1. prosince 2009 8:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zimní motto fotbalové Slavie: stabilizace

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Zápas Slavia-Plzeň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas Slavia-Plzeň. | foto: ČTK

PRAHA Žádný průvan v kabině, co nejméně změn a setrvání kouče Jarolíma na lavičce. To čeká fotbalovou Slavii po mizerném podzimu. Čekají je ještě dva zápasy v Evropské lize, ale horká zima pro ně začala už nyní.

Fotbalisté Slavie mají za sebou nejhorší podzimní část ligové sezony za posledních devět let a nic na tom nezměnilo ani poslední utkání s Brnem. Vítězství a posun na sedmé místo bylo jen slabou náplastí. Pro úřadujícího mistra začíná klíčové období, které může zvrátit zpackanou sezonu.

BILANCE

Kde se nacházeli fotbalisté Slavie po 16. kole?

2009/10 - Postavení v tabulce: 7. místo. Ztráta na čelo: 8 bodů

2008/09 - Postavení v tabulce: 1. místo. Náskok v čele: 6 bodů
Konec sezony: 1. místo

2007/08 - Postavení v tabulce: 1. místo. Náskok v čele: 5 bodů
Konec sezony: 1. místo

2006/07 - Postavení v tabulce: 2. místo. Ztráta na čelo: 2 body
Konec sezony: 2. místo

Čeká Slavii bouřlivá zimní přestávka? "Nechystáme dramatické změny," říká pro LN šéf klubu Tomáš Rosen. O čem ještě mluvil? Co nejméně změn. Když Rosenův kolega ve vedení Slavie Petr Doležal po porážce v derby se Spartou hledal příčiny podzimního tápání, prohlásil: "Chyba byla v tom, že do Slavie přišlo v létě tolik hráčů."

Před sezonou se v Edenu prostřídaly dvě desítky hráčů a tým Karla Jarolíma se z pořádného průvanu dodnes nevzpamatoval. Podobná obměna slávistickou kabinu proto v zimě rozhodně nečeká. Už jen proto, že by v Edenu svou chybu znovu zopakovali.

"Tým si potřebuje sednout, takže těch zásahů bude co nejméně. Rozhodně nečekám, že přijde a odejde deset hráčů. Záležet bude i na počtu zraněných," říká Rosen. Výprodej nebude. Jedno je jisté. Zimní přípravu s týmem v lednu určitě nezahájí obránce Marek Suchý, který míří na roční hostování do Spartaku Moskva.

Jasno ještě není o budoucnosti záložníka Rudolfa Skácela, další klíčové hráče však chce Slavia udržet. To se týká zejména talentovaného Adama Hlouška. "Může se stát, že odejde, ale neumím si to představit. Ty nabídky ještě nejsou takové, abychom ho museli prodávat. Není na to vhodná doba, Slavia může Adamovi ještě pomoct," tvrdí Rosen.

Jarolím má místo jisté. Stal se z toho slávistický evergreen: skončí vláda kouče Karla Jarolíma, nebo složitou situaci ustojí? Nyní se zdá téměř jisté, že i na jaře bude platit druhá varianta. "Byla to celou dobu virtuální realita novinářů. Jsme tým, který pracuje společně za všech okolností. To by Karel musel přijít a říct, že se vrhne na zahradničení. A to nečekám," usmívá se ředitel.

Sen o titulu žije. Slávisty dělí od prvního místa osm bodů, ale boj o titul nevzdali. "Minulý rok jsme měli náskok deset bodů a také jsme se ještě strachovali. A to nám ještě soupeři pomáhali," dodává Rosen.

  • 1Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.