Zidane: Tottenham byl ve všem lepší než my, klidně by mohl Ligu mistrů vyhrát

10:30
londýn - V domácí soutěži podlehli outsiderovi z Girony, v Lize mistrů pak nestačili na Tottenham. Že by začínala krize fotbalistů Realu Madrid? „Nedělám si starosti a dělat si je nebudu, ať se stane cokoliv. Zkrátka jsme hráli proti lepšímu týmu, “ odmítl trenér obhájců trofeje Zinedine Zidane.

Zinedine Zidane uznal, že soupeř Realu byl lepší. foto: Reuters

Tohle ještě holohlavý Francouz na lavičce Realu nezažil. Porážka 1:3 je tou největší, kterou musel jako kouč vytrpět.

Zidanovu družinu zdolal Tottenham. Ten Tottenham, který ještě loni v Lize mistrů tápal a ve skupině s Monakem, Leverkusenem a CSKA Moskva skončil až třetí.

Teď si s předstihem zajistil vstupenku do vyřazovací fáze. „Zápasy s Realem nás zviditelnily v celé Evropě. V obou jsme hráli dobře. Postoupili jsme a doufám, že los bude příznivý,“ řekl po vítězném zápase trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino.

Real duel ve Wembley nezvládl. Nedařilo se mu směrem dopředu a nezvykle často hořel vzadu. Tottenham vedl od 27. minuty zásluhou Dele Alliho a pak zaváhání hostí trestal z protiútoků ve druhém poločase.

Dele Alli slaví svůj gól do sítě Realu Madrid.
Christian Eriksen z Tottenhamu právě vstřelil třetí gól svého týmu do sítě...

Alli a Christian Eriksen vytvořili luxusní náskok 3:0, který Real už nemohl dorovnat.

Ne v takovém rozpoložení. Na hráče padla po třetí brance domácích deka, frustrace. Nepomohlo ani neproměňování šancí, fotbalisté Tottenhamu padali do střel.

A když už Sergio Ramos pálil v tutové pozici po rohu, nešťastně trefil před sebou stojícího Cristiana Ronalda.

„Lidé si mohou myslet, co chtějí, ale nemáme nějaký psychický blok. Šance na vyrovnání byly, ale jen oni se trefili třikrát. Bývají časy, kdy dáváte spoustu branek z mála příležitostí, což se nám momentálně nedaří. Ale napravíme to,“ ujišťoval Zidane.

Alespoň gól útěchy zajistil Realu deset minut před koncem Ronaldo, na víc se hosté nezmohli. Po dvanácti zápasech Real podlehl anglickému soupeři.

„Bolí to, ale Tottenham si zasloužil vyhrát. Byl ve všem lepší. Nejsme v dobré situaci, ale víme, jak ji změnit. A změníme ji,“ burcuje Zidane.

Před reprezentační přestávkou si může zlepšit náladu v domácím ligovém utkání proti Las Palmas, pak přijde na řadu derby s Atlétikem a pátý zápas základních skupin Ligy mistrů.

Real má na druhém místě pětibodový náskok na dvojici Dortmund, APOEL. Napřed hraje s druhým jmenovaným a k postupu mu stačí bod.

„Dvakrát jsme prohráli, ale jsme zkušené mužstvo, zlepšíme se,“ věří trenér Realu. „Bílý balet“ minulou sezonu trofej pro vítěze Ligy mistrů obhájil, což se mu podařilo jako prvnímu v novodobé historii.

„Tuhle soutěž může vyhrát jakýkoliv tým. Tottenham je určitě jedním z nich,“ dodal Zidane.