Zbytečný hazard? Americká atletka běžela závod v pátém měsíci těhotenství

14:00
sacramento - Americká půlkařka Alysia Montaňová podruhé za poslední čtyři roky běžela na národním šampionátu těhotná. Jednatřicetiletá běžkyně byla tentokrát v pátém měsíci. Stejně jako v roce 2014, kdy se mistrovství USA zúčastnila dokonce v osmém měsíci těhotenství, skončila v rozbězích poslední.

Alysia Montaňová už podruhé běhala v pokročilém stádiu těhotenství. foto: ČTK/AP

Pro záchranu i ve vedrech. Čeští atleti v čele se Špotákovou vyrazili na superligu družstev

Čas 2:21,40 pro ni ale nebyl podstatný. „Má to něco do sebe přijít na stadion a neočekávat vítězství, ale jen absolvovat tu cestu a zjistit, co z toho vzejde. Být atletkou je ta nejlepší část mého já,“ řekla běžkyně s osobním rekordem 1:57,34

Ta po diskvalifikaci dopující Rusky Marie Savinovové získala bronz z mistrovství světa 2011 v Tegu.

Od startu ji neodradilo ani více než čtyřicetistupňové vedro, které v Sacramentu panovalo. Před závodem hodně pila a zůstávala ve stínu, dokud nebylo potřeba jít na dráhu.

V roce 2014 běhala Alysia Montaňová dokonce v osmém měsíci těhotenství.

Nastoupila v dresu Wonder Woman vyrobeném na zakázku a s typickou květinou ve vlasech. „Bylo to fantastické,“ pochvalovala si matka brzy tříleté dcery Linney Dori.

Loňský pokus o účast na olympijských hrách v Riu pro ni skončil nešťastně. Montaňová ve finále osmistovky na kvalifikaci amerických atletů upadla a do trojice pro OH se nedostala.

Nemohla tak vylepšit umístění z Londýna 2012, kde proběhla cílem jako pátá a po diskvalifikaci Savinovové se posunula na čtvrtou pozici.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...