Slavia - Genk 0:0, Slávisty podržel dvěma výbornými zákroky Kolář, Škoda v koncovce selhal

18:10aktualizováno  20:51
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie remizovali v úvodním utkání vyřazovací fáze Evropské ligy s belgickým Genkem bez branek. Souboj lídrů domácích soutěží byl v Edenu vyrovnaný a každý z týmů jednou trefil tyč. Odveta se hraje za týden na soupeřově půdě.

Milan Škoda foto:  Michal Šula, MAFRA

České celky útočí na Evropu. Jde jim o postup i koeficient

Červenobílí neinkasovali ani ve čtvrtém domácím utkání této sezony Evropské ligy.

Slavia se představila v jarní části pohárů poprvé od sezony 2007/08, kdy vypadla v Poháru UEFA s anglickým Tottenhamem. Do osmifinále prošli Pražané naposledy v roce 2003.

Online reportáž si přečtěte ZDE

Slavia nastoupila s jednou změnou v základní sestavě oproti úvodnímu jarnímu zápasu s Teplicemi: na kraj zálohy se vrátil Stoch, který nahradil Olayinku. V zahajovací jedenáctce hostů chyběl tvořivý středopolař Pozuelo.

Genk od úvodních minut potvrzoval, že je ofenzivním týmem, a snažil se hrát aktivně. Jako první však dvakrát zahrozil Škoda. Nejprve v 17. minutě v záklonu hlavičkoval nad a o dvě minuty později trefil z otočky tyč.

V dresu lídra belgické ligy byl vidět hlavně krajní záložník Trossard. V 32. minutě se u lajny zbavil Kúdely a z ostrého úhlu pálil do tyče.

Slavia - Genk 0:0

Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs - Golubevs, Malcevs (všichni Lot.). ŽK: Ngadeu, Kúdela, Bořil - Heynen, Malinovskij, Samatta. Diváci: 18.125.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Zmrhal (60. Olayinka), Ševčík, Hušbauer (77. Král), Stoch - Škoda (76. Van Buren).
Genk: Vukovic - Maehle, Dewaest, Aidoo, De Norre - Heynen - Ndongala (68. Pintsil), Fiolič (57. Pozuelo), Malinovskij, Trossard (87. Piotrowski) - Samatta.

Za chvíli De Norre přiťukl Fioličovi a jeho křížná střela těsně minula vzdálenější tyč. Na druhé straně mířil z dálky kousek vedle agilní Stoch.

I po přestávce pokračoval vyrovnaný zápas. V 57. minutě měl další šanci Škoda, ale špatně trefil míč. Po hodině hry na druhé straně doklepl balon do sítě Trossard, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Škoda dál hrozil. V 64. minutě ho centrem našel střídající Olayinka a proti střele z první musel zasáhnout gólman belgického týmu.

V další šanci pak Škoda opět mířil jen do středu branky. V 73. minutě zachránil na opačné straně slávisty gólman Kolář, který vychytal střelu unikajícího De Norreho.

Pražané se tlačili za vítěznou brankou, ale neprosadil se ani v 81. minutě střídající Van Buren, jenž mířil po zemi vedle.

Po dalším Coufalově centru pak z voleje zakončil nad Olayinka a Slavia poprvé od listopadové porážky 0:2 v Bordeaux nedala v soutěžním utkání gól.