Česko prohrálo s výběrem Evropy 2:3. Šance na postup klesly do oblasti teorie

20:30aktualizováno  23:40
Toronto (Od našeho zpravodaje) - Nejdřív debakl 0:6 s Kanadou a teď prohra 2:3 po prodloužení s výběrem Evropy. Čeští hokejisté nezvládli ani druhé utkání na Světovém poháru a jejich naděje na postup do semifinále jsou v rovině teorie.

Leon Draisatl se raduje z rozhodující branky foto: Jan SalačReuters

Byl to zpočátku opatrný hokej, dost nervózní. Český tým měl sice už v 1. minutě díky Milanu Michálkovi gólovou šanci, jenže pak ho z tempa rozhodilo přísné vyloučení Voráčka. Třetí lajna se tak na led dostala až po pěti minutách, ta čtvrtá ještě později.

V útoku to bylo hodně bezzubé. Ač Češi hráli v první třetině dvě přesilovky, měli za celých 20 minut jen pět střel. Tým Evropy osm. To jen dokazuje vlažnou třetinu.

Za to ta druhá začala ve velkém stylu, tedy z pohledu Evropy. Mužstvo hrálo dvě přesilovky za sebou, k tomu útočník Kopitar jel po prohřešku Kempného trestné střílení. Mrázek ho však vychytal, stejně jako šance Tatara či Vanka.

ONLINE reportáž si přečtěte ZDE:

Jen aby byla převaha vyjádřena i čísly, tak v prvních čtyřech minutách druhé třetiny to bylo na střely 8:1.

A třeba Slava Malamud, ruský sportovní novinář žijící v USA, na svém Twitteru žertoval: „Češi by se měli příště přidat k Týmu Evropy a své místo přenechat výběru Severní Ameriky nad 35 let.“

Světový pohár - skupina A:

Česko - Výběr Evropy 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 34. J. Voráček (Jordán, M. Michálek), 49. Hanzal (Sobotka, Hemský) - 31. Chára (Vanek, Bellemare), 43. Zuccarello (Halák), 63. Draisaitl (Zuccarello). Rozhodčí: Furlatt, Sutherland - Miller (všichni Kan.), Murphy (USA). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 8574.

Česko: Mrázek - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán - Hemský, Plekanec, Palát - J. Voráček, Hanzal, M. Michálek - Pastrňák, Sobotka, Červenka - Birner, Jaškin, Michael Frolík. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Evropa: Halák - Seidenberg, Josi, Sekera, Chára, Streit, Ehrhoff - Hossa, Kopitar, Tatar - Zuccarello, Nielsen, Gáborík - Niederreiter, Draisaitl, Rieder - Hansen, Bellemare, Vanek. Trenéři: Ralph Krueger, Paul Maurice a Brad Shaw.

Čechům chybělo lepší bruslení, klid v obraně i výraznější držení puku, přesto odolávali. Výtečný byl Mrázek, a když už se v polovině zápasu zdálo, že se tým z „klinické smrti“ zmátoří, a alespoň na chvíli se usadí v útočném pásmu, přišel gól Zdena Cháry. Syn českého otce a slovenské matky poslal v Kanadě Evropu do vedení proti Čechům - i takový Světový pohár umí být.

Chára ale předvedl skvělý přehled. Mrázek totiž na chvíli ztratil hůl a slovenský bek na něj vypálil přesně ve chvíli, kdy si ji přebíral od útočníka Hanzala. Nebyl tak plně koncentrovaný.

Vedení však Evropa nedržela dlouho. O tři minuty později získal na pravé straně puk Voráček, najel si do pásma a švihem se trefil k tyči - vyrovnáno 1:1. Právě Voráček byl jedním z mála hráčů, kteří se na ledě mohli rovnat soupeřovým hvězdám z NHL, zbytek byl o stupeň níž.

Jenže ani Voráčkův gól celek neprobral. Po jeho trefě tým nevystřeli dlouhých 13 minut v řadě. To evropský výběr hrál zkraje třetí třetiny přesilovku 5 na 3, když byli po zbytečných chybách vyloučeni beci Nakládal a Jordán. A ačkoliv tým díky Mrázkovi oslabení přežil, tak brzy stejně prohrával. Nor Zuccarello projel celé hřiště a po chybě Mrázka dal na 2:1.

Bylo zle, nedobře. Čechy do hry vrátila až přesilovka, kterou využil Hanzal.

Utkání šlo do prodloužení, v němž se unáhlil Kempný. Při hře 3 na 3 zbytečně vystřelil z úhlu, po kterém se puk odrazil až Draisaitlovi, jenž sólo proti Mrázkovi proměnil.

1.Výběr Evropy211006:24
2.Kanada110006:02
3.Česko200112:91
4.USA100010:30

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...