Zadina a Hronek pomohli Detroitu k výhře nad Winnipegem. Odehráli v NHL nejproduktivnější zápas

Čeští hokejisté Filip Hronek a Filip Zadina pomohli Detroitu shodně gólem a dvěma přihrávkami k výhře 5:2 nad Winnipegem. foto: Reuters

New York - Čeští hokejisté Filip Hronek a Filip Zadina pomohli Detroitu shodně gólem a dvěma přihrávkami k výhře 5:2 nad Winnipegem. Oba odehráli nejproduktivnější zápas v NHL. Michael Frolík skóroval ve třetím zápase v řadě a vstřelil vítězný gól Calgary, které porazilo Toronto 4:2. Výhru podpořil David Rittich 32 zákroky.
  7:10

Zadina zaznamenal obě přihrávky u šťastných gólů Robbyho Fabbriho, který skóroval po odrazech od bránicího Neala Pionka. Útočník Detroitu zvýšil svými trefami náskok týmu z 1:0 na 3:0, u jedné branky mu asistoval i Hronek.

Zadina i Hronek odehráli nejproduktivnější zápas v NHL.
Útočník Detroitu Zadina zvýšil svými trefami náskok týmu z 1:0 na 3:0, u jedné...

Winnipeg snížil dvěma góly Kylea Connora. V závěru druhé třetiny ale udeřil v přesilové hře Zadina, který se po přihrávce Hronka prosadil střelou z pravého kruhu k bližší tyči a dal svou první branku sezony. Skóre uzavřel v 59. minutě Hronek, který trefil při power play přes celé kluziště prázdnou branku. Nejhorší tým soutěže i díky výkonům českých hráčů ukončil sérii dvanácti proher.

Calgary prohrávalo po dvou třetinách 1:2, ale povedl se mu nástup do závěrečného dějství a ve 43. minutě už vedlo 4:2. Na obratu se podílel dvěma zásahy Johnny Gaudreau, zbývající gól vstřelil Frolík. Kladenský odchovanec skóroval z rychlého protiútoku, ve kterém zamířil přesně z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Flames zvítězili posedmé v řadě.

Výsledky NHL

Buffalo - Nashville 4:3, Tampa Bay - Boston 3:2, Florida - NY Islanders 1:3, Pittsburgh - Columbus 1:0 v prodl., Detroit - Winnipeg 5:2, Minnesota - Edmonton 6:5, Calgary - Toronto 4:2, Arizona - Chicago 5:2, St. Louis - Vegas 4:2, San Jose - NY Rangers 3:6, Vancouver - Carolina 1:0 v prodl., Anaheim - Los Angeles 1:2.