O nerozhodném El Clásicu rozhodli dvěma góly Messi a Ronaldo

19:47aktualizováno  23:53
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony remizovali v El Clásiku s mistrovským Realem Madrid 2:2 a v sedmém kole španělské ligy ztratili první body v sezoně. Po dvou brankách vstřelily na Nou Campu největší hvězdy nesmiřitelných rivalů Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, který si poranil rameno a čeká na vyšetření. Vedoucí Barcelona si na pátý Real udržela v tabulce osmibodový náskok.

Dva rivalové. Cristiano Ronaldo (vlevo) a Lionel Messi. Kdo je lepší? O tom teď můžou netradičně hlasovat fanoušci v Londýně. foto: Reuters

Domácím chyběli zranění stopeři Carles Puyol a Gerard Piqué, ke kterým se dnes připojil Dani Alves. Brazilský krajní bek si v zápase poranil stehno a bude mimo asi tři týdny. Ve středu obrany nastoupili Javier Mascherano a Sergio Busquets.

Možná i proto se poprvé radovali v úvodu aktivnější hosté. Ve 23. minutě našel Karim Benzema v pokutovém území nehlídaného Ronalda a ten se trefil umístěnou ranou. Sedmadvacetiletý Portugalec dal Barceloně gól v šestém soutěžním střetnutí za sebou. Krátce poté mohl zvýšit Benzema, ale zblízka napálil tyč.

Osm minut po Ronaldově zásahu bylo vyrovnáno. Ve vápně Realu promáchl Pepe a dobíhající Messi nekompromisně propálil Ikera Casillase. Po hodině hry se pětadvacetiletý Argentinec prosadil podruhé, když trestný kop precizně zatočil přes zeď za záda španělské reprezentační jedničky.

Domácí se z vedení radovali jen pět minut. Mesut Özil našel přesným pasem za barcelonskou obranu Ronalda, jenž samostatný únik zakončil tvrdou střelou. V závěru měli mírnou převahu Katalánci, rozhodující branku však nepřidali.

Messi a Ronaldem se s osmi ligovými góly v sezoně dotáhli v čele tabulky střelců na Radamela Falcaa. Kolumbijský útočník přispěl gólem k výhře Atlétika Madrid nad Málagou 2:1, po níž se soupeř Plzně v Evropské lize bodově dotáhl na vedoucí Barcelonu.

Falcao se na stadionu Vicente Calderóna, kde tým trenéra Pavla Vrby ve čtvrtek prohrál 0:1, prosadil už v šesté minutě. Půl hodiny po něm sice vyrovnal Roque Santa Cruz, ale vlastní gól jeho spoluhráče Weligtona z poslední minuty daroval domácím vítězství.

Kouč madridského celku Diego Simeone dal přednost hráčům: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Filipe - Arda Turan (90. Tiago), Suárez, Gabi, Emre Belözoglu (60. C. Rodríguez) - Falcao, Adrián (69. R. García). Athletic Bilbao po čtvrteční prohře 1:3 v Evropské lize se Spartou Praha zabral a porazil 1:0 Pamplonu. Baskický celek díky trefě útočníka Aritze Adurize z 12. minuty ukončil sérii pěti soutěžních utkání bez vítězství.

Athletic podruhé v sezoně v lize zvítězil a je patnáctý v tabulce.