29. prosince 2009 14:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobská byla šestá ve slalomu v Lienzu, triumfovala Schildová

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Šárka Záhrobská při slalomu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Záhrobská při slalomu. | foto: ČTK

LIENZ  Šárka Záhrobská skončila šestá v dnešním slalomu Světového poháru v rakouském Lienzu. Po výhře v Aspenu dosáhla druhého nejlepšího výsledku v olympijské sezoně.

Poprvé po návratu na svahy po zlomenině nohy vyhrála někdejší královna slalomu Marlies Schildová z Rakouska. Druhá byla Sandrine Aubertová z Francie a třetí Rakušanka Kathrin Zettellová.

Letošní vicemistryně světa ve slalomu Záhrobská udělala v prvním kole dvě chyby a na devátém místě ztrácela 1,78 vteřiny na suverénní Schildovou. Ve druhé jízdě Záhrobská zvládla dobře první polovinu, ale ve druhé měla na rozbité trati problémy. Ještě více však strádaly některé soupeřky, takže si česká reprezentantka polepšila o tři pozice a o šesté místo se podělila s Chorvatkou Anou Jelušičovou.

V pořadí disciplíny přesto Záhrobská klesla o dvě příčky na čtvrtou. Před ní se v hodnocení dostaly Schildová i Aubertová.

Druhá Češka na startu Eva Kurfürstová obsadila v 1. kole 31. místo, přičemž od třicítky a postupu do druhého kola ji dělila pouhá setina vteřiny.

Schildová rozhodla o své výhře brilantní jízdou z prvního kola, po kterém měla náskok před druhou Kathrin Zettelovou 1,02 vteřiny. "Poprvé jsem cítila, že jedu dobře," řekla Schildová, bývalá dvojnásobná vítězka hodnocení disciplíny v seriálu Světového poháru, která minulou sezonu vynechala kvůli zlomené levé noze.

Ve druhém kole Schildová nastoupila na start s vědomím, že opět umí být rychlá a svoji jednadvacátou výhru ve slalomu SP a první od března 2008 si nenechala vzít. Opět byla nejrychlejší a zvítězila před Aubertovou skoro o dvě vteřiny. "Jsem přešťastná. Děkuji všem, kteří mi posledních patnáct měsíců pomáhali," řekla.

Američanka Lindsey Vonnová nastoupila do slalomu i přes bolestivé zranění zápěstí levé ruky z pondělního obřího slalomu. Od lékařů dostala prášky proti bolesti, ruku měla zpevněnou dlahou a hůlku přivázanou páskou. "Jsem bojovnice, vždycky chci jet, když to jde. Ale pořád jsem na to myslela, protože to při dotyku s tyčí dost bolí," řekla Vonnová.

Po první jízdě byla dvanáctá, nakonec klesla na 18. místo. Přesto udržela vedení v celkovém pořadí seriálu SP.

ČTK
  • 0Diskuse