Štybar v časovce na Eneco Tour neudržel vedení a klesl na páté místo

17:47
BREDA/PRAHA - Český cyklista Zdeněk Štybar neudržel v časovce na 9,6 kilometru vedení v etapovém závodu Eneco Tour, v němž obhajuje loňské prvenství. V ulicích nizozemského města Breda skončil trojnásobný mistr světa v cyklokrosu čtyřiadvacátý a klesl na páté místo, novým lídrem je Nizozemec Lars Boom.

Zdeněk Štybar na MS 2012. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Štybar se po vítězství v úterní druhé etapě dostal do čela průběžného pořadí, předem ale tušil, že ho nejspíš neudrží. Nejrychlejší v časovce byl další nizozemský jezdec Tom Dumoulin, loni na Eneco Tour celkově druhý. S průměrnou rychlostí bezmála 53 km/h předčil i švýcarského čtyřnásobného mistra světa v této disciplíně Fabiana Cancellaru, Štybara porazil o 32 sekund.

Boom dojel na devátém místě a vede před Dumoulinem a Italem Manuelem Quinziatem o čtyři sekundy. Štybar na pátém místě ztrácí dalších osm vteřin.

Sedmietapový závod se jede na nizozemských a belgických silnicích a je zařazen do elitního seriálu WorldTour. Skončí v neděli, ve čtvrtek se peloton přesune do Belgie a absolvuje 179,1 km na trase z Koksijde do Ardooie.

Cyklistický etapový závod Eneco Tour (WorldTour) - 3. etapa (časovka na 9,6 km v Bredě)

1. Dumoulin (Niz./Giant) 10:55, 2. Cancellara (Švýc./Trek) -2, 3. Thomas (Brit./Sky) -10, 4. Quinziato (It./BMC) -14, 5. Sergent (N. Zél./Trek) -15, 6. Cummings (Brit./BMC) -17, ...24. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) -32.

Průběžné pořadí: 1. Boom (Niz./Belkin) 8:31:54, 2. Dumoulin, 3. Quinziato oba -4, 4. Grivko (Ukr./Astana) -7, 5. Štybar -12, 6. Thomas -14.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...