Životní sezóna Jakuba Kornfeila! V mistrovství světa Moto3 skončil celkově osmý

12:15
Praha/Valencie - Jakub Kornfeil obsadil sedmé místo v závěrečné Velké ceně Valencie a v konečném pořadí mistrovství světa Moto3 udržel životní osmou pozici. V elitní desítce zakončil seriál poprvé v kariéře, jeho dosavadním maximem bylo jedenácté místo v roce 2013. Rovněž ziskem 112 bodů si vylepšil osobní rekord.

Slavící Jakub Kornfeil. foto: ČTK/AP

Druhý Čech v závodě Karel Hanika nevyužil divokou kartu k premiérovému bodovému zisku v sezoně a po startu z 13. místa dojel na 22. pozici. Posedmé v sezoně zvítězil již jistý mistr světa Brad Binder z Jihoafrické republiky, přestože se v úvodu závodu patrně kvůli technickému problému propadl až do třetí desítky pořadí. Šampionát vyhrál s náskokem 142 bodů před Italem Eneou Bastianinim.

Třiadvacetiletý Kornfeil po nadějných trénincích startoval až z osmé řady, protože ve velmi vyrovnané kvalifikaci mu sedmidesetinový odstup na lídra stačil jen na 24. místo. Skvěle ale zvládl první polovinu závodu, propracoval se postupně až do vedoucí pětičlenné skupiny a mohl pomýšlet i na zopakování loňského třetího místa. Tempo lídrů ale neudržel, lehce se propadl a v závěru získal sedmou pozici po souboji s Němcem Philippem Öttlem.

Kornfeil v 18. závodě sezony podeváté vybojoval umístění v Top Ten. Nejlépe si vedl v minulé Velké ceně Malajsie, kde skončil druhý.