Že jsem překonal Jágra? Vrátí se, smál se Nedvěd

11:25
STOCKHOLM - Útočník Petr Nedvěd rozhodl vítězným gólem zápas s Lotyšskem, který český tým nakonec ovládl poměrem 3:1. "Snad nás to nakoplo do páteční bitvy s Itálií," poznamenal spokojený střelec.

Čeští hokejisté Petr Nedvěd (vlevo) a Jakub Nakládal foto: ČTK

Jak se ten váš gól urodil?
Přebral jsem krásnou přihrávku, dostal se za beka a zakončil. Byl jsem rád, že se to povedlo, protože do konce zápasu mnoho času nezbývalo. Už už to vypadalo, že dojde na prodloužení...

Věděl jste, že akci zakončíte gólem?
Věřil jsem si. Ale neříkám, že podobné akce pokaždé zvládám. Dnešní brankáři jsou vynikající a mají v těchto situacích výhodu. Narozdíl třeba od těch ve fotbale, kteří musejí doufat, že hráči penaltu špatně kopnou.

Zlomil se tím zápas?
Měli jsme dobrou první třetinu, jenže v té druhé jsme přestali bruslit a soupeř nás začal přehrávat. Hlavně po ní jsme se vyburcovali - věděli jsme totiž, že jsme odehráli třetinu za hov...

Po psychické stránce takový zápas může pomoct...
Nejen mně, ale snad i celému týmu. Přece jen jsme dali pár gólů.

Co očekáváte od dalšího zápasu?
Jestli si někdo myslí, že Italové budou "lucky" soupeř, tak nebudou. Budou kousat, budou bránit, budou betonovat. Zkrátka budou hrát to svoje catenaccio. Doufejme, že nás zápas s Lotyšskem nakopl a dodal potřebnou lehkost.

S čím do duelu půjdete?
Musíme jezdit do plných. Čím dřív dáme gól, tím to pro nás bude jednodušší.

Co říkáte na to, že jste překonal Jágra coby nejstaršího střelce mistrovství světa?
Však on jednou zase přijdete. Vždyť nedávno říkal, že bude hrát až do padesáti. (smích)