Slavia nepustila Plzeň do hry, porazila ji 4:0. Hosté dohrávali bez Hubníka

19:54aktualizováno  22:02
PRAHA - Fortuna liga má nový vedoucí tým. Pražská Slavia se na první místo tabulky vyšvihla po dobrém výkonu proti dosavadnímu lídrovi z Plzně. Červenobílí diktovali tempo zápasu už od úvodních minut, nicméně klíčový úsek zápasu nastal mezi 36. - 40. minutou. Nakonec Slavia zvítězila jasně - 4:0.

Tomáš Souček slaví branku v zápase s Plzní. foto:  Michal Šula, MAFRA

Hned v začátku zápasu naskočily Západočechům první vrásky, protože úvodní branku zápasu vsítil ve třetí minutě slávista Souček. Již v jedenácté minutě se ale Slavii rozpadla stoperská dvojice, kdy musel ze hry odstoupit Simon Deli, kterého nahradil Ondřej Kúdela.

Miroslav Stoch ze Slavie střílí z penalty druhý gól svého týmu.
Brankář Plzně Matúš Kozáčik chytá penaltu Josefa Hušbauera ze Slavie.

Pravděpodobně klíčové momenty první půle se odehrály v rozmezí 36. - 40. minuty. Nejprve sudí odpískal penaltu za ruku Zemana, kterou ale Hušbauer neproměnil.

V následném závaru ale trefil Hubník loktem do obličeje Sýkoru. Sudí Ardeleanu neváhal a odpískal druhou penaltu. Navíc udělil druhou žlutou a červenou kartu právě plzeňskému kapitánovi. Další penaltu tentokráte Slavia proměnila, úspěšným exekutorem byl Stoch.

Sk slavia praha - fc viktoria plzeň 4:0 (2:0)

Branky: 3. Souček, 40. Stoch, 71. Zmrhal, 90. Souček

Sestavy:

Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli (11. Kúdela), Bořil - Souček - Stoch (72. Baluta), Hušbauer, Sýkora (83. Škoda), Zmrhal - Tecl

Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Pernica, Hubník, Limberský - Petržela (60. Ekpai), Hořava, Čermák (41. Hejda), Hrošovský, Zeman (83. Kovařík) - Krmenčík

Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Pospíšil

Viktoria v úvodu druhé půle srovnala hru, ale zároveň ji trochu zatáhla. Z toho těžil v jednasedmdesáté minutě Zmrhal, jenž si na zadní síti počkal na centr, který uklidil do protipohybu Kozáčika.

Když už si všichni mysleli, že se bude dohrávat, přilétl do vápna Plzně další centr. Do něj se položil Tomáš Souček, který skóre v prvním poločase otevřel, a nakonec ho i uzavřel.

Slavia se tak vyšvihla do čela soutěže, byť pouze o skóre před jejího sobotního soupeře. Plzeň tak zůstává druhá.

V dalších sobotních zápasech Fortuna ligy Liberec remizoval s Ostravou 0:0, Opava porazila Jablonec 2:0, Mladá Boleslav remizovala s Teplicemi 1:1 a Zlín porazil Příbram 3:0. Již v pátek porazila Sparta Duklu 2:0 a vytáhla se tak na druhé místo neúplné tabulky.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...