Záhrobskou dělily od medaile dvě desetiny

17:06aktualizováno  17:31
AARE - Vynikající čtvrté místo dnes obsadila Šárka Záhrobská v superkombinaci na mistrovství světa v Aare. O jednu příčku tak vylepšila svou pozici z minulého šampionátu v Santa Catarině.

Šárka Záhrobská foto: AFP

Závod vyhrála Švédka Anja Pärsonová a vybojovala na domácí trati po super-G už druhou zlatou medaili. Stříbrná skončila Američanka Julia Mancusová a třetí pozici obsadila Marlies Schildová, která Záhrobskou v součtu časů ze sjezdu a jednokolového slalomu porazila o dvě desetiny.

Záhrobská už ve sjezdu položila základ skvělému výsledku. Trať projela v jedenáctém čase téměř dvě sekundy na vedoucí Švédkou a mohla útočit ve své parádní disciplíně. Slalom navíc postavil její trenér a otec Petr. Několik záludností na trati vyřadilo některé silné lyžařky a dalším přidělaly problémy. Záhrobská zajela naopak ve slalomu druhý nejlepší čas, rychlejší byla pouze fenoménka mezi brankami v letošní sezoně Schildová, která však porazila českou lyžařku ve slalomu pouze o 16 setin.

Schildová využila svých schopností rychle zatáčet a na medaili se dostala z desátého místa. Sedmadvacátou pozici obsadila druhá česká lyžařka na trati Lucie Hrstková, do desítky se dostala na devátou pozici Slovenka Veronika Zuzulová, která se ve slalomu blýskla třetím nejlepším časem.

Pärsonová potvrdila, že jí odpočinek před šampionátem náramně vyhovoval. V sezoně se jí přitom vůbec nedařilo, nevyhrála ani jeden závod. V Aare, na domácí trati, však ještě neprohrála. Dnes měla v cíli velký náskok 81 setin. "Tato sezona byla ve slalomu pro mě hodně těžká a tento závod byl nejtěžší slalom v mém životě," prohlásila v cíli vítězka s tím, že trať byla obtížná a sníh hodně přimrzlý a agresívní.

Výsledky:
1. Pärsonová (Švéd.) 1:57,69 (1:11,00+46,69), 2. Mancusová (USA) 1:58,50 (1:11,95+46,55), 3. Schildová (Rak.) 1:58,54 (1:12,91+45,63), 4. Záhrobská (ČR) 1:58,74 (1:12,95+45,79), 5. Zettelová 1:59,60 (1:13,23+46,37), 6. Hospová (obě Rak.) 1:59,91 (1:12,22+47,69), 7. Rieschová (Něm.) 2:00,02 (1:12,35+47,67), 8. Bentová (Švéd.) 2:00,15 (1:11,97+48,18), 9. Zuzulová (SR) 2:00,74 (1:14,44+46,30), 10. Brydonová (Kan.) 2:00,86 (1:13,68+47,18).