Záhrobská byla ve slalomu Světového poháru v Aare sedmá

13:40
AARE - Šárka Záhrobská byla sedmá ve slalomu Světového poháru v Aare. Vyhrála Aubertová z Francie, na stupně vítězů se dostaly i obě sestry Rieschovy.

Záhrobská na svahu v Aare. foto: ČTK

Po prvním kole vedoucí Maria dokončila závod na druhé pozici se ztrátou 45 setin na vítězku, mladší Susanne na skvěle jedoucí Francouzku nabrala manko už 96 setin.

Záhrobská, vítězka předchozího slalomu v Aspenu, jež v Aare v roce 2007 získala titul mistryně světa, byla po prvním kole devátá. Ve druhé jízdě si ale zejména díky zrychlení ve spodní polovině trati a čtvrté nejrychlejší jízdě polepšila navzdory mlze a špatné viditelnosti. Aubertová nejlepší českou lyžařku porazila přesně o dvě sekundy.

Čtyřiadvacetiletá Záhrobská letos obsadila ještě v prvním slalomu v Levi osmé místo a v průběžném pořadí slalomu Světového poháru je stále druhá. V celkovém hodnocení se vrátila do desítky na devátou pozici. Do čela SP se dostala Maria Rieschová, dosud vedoucí Američanka Lindsey Vonnová se propadla na druhé místo vinou dnešní osmé pozice. V sobotním obřím slalomu v Aare Záhrobská nepostoupila do druhého kola.

Totéž dnes potkalo druhou českou reprezentantku Evu Kurfürstovou.

Dvaatřicetiletá lyžařka obsadila s odstupem 4,68 devětatřicáté místo.