory 0:1 a nebodovali popáté za sebou.

Naopak domácí zvítězili ve čtvrtém z posledních pěti utkání a v tabulce ztrácí z pátého místa dál dva body na čtvrtou Mladou Boleslav. Slezský nováček klesl na jedenáctou příčku.