Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

‚Vražda za bílého dne‘. Chelsea otočila zápas i díky gólu z dvoumetrového ofsajdu

17:25aktualizováno  19:36
cardiff - Pět minut před koncem neviděli takřka dvoumetrový ofsajd a dovolili fotbalistům Chelsea v Cardiffu vyrovnat, na startu nastaveného času pak londýnský klub výsledek otočil.

Cesar Azpilicueta vyrovnal na 1:1 z téměř dvoumetrového ofsajdu. foto: Reuters

Fotbalistu Salu přepravoval pilot, který nesměl létat v noci, tvrdí BBC

Soupeř Slavie ve čtvrtfinále Evropské ligy zvítězil na stadionu zachraňujícího se soka 2:1.

Znovu se ukázalo, jak zřetelně chybí v Premier League, jinak nejatraktivnější fotbalové soutěži světa, video. Technologii si anglické kluby odhlasovaly až od příští sezony.

A Chelsea za to může být ráda.

Jen díky nepochopitelnému omylu rozhodčích totiž v Cardiffu otočila výsledek a definitivně se neodstřihla od prvních čtyř míst tabulky.

Ve Walesu se dlouhé minuty trápila, prohrávala a srovnala po rohovém kopu: Alonsovu hlavičku doklepl do sítě Azpilicueta, jenž byl přitom ve zcela jednoznačném ofsajdu. O výhře rozhodl vzápětí přesnou hlavičkou střídající Loftus-Cheek.

Fotbalisté Liverpoolu porazili ve šlágru 32. kola Premier League díky vlastnímu gólu Tobyho Alderweirelda v poslední minutě 2:1 třetí Tottenham a vrátili se do čela tabulky dva body před Manchester City.

Úřadující mistr má však utkání k dobru. V druhém dnešním duelu Chelsea otočila v závěru utkání na hřišti sestupem ohroženého Cardiffu a díky gólu v nastavení zvítězila 2:1.

Liverpool, jenž se snaží získat první ligový titul od roku 1990, poslal do vedení v 16. minutě Roberto Firmino. Brazilec se trefil po centru Andrewa Robertsona hlavou a navázal na úterní gól z reprezentačního utkání proti Česku v Praze.

Tottenham vyrovnal v 70. minutě po rychlé akci, kterou na malém vápně zakončil jiný brazilský fotbalista Lucas Moura.

Zápas rozhodl v poslední minutě smolný moment pro Tottenham. Brankář londýnského celku Hugo Lloris vyrazil hlavičkový pokus Muhammada Salaha jen k nohám stopera Tobyho Alderweirelda, od něhož se míč odrazil do sítě.

Výsledky 32. kola:

Cardiff - Chelsea 1:2 (46. Camarasa - 84. Azpilicueta, 90.+1 Loftus-Cheek),
Liverpool - Tottenham 2:1 (16. Firmino, 90. vlastní Alderweireld - 70. Lucas Moura).