Zlín má první semifinálovou výhru, Kometa otočila zápas se Spartou

19:18aktualizováno  22:22
PRAHA - Extraligové semifinále má za sebou moravský večírek. Hokejisté Komety urvali v Brně výhru v prodloužení nad Spartou a k finále mají o krok blíž. Zpátky je i Zlín, který zdolal ve třetím utkání Třinec 2:0 a snížil stav série na 1:2. Odvety jsou na programu v pondělí.

Druhý zleva Bedřich Köhler ze Zlína a Šimon Hrubec (v bráně) z Třince. foto: ČTK

S Třince si přivezli dvě porážky, před bitvou na domácím ledě proto hokejisté Zlína věděli: Musíme vyhrát! A nakonec skutečně uspěli, po bojovném výkonu a jistých zákrocích brankáře Kašíka přetlačili houževnatého soupeře 2:0.

Skóre otevřel obránce Matějíček, který v přesilové hře na začátku prostřední třetiny propálil hostujícího gólmana Hrubce. Oceláři v závěru protivníka přitlačili, jenže vyrovnání se nedočkali. Z hole Veselého naopak inkasovali do prázdné branky.

"Pomohlo nám, že jsme šli se silným soupeřem do vedení. V podstatě rozhodla jedna podařená střela v přesilovce. Od 30. minuty Třinec přidal, byly tam nějaké problémy, ale naštěstí jsme to ustáli. Rozhodlo naše větší srdíčko," hodnotil domácí kouč Juraj Jurík.

Sparta v Brně neudržela dvoubrankový náskok

V bouřlivé atmosféře vyprodané haly se zprvu dařilo Pražanům. Na zásah Buchteleho navázal v početní převaze Piskáček a vítěz základní části měl výtečně našlápnuto k druhému vítězství v sérii.

Kometa však zásluhou Němce brzy odpověděla a krátce nato rozjásal domácí příznivce i Jakub Svoboda. Za nerozhodného stavu šel nakonec duel do prodloužení, v němž rozhodl domácí útočník Jan Káňa.

"Pro nás to bylo docela těžké. Řekli jsme si, že nebudeme faulovat. Ale zase jsme během pětadvaceti minut měli čtyři vyloučené. To nás drželo dole, v oslabení jsme dostali branku. Potom jsme se disciplinovaností a poctivým výkonem začali zvedat.

Pomohl nám první gól, po něm jsme se nastartovali. Od té doby jsme byli lepší. V prodloužení se k nám přiklonilo štěstí. Dostal jsem deset sms zpráv, že to byla nejlepší reklama na hokej, kterou diváci v této sezoně viděli," řekl trenér Brna Martin Pešout.

Boleslav zdolala Chomutov, Kladno přetlačilo Olomouc

Bruslařský klub se v baráži pomstil soupeři za vzájemný souboj na chomutovském ledě, kde prohrál v nastavení. Piráti ale měli k vítězství o krok blíže i tentokrát, už po necelých dvou minutách hry se trefil Bartečko. Středočeši ovšem zásluhou Ovčačíka a Jarůška otočili skóre.

Fantastický duel byl k vidění v Kladně. Rytíři prohrávali s Olomoucí 0:3 i 1:4, Hanáky ale přesto dokázali udolat. Domácí využili dvě přesilovky a obrat dokonali při samostatných nájezdech. Ten rozhodující vstřelil Miloslav Hořava.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Matějíček (O. Veselý, Čajánek), 60. O. Veselý. Rozhodčí: Minář, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 5401. Stav série: 1:2.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:2p (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. V. Němec, 27. Jakub Svoboda (J. Hruška), 75. J. Káňa II - 6. Buchtele (Forman), 23. Piskáček (P. Ton, Rolinek). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

BARÁŽ O EXTRALIGU

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Ovčačík (Broš), 48. Jarůšek (Pojkar, Kubica) - 2. Bartečko (Jaroslav Svoboda, Pulpán). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4040.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 5:4sn (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. T. Kaberle (Dalecký), 38. David Růžička (T. Kaberle, Patera), 44. David Růžička (Tenkrát, Majeský), 49. Eberle (Patera), rozhodující nájezd M. Hořava - 18. Diviš (Pekr, Vodný), 23. Staněk (J. Knotek), 26. Herman (Rác), 36. Kucharczyk (Selingr, Ostřížek). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 2858.