Životní úspěch. Oštěpař Vadlejch vyhrál v Curychu a ovládl Diamantovou ligu

22:30
CURYCH/PRAHA - Oštěpař Jakub Vadlejch vyhrál jako čtvrtý český atlet Diamantovou ligu. Na mítinku v Curychu hodil 87,28 metru a vybojoval třetí vítězství v letošním seriálu. Vadlejch předvedl druhý nejdelší hod kariéry ve čtvrté sérii. Předstihl tak Němce Thomase Röhlera, na kterého před závěrečnou soutěží ztrácel čtyři body.

Jakub Vadlejch si zajistil prvenství, když předstihl olympijského vítěze Röhlera. foto: ČTK/AP

Vadlejch si spravil náladu po Riu. V osobním rekordu vyhrál Diamantovou ligu v Paříži

Olympijský vítěz z Ria de Janeiro hodil na tradiční Weltklasse 86,56 metru a obsadil druhé místo.

„Užívám si to, i když je to jen malá satisfakce za olympijské hry, kde jsem byl osmý. S dnešním výkonem bych se tam dostal na stupně vítězů...Ale jedu dál,“ uvedl Vadlejch. Dnešní hod by mu v Riu zajistil bronzovou medaili.

O předchozí české triumfy v celkovém hodnocení Diamantové ligy se zasloužili oštěpařka Barbora Špotáková, která seriál ovládla čtyřikrát, a překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý.

Ti mají po dvou triumfech. Veselý dnes v Curychu skončil šestý.

Kudlička skončil pátý, Maslák šestý

Tyčkař Kudlička byl pátý výkonem 572 centimetrů. Pavel Maslák doběhl v závodu na 400 metrů sedmý v čase 45,81 sekundy a výškařka Michaela Hrubá skončila poslední desátá za 186 cm.

Vzdal se stříbra z Ria. Vydělalo na léčbu tříletého Poláka s rakovinou oka

Čtvrtý muž z olympijských her v Riu Kudlička se zachraňoval napotřetí na 562 cm, pak svůj výkon dokázal ještě vylepšit. K týden staré třetí příčce z Paříže ale další medailové umístění nepřidal.

O vítězství se podělili výkonem 590 cm Američan Sam Kendricks a světový rekordman Renaud Lavillenie. Francouz vyhrál i sedmý ročník Diamantové ligy, žádný jiný tyčkař zatím radost z vítězství v seriálu nepoznal.

Oštěpař Jakub Vadlejch se zúčastnil 4. srpna vrhačského atletického mítinku v...

Bez porážky zvládly prestižní atletický seriál v této sezoně chorvatská diskařka Sandra Perkovičová, jihoafrická osmistovkařka Caster Semenyaová a Američanka Kendra Harrisonová v běhu na 100 metrů překážek.

V závodu atletů do 23 let na 800 metrů zvítězil český talent Filip Sasínek v osobním rekordu 1:46,42 minuty.