Polsko - Senegal 1:2. Senegalci se i kvůli hrubce Poláků radují z překvapivé výhry

17:00aktualizováno  18:56
moskva - Fotbalisté Senegalu slaví důležité vítězství na úvod skupiny H. Porazili totiž favorizované Poláky 2:1 a v tabulce skupiny se dotáhli na Japonce, kteří stejným výsledkem rovněž nečekaně porazili Kolumbijce.

Radost senegalských fotbalistů z gólu. foto: Reuters

Šok na úkor favorizované Kolumbie. Falcaa a Jamese porazili Japonci

Africký celek v Moskvě za vítězstvím nasměroval v prvním poločase vlastní gól stopera Thiaga Cionka, po přestávce přidal po kuriózní situaci druhou branku Mbaye Niang.

Poláci stihli v závěru už jen snížit zásluhou Grzegorze Krychowiaka.

Online ze zápasu si přečtěte ZDE

První poločas byl z obou stran nevýrazný. Poláci vůbec nepřipomínali favorita skupiny a vidět nebyl ani nejlepší střelec evropské části kvalifikace Lewandowski.

Senegal také nepředvedl oslnivý výkon, přesto šel do vedení. Niang v souboji přetlačil Piszczeka, míč se poté dostal přes Maného ke Gueyemu a jeho střelu do protipohybu brankáře srazil stoper Cionek.

Senegalec Idrissa Gana Gueye slaví svůj šťastný gól do sítě Polska.
Zklamaný Robert Lewandowski

Do druhé půle sice vstoupili Poláci nebezpečným přímým kopem Lewandowského, ale prosadil se opět soupeř a bílo-červení cítili křivdu.

Polsko - Senegal 1:2

Branky: 86. Krychowiak - 38. vlastní Cionek, 60. Niang. Rozhodčí: Šukrallá - Tulefát (oba Bahrajn), Marrí (Katar) - Dias (video, Portug.). ŽK: Krychowiak - Sané, Gueye. Diváci: 44.190.
Polsko: Szczesny - Piszczek (83. Bereszyňski), Cionek, Pazdan, Rybus - Blaszczykowski (46. Bednarek), Krychowiak, Milik (73. Kownacki), Zieliňski, Grosicki - Lewandowski.
Senegal: K. N'Diaye - Wague, Koulibaly, Sabaly, Sané - Gueye, A. N'Diaye (87. Kouyaté), La Sarr, Niang (75. Konaté) - Mané, Diouf (62. N'Doye).

Čtvrtý rozhodčí totiž po ošetřování pustil na hřiště Nianga zrovna ve chvíli, kdy Poláci zahráli malou domů, stoper Bednarek se navíc nedohodl s brankářem Szczesny a senegalský útočník zakončoval do prázdné branky.

Čtyři minuty před koncem sice snížil Krychowiak, který hlavičkoval po přímém kopu Grosického, ale na víc se už výběr trenéra Adama Nawalky nezmohl a utrpěl teprve druhou prohru v posledních 19 soutěžních zápasech.Polsko sice mělo po přestávce více ze hry, ale do šancí se dlouho dostat nedokázalo - až v 70. minutě mířil těsně vedle Milik.

Senegal vyhrál jako první z afrických účastníků MS v Rusku a protáhl svou sérii neporazitelnosti na 20 soutěžních zápasů.

Navíc v nich udržel už počtrnácté čisté konto. Ve druhém utkání skupiny H nastoupí proti Japonsku, Polsko čeká Kolumbie.