Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Real - Liverpool 3:1. Madridští slaví v Lize mistrů zlatý hattrick

8:00aktualizováno  23:21
KYJEV - Fotbalisté Realu Madrid slaví potřetí za sebou vítězství v Lize mistrů. Liverpoolu se zranil v prvním poločase střelec Salah, v druhé půli ho potopily dva kiksy brankáře Kariuse.

Gareth Bale a Cristiano Ronaldo slaví gól ve finále Ligy mistrů. foto: Reuters

Byl to krásný zápas plný napětí po kterém je pro nestranné fanoušky oblíbenější Liverpool zklamaný a slaví favorizovaný Real. Tým z hlavního města Španělska slaví třetí triumf za sebou, čtvrtý v posledních pěti sezonách a třináctý v historii, čímž potvrdil své výsadní postavení mezi kluby.

Plačící Mohamed Salah z Liverpoolu odstupuje z finále Ligy mistrů kvůli zranění...
Zklamaný brankář Liverpoolu Loris Karius.

Hrdinou finále sestal velšský náhradník Gareth Bale. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník byl na hřišti sotva dvě minuty,  když se zády k bráně po centru Marcela odrazil do vzduchu a vystřihl nůžkami parádní gól. Jeho trefa ze 63. minuty, která se nápadně podobala gólu spoluhráče Ronalda ze semifinále proti Juventusu, byla i vítězná.

Livepool se nevzdal a nadechoval se k závěrečnému náporu, v tu chvíli ale Bale skóroval znovu. Vypálil z třiceti metrů přimo na gólmana Kariuse, jenže německému brankáři rána proklouzla školácky mezi rukama. V třiaosmdesáté minutě bylo rozhodnuto.

Karius je smolařem finálového zápasu. Realu daroval i první gól, když krátce po půli si na hranici vápna doběhl pro nepřesný pas soupeře, chytil míč do ruky a okamžitě rozehrál. Svým výhozem ale trefil do nohy dobíhajícího Benzemu a míč se došoural až do branky.

První zaváhání ještě napravil Mané, který se prosadil po rohu a v 55. minutě vrátil Liverpool do hry.

Vůbec totiž nedostal šanci se předvést hvězdný Mohamed Salah, autor deseti branek a pěti asistencí v letošním ročníku Ligy mistrů. Ten musel po půlhodině hry odstoupit se zraněním ramena po faulu Sergia Ramose, který ho strhl k zemi. O tomhle zákroku se bude určitě ještě hovořit.

Až do jeho zranění byl totiž anglický celek lepším týmem. Vypracoval si několik příležitostí, soupeře trápil rychlým fotbalem, napadáním a výpady po zisku míče.

Postupně se lepšil Real, v závěru poločasu dokonce dostal míč do sítě, když hlavičku Ronalda dorazil Benzema. Jenže francouzský fotbalista byl v ofsajdu a sudí si toho všimli. Jinak byl Cristiano Ronaldo dost nevýrazný a nechával vyniknout spoluhráče. Realu to ale i tak stačilo.

Finálové utkání fotbalové Ligy mistrů v Kyjevě: Real Madrid - FC Liverpool 3:1 (0:0)

Branky: 64. a 83. Bale, 51. Benzema - 55. Mané. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Mané (Liverpool). Diváci: 63.000.

Real: Navas - Carvajal (37. Nacho), Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Isco (61. Bale) - Benzema (89. Asensio), Ronaldo. Trenér: Zidane.  Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Milner (83. Can), Henderson, Wijnaldum - Salah (30. Lallana), Firmino, Mané. Trenér: Klopp.