Záhrobská poprvé bodovala v obřím slalomu, byla dvacátá

13:53
Cortina d'Ampezzo - Lyžařka Šárka Záhrobská obsadila v dnešním obřím slalomu Světového poháru v Cortině d'Ampezzo dvacáté místo a poprvé v sezoně v této disciplíně bodovala. Zvítězila Finka Tanja Poutiainenová.

Šárka Záhrobská. foto: ČTK

Slalomové specialistce Záhrobské se v olympijské sezoně v obřím slalomu dlouho nedařilo. V úvodním závodu v Söldenu sice postoupila do druhé jízdy, ale tu nedokončila. Pak čtyřikrát po sobě v prvním kole neuspěla. V SP si dnes připsala nejlepší umístění v disciplíně od listopadu 2008, kdy byla v Aspenu sedmnáctá.

Čtyřiadvacetiletá Češka postoupila z prvního kola ze 27. místa. Druhou jízdu zvládla jistě a také díky výpadku několika závodnic se posunula do druhé desítky.

Jednou z těch, které druhé kolo nedokončily, byla po prvním kole vedoucí Kathrin Zettelová z Rakouska, jež vypadla blízko cíle. Její první výpadek v sezoně tak přinesl triumf Poutiainenové, jež porazila Němku Viktorii Rebensburgovou o více než sekundu. Třetí byla další německá lyžařka, mistryně světa Kathrin Hölzlová, která se tak vrátila do průběžného vedení v disciplíně před Zettelovou.

Záhrobská na Poutiainenovou ztratila 4,10 sekundy. Devět desetin sekundy před ní byla devatenáctá Lindsey Vonnová z USA, které toto umístění stačilo k udržení vedení v SP. Její velká rivalka Maria Rieschová z Německa skončila osmá.

Obří slalom v Cortině znamenal konec olympijských nadějí pro Fränzi Aufdenblattenovou. Jediná švýcarská vítězka závodu SP v této sezoně si při pádu v prvním kole přetrhla vazy v levém koleně a přijde o zbytek lyžařského roku.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...