Zachránce Brém. Gebre Selassie zachránil remízu pět minut před koncem

17:49
BERLÍN - Fotbalisté Brém v úvodním kole německé ligy zachránili domácí remízu 1:1 s Hannoverem díky gólu obránce Theodora Gebre Selassieho, který se trefil v 85. minutě. Za Werder chytal další český reprezentant Jiří Pavlenka.

Český obránce ve službách Brém Theodor Gebre Selassie slaví další vítězství foto: Reuters

V Brémách se vše podstatného stalo až v závěrečné čtvrthodině. Nejprve v 77. minutě střídající Hendrik Weydandt převzal pas za obranu a sám před Pavlenkou nezaváhal. Krátce před koncem na zadní tyči srovnal hlavou volný Gebre Selassie. Jeho branku potvrdil hlavní sudí až po konzultaci s videorozhodčím.

Druhé mužstvo minulého ročníku Schalke prohrálo ve Wolfsburgu 1:2. Domácí ve 33. minutě poslal do vedení John Anthony Brooks. Hosté přes vyloučení Matiji Nastasiče vyrovnali v 85. minutě zásluhou penalty střídajícího Nabila Bentaleba. O výhře „Vlků“ rozhodl v nastaveném čase další náhradník Daniel Ginczek, letní posila ze Stuttgartu.

Nováček Norimberk s Ondřejem Petrákem v sestavě prohrál v Berlíně s Herthou 0:1. O výhře domácího týmu rozhodl ve 27. minutě útočník Vedad Ibiševič. Jeho spoluhráč Vladimír Darida chyběl kvůli zranění kolena. Za Norimberk v 84. minutě neproměnil penaltu Mikael Ishak.