Zlín byl krůček od historické výhry na půdě Slavie, favorita zachránil Mešanovič

20:21
Praha - Až gól v závěru nastavení zachránil fotbalistům Slavie alespoň bod za remízu 2:2 v domácím ligovém zápase se Zlínem. Na poslední chvíli ho vstřelil náhradník Muris Mešanovič, který tak napravil mizerný výkon vršovického týmu v prvním poločase.

Slávisté vyrovnali za pět minut dvanáct foto: ČTK

Slávistický trenér Uhrin zkoušel prohodit krajní záložníky, střídal už v prvním poločase, po přestávce poslal na hřiště navrátilce Šventa... Ale nic z toho dlouho nepomáhalo.

Vršovický tým předvedl v prvním poločase mizerný výkon, který po přestávce hekticky napravoval. Někteří nespokojení fanoušci, kterých do Edenu dorazilo skoro osm tisíc, naštvaně pískali, byť oddaná Tribuna sever neúnavně fandila celý zápas.

V nastaveném čase se dokonce ozvalo, i když nesměle a spíš od několika jedinců: „Uhrin ven! Uhrin ven! Uhrin ven!“

Právě v tu chvíli však nespokojence přehlušilo nadšení. Ve zmatku před zlínským brankářem Dostálem se nejlépe zorientoval náhradník Mešanovič a na poslední chvíli zachránil remízu 2:2.

Slavia prohrávala od 18. minuty. Zlínský záložník Vukadinovič vyrazil po pravé straně do protiútoku. Elegantně se vyhnul Delimu a odcentroval do pokutového území. Úplně volný Poznar ani moc nemířil, prostě tvrdě vypálil... Pavlenka si sice na míč sáhl, ale ten i tak doskákal do brány.

Po půlhodině už byl náskok Zlína dvougólový. Slávisté nestihli vystoupit proti Holíkovi, který střílel zpoza vápna. Parádně! Vymetl šibenici, takže domácí gólman se natahoval marně.

Dvě střely Zlína na bránu = dva góly.

Zato Slavii nešlo nic. Posila za víc než třicet milionů korun Van Kessel nedokázal přejít protihráče, Mihalík šel ze hřiště už během prvního poločasu, útočník Škoda se ne a ne protlačit do šance...

A tak náskok Zlína mohl být po prvním poločase ještě vyšší. Jen Vukadinovič si připsal další dvě střely - a donutil tím k dobrému zákroku Pavlenku.

Ve druhém poločase měla Slavia ze hry přeci jen víc, protože Zlín se snažil hlídat pohodlný náskok. Domácí si i tak vypracovávali příležitosti jen ztěžka.

Když už se Slavia do šance dostala, exceloval zlínský brankář Dostál. Nejdřív zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Deliho po rohovém kopu a dvacet minut před koncem si poradil i se samostatným únikem Škody.

Až dvacet minut před koncem nestačil na tvrdou střelu Van Kessela ke vzdálenější tyči.

Když Mešanovič v nastavení trefil břevno, vypadalo to, že Slavia naději na bod nevyužije. Ale stejný hráč nakonec v úplném závěru přeci jen vyrovnal.

Zatímco Zlín si připsal už čtvrtý bod (minule porazil Příbram 2:0), Slavia hrála teprve první ligový zápas, protože minulý týden její zápas v Brně odložila bouřka.

Má však za sebou už čtyři zápasy kvalifikace Evropské ligy. V ní přešla přes Levadii Tallinn a Rio Ave. Nyní na ni v závěrečném play-off o postup do základní skupiny čeká Anderlecht.