1. března 2010 17:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zidane: Radši zemřu, než abych se Materazzimu za hlavičku omluvil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zidane a Materazzi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zidane a Materazzi. | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Ty emoce neutichají ani po čtyřech letech. Bývalý slavný fotbalista Zinédine Zidane rozhodně nemá v plánu se omluvit Marku Materazzimu za úder hlavou z finále mistrovství světa v roce 2006. Někdejší kapitán francouzské reprezentace prý radši umře, než aby něco takového udělal.

Celý svět o tom mluvil. Celý dlouho přemýšlel o tom, cože italský provokatér francouzské legendě před inkriminovaným okamžikem pověděl. A bývalý nejlepší fotbalista světa Zinedine Zidane ani nyní, s téměř čtyřletým časovým odstupem nepřemýšlí o omluvě za svůj zákrok hlavou do hrudi Marka Materazziho.

"Samozřejmě, že si ten úder vyčítám," řekl sedmatřicetiletý Zidane španělskému deníku El País. "Ale kdybych se omluvil, uznal bych tím, že to, co udělal, bylo normální. A to rozhodně nebylo," uvedl. "Po zápase jsem se omluvil spoluhráčům. Ale ne jemu. Nikdy, nikdy. Přišel bych o čest, radši bych zemřel," dodal trojnásobný nejlepší fotbalista světa.

MATERAZZI VS. ZIDANE:

Zidane neunesl ve finále šampionátu v Německu Materazziho nadávky na adresu matky a sestry a udeřil italského obránce hlavou do hrudi. Od rozhodčího dostal červenou kartu a Francie bez svého kapitána prohrála v penaltovém rozstřelu.

"Takové věci se na hřišti stávají běžně. Matku mi při zápasech uráželi mockrát a nikdy jsem nereagoval. Ale tehdy jsem to už nemohl vydržet. Měl bych se za to omluvit? Ne. Kdyby to byl Kaká, normální slušný kluk, omluvil bych se. Ale ne tomuhle," dodala bývalá hvězda Juventusu a Realu Madrid, která po MS v Německu ukončila kariéru.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz