Západočeské derby ovládla Plzeň, v tabulce se posunula na druhé místo před Spartu

Radost Plzně po posledním gólu do prázdné branky. foto: Petr EretMAFRA

Plzeň - Hokejisté Plzně zdolali v předehrávce 44. kola extraligy Karlovy Vary 3:1 a ukončili sérii tří porážek. Západočeské derby rozhodli domácí dvěma góly během úvodní třetiny, hosté stačili ve třetí dvacetiminutovce pouze snížit a prohráli třetí ze čtyř vzájemných zápasů v sezoně. Indiáni se posunuli na druhé místo o bod před Spartu.
  20:14

Hosté vstoupili do utkání aktivněji, Plzeň ale hrozila z brejků. Po Kaňákově přihrávce netrefil odkrytou branku Kantner a za chvíli nevyšlo Indiánům ani přečíslení dva na jednoho. V osmé minutě už se po ideální Robově přihrávce zblízka trefil Kantner.

Ze samostatného úniku nedokázal vzápětí odpovědět Beránek, jenž neprostřelil gólmana Frodla, a chvíli nato agilní Polák z úhlu trefil jen levou tyč. Naopak v 10. minutě tečoval Kaňákovu střelu Jánošík mimo dosah brankáře Novotného a hosté prohrávali 0:2.

Poté převzali iniciativu domácí, Strakovu šanci zlikvidoval Novotný a před pauzou nevyužili přesilovou hru. Ve 22. minutě se gólman Energie zaskvěl na brankové čáře proti Kantnerovu bekhendovému zakončení a směrem dopředu se znovu osmělili i dobře bruslící hosté.

Početní výhodu nezužitkovali a před polovinou utkání při přečíslení tváří v tvář Frodlovi neuspěl Kohout. Na druhé straně z protiútoku v podobné pozici neskóroval osamocený Rob. Energie sahala po kontaktním gólu, individuální průnik však úspěšně nezakončil ani čerstvý reprezentant Flek.

Na začátku závěrečné třetiny domácí sice přečkali Kodýtkovo vyloučení, ale ve 44. minutě nechali příliš prostoru před brankou Vondráčkovi na gól na 1:2. Vzápětí mohl z mezikruží vyrovnat volný Polák, jemuž radost překazil Frodl. Svůj tým podržel i jeho protějšek Novotný, který během plzeňské přesilovky zastavil Gulašovu ránu a při krátkém oslabení tři na pět i Kantnerův volej.

Poslední příležitost na zvrat hosté promarnili v 56. minutě. Kodýtkův faul přes četnou střelbu nepotrestali a naopak při hře Energie bez brankáře upravil Straka na konečných 3:1.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...