Přijedeme později, telefonovala Boleslav do Zlína. Pak soka šokovala

10:00
ZLÍN/PRAHA - Vyskákali z autobusu, rychle na sebe naházeli výstroj. Žádný čas na protažení a jen pár minut na rozbruslení místo obvyklé půlhodiny. Ne, to není story z krajského přeboru, ale průběh páteční předzápasové přípravy hokejistů Mladé Boleslavi.

Opožděný příjezd hokejistů z Boleslavi do Zlína, v popředí je brankář David Rittich. foto: ČTK

Bágly s výstrojí včetně hokejek už ležely v zavazadlovém prostoru, hráči seděli na svých místech. Zbývalo jen na startovat a vyrazit za extraligou. Jenže ouha!

Autobus hokejistů Mladé Boleslavi neposlechl. Motor zůstal bez odezvy a (ne)nastartoval páteční obrovské problémy s cestou extraligového nováčka za premiérou do Zlína.

S pomocí druhého přistaveného autobusu sice naskočil dopravní prostředek boleslavského týmu, takže posádka krátce před polednem mohla vyrazit od vlastního zimního stadionu, jenže pak ji během 350kilometrové cesty zdrželo několik kolon.

„Haló, stojíme v zácpě. Můžeme začít později?“ museli volat zástupci boleslavského týmu do Zlína.

Hosté dorazili čtvrt hodiny po původně plánovaném začátku, start zápasu se oficiálně o hodinu posunul. „Bylo to dramatické. Už kousek za Prahou jsme věděli, že nestíháme začátek. Řešilo se, jestli nepřeložit zápas, ale to prý nešlo, tak jsme si řekli, že to buď zvládneme, anebo ne,“ líčil boleslavský kapitán David Výborný.

Dramatická předehra při cestě však extraligového nováčka vůbec nepoznamenala, proti obhájci titulu naprosto dominoval. Dva góly v první třetině, dva ve druhé, nakonec jasná výhra. Jarní vítěz první ligy porazil extraligového šampiona 5:2.

Pískot, kterým domácí fanoušci na začátku přivítali boleslavské opozdilce, se brzy přenesl na Zlín. Fanoušci šampionů byli nespokojení. Nejdřív je nahlodal hodinový odklad, pak výkon mužů ve žlutém.

„I pro kluky ze Zlína určitě bylo těžké, že museli čekat. Klobouk dolů, že vůbec chtěli hrát. Jednou jsem zažil podobnou situaci v NHL a taky jsme ten zápas prohráli,“ vybavil si Výborný, dlouholetý tahoun Columbusu.

Fantastický přehled jako za časů v zámoří předvedla boleslavská devítka hned po pěti minutách. Výborný se otočil za zlínskou bránou, vyjel před Kašíka, třikrát zamíchal s pukem a otevřel skóre.

Zleva Pavel Sedláček ze Zlína a brankář Boleslavi David Rittich.

Chvílemi působilo až neuvěřitelně, s jakou lehkostí hosté přebruslovali soupeře. Všude byli rychleji, vyhrávali i drtivou většinu soubojů.

Pro příklad může ideálně posloužit čtvrtý boleslavský gól. Látal v útočném pásmu stál v rohu čelem k mantinelu, ale snadno se zbavil stínujícího beka Kotvana a bez větší zlínské pozornosti si najel před bránu. Gól skoro jako na PlayStationu.

Boleslav válela, Zlín vstřelil dva góly až za rozhodnutého stavu.

„Hráli jsme o angažmá řidiče,“ šprýmoval asistent boleslavského trenéra Marian Jelínek. „Pokud bychom prohráli, všechno bychom svedli na něj a museli bychom si najít nového.“

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.