17. března 2011 14:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zlatá atletka Rosolová konečně viděla svůj běh. Na internetu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Denisa Rosolová (druhá zleva) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Denisa Rosolová (druhá zleva) | foto: ČTK

OSTRAVA Záznam běhu, který jí na halovém mistrovství Evropy v Paříži přinesl senzační zlato na 400 metrů, si česká sprinterka Denisa Rosolová pořádně vychutnala až na internetovém kanálu YouTube.

Čtyřiadvacetiletá atletka triumfovala ve francouzské metropoli před necelými dvěma týdny a časem 51,73 sekund pronikla na čtvrté místo české historie. Když si Rosolová na webu přehrávala svůj zlatý závod, musela však oželet český komentář. "Našla jsem si svůj běh s ruským komentářem, a i když ruštině moc nerozumím, pochopila jsem, jak se tam ta komentátorka diví, co to tam ta Rosolová dělá, když jsem předbíhala jejich závodnice," řekla dnes Rosolová novinářům.

Emotivnější byl podle ní ale projev maďarského reportéra. "Znělo to teda pěkně, ale to už jsem nerozuměla ani slovo," usmála se Rosolová. Orlovská rodačka, která závodí v barvách pražského USK, svůj halový titul ještě ani pořádně neoslavila. K první party se však schyluje v Ostravě. "V Paříži se toho moc nestihlo, nějak nebyl čas, ale teď se to chystám oslavit v Ostravě. Kamarádky už se na mě chystají, takže zítra jdeme na to. Musím holky vytáhnout," uvedla někdejší dlouholetá vítkovická závodnice.

Pařížský triumf zapije i s kolegy z tréninkové skupiny kolem trenérky Martiny Blažkové. "To ale až nejdříve za tři týdny, protože teď v pondělí odlítáme na tři týdny na soustředění do Jihoafrické republiky," vysvětlila Rosolová.

Bývalá dálkařka a vícebojařka, která se sprintu naplno věnuje teprve od loňské sezony, už myslí na letní sezonu s vrcholem na mistrovství světa v Jižní Koreji. Pod otevřeným nebem chce na čtyřstovce zlepšit svůj osobní rekord 50,85 z loňské Zlaté tretry.

"Padesát a půl můžu běžet, ale teď už je každá desetina dolů docela záhul. Jednou bych chtěla běžet pod padesát, to je taková meta čtvrtkařek. To už tolik lidí neběhá," zasnila se Rosolová.

ČTK
  • 0Diskuse