Utrápené, ale důležité vítězství: Češi zdolali Slovinsko 4:2

16:00aktualizováno  18:53
STOCKHOLM - Čeští hokejisté porazili ve svém pátém vystoupení na MS Slovinsko 4:2 a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika ale opět podali nevýrazný výkon a ještě po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. Tři branky vstřelili Češi v přesilových hrách, čtvrtou přidali v oslabení.

Radost českého týmu. foto: Reuters

ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

Slovinci vyslali první varování na českou branku již v úvodní minutě, Pavelec ale střelu Tičara vyrazil. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Kristana Hudler, skóre se ale změnilo až při následné slovinské přesilovce.

Ohlasy po utkání

Nejprve se po brejku prosadil Koukal, vzápětí ale vyrovnal pohotově dorážející Sabolič. Tým kouče Hadamczika znovu nebyl evidentně v pohodě a Češi mohli jen děkovat Pavelcovi, který je držel ve hře. Do vedení mohl outsidera posunout Urbas, ale neuspěl stejně jako poté při přečíslení dva na jednoho po Michálkově chybě Razingar. Ve 12. minutě už se Slovinci prosadili, při signalizované početní výhodě se prosadil Tičar.

• ÚT 14.5. ČR - Norsko 16:15

A mohlo být hůře. Při Tošičově vyloučení česká obrana zkolabovala úplně. Tičar ale nedokázal trefit odkrytou branku a vzápětí Pavelec vychytal v další tutovce Jegliče. Místo třetí inkasované branky tak Češi vyrovnali, 43 sekund před koncem první části se prosadil Hudler a připsal si čtvrtý gól na turnaji.

Po přestávce se počet chyb v české obraně zmenšil, do ideálního stavu ale měla hra favorita daleko. Ve 22. minutě nebezpečně střílel Fleischmann, ale neprosadil se stejně jako později Novotný nebo v přesilovce Hudler. Slovinci bez úhony přestáli i občasný český tlak a sami hrozili z brejků. Pavelec byl ale pozorný.

Ve třetí části nejprve Slovinci promarnili početní výhodu, následně hráli přesilovku Češi a po třinácti sekundách ji využili. Kristana překonal Michálek, který si připsal branku v druhém zápase za sebou. Předtím se přitom v sezoně netrefil ani jednou. V 52. minutě mohl Čechy přiblížit k výhře Hertl, který od druhé třetiny nahradil v prvním útoku Vránu, Kristana ale nepřekonal. Nakonec se ale o čtvrtý gól postaral v přesilovce kapitán Novotný. Reprezentace tak má na kontě po pěti zápasech osm bodů.

ČR - Slovinsko 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Koukal, 20. Hudler (Voráček, Nakládal), 47. Z. Michálek (Voráček), 56. Novotný (Hubáček, Čáslava) - 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič). Rozhodčí: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fin.), Valach (SR). Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1949.

Česko: Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Vrána (21. Hertl), Hudler - Irgl, Novotný, Hubáček - Fleischmann, Jan Kovář, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Koukal. Trenér: Alois Hadamczik.

Slovinsko: Kristan - Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tošič, Tavželj - Jeglič, Tičar, Sabolič - D. Rodman, M. Rodman, Urbas - Razingar, Pajič, Bašič - Pance, Mušič, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.

Anketa

Oznámkujte výkon českých hokejistů v utkání MS, ve kterém porazili Slovinsko 4:2.