Zápas byl ozdobou ligy. Bod bereme, řekl sparťanský trenér Lavička

23:05
PLZEŇ - Jeho tým nevyhrál, což je ve fotbalové Spartě vždycky problém. Tentokrát však trenér Vítězslav Lavička nevyhlížel zrovna roztrpčeně. Bylo po šlágru kola v Plzni, který skončil 0:0. "Přijeli jsme sem vyhrát, ale bod bereme," řekl Lavička.

Vítězslav Lavička foto: ČTK

Jeho tým sebral Plzni první body v letošním ročníku, sám však také v soutěži poprvé nevyhrál. "Souhlasím, že to byl remízový zápas," řekl Lavička.

"Oba týmy chtěly hrát fotbal, chtěly hrát ofenzívně, ale zároveň směrem dozadu jsme byli my i Plzeň zodpovědní. Bylo těžké si vypracovat šance, i když pár jsme jich měli my i soupeř.

Jste s bodem spokojený?
Chtěli jsme vyhrát, ale výsledek odpovídá průběhu utkání.

V závěru to vypadalo, že už se na remízu soustředíte. Je to tak?
Ne, ne, my přijeli vyhrát. Mimo plán byl jen úvod zápasu, kdy jsme nechali domácí jít do tlaku. Ale po dvaceti minutách jsme se zvedli a byli aktivní. Což byl jeden z předpokladů, abychom uspěli.

Zápas nenabídl góly, ani šance. Jakou měl úroveň?
Byl ozdobou ligy, hrálo se v bájené atmosféře. Byla to dobrá reklama na český fotbal.

Co remíza znamená pro vývoj ligy?
Nechci spekulovat, Plzeň čekají závěrečné zápasy o Ligu mistrů. My se musíme zodpovědně připravovat na ligové zápasy.

Po pohárovém vyřazení s Häckenem vydalo vedení prohlášení, že v druhé polovině srpna může dojít ke změnám. Po zápase v Plzni ten čas nastal. Co se může stát?