29. srpna 2016 14:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Žabomyší války. Svaz chce zakázat tenistkám start ve finále Fed Cupu proti Češkám

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Francouzské tenistky pykají za kritiku svazu. Vpravo Caroline Garciaová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzské tenistky pykají za kritiku svazu. Vpravo Caroline Garciaová. | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ/PRAHA Lidská ješitnost vážně ohrožuje šance francouzských tenistek na zisk Fed Cupu. Ega obou zúčastněných stran utrpěla značné rány a omluva je v nedohlednu. Francii tak vážně hrozí ztráta dvou reprezentantek.

Překvapení zavládlo mezi tenisovou veřejností, když se z olympijské čtyřhry poroučel druhý nasazený pár už po prvním kole. Kristina Mladenovičová a Caroline Garciaová podlehly japonskému páru Doiová – Hozumiová 0-6, 6-0 a 4-6.

A viník byl pro tenistky jasný – francouzská tenisová federace.

Hráčky byly totiž před zápasem špatně informovány. Až před zápasem totiž zjistily, že musí mít stejné dresy. Garciaová si tak na poslední chvíli musela půjčit výstroj od své deblové partnerky.

„Jsme na olympijských hrách, má nám začít zápas. A jsme v šíleném stresu, protože nás zástupci ITF (Mezinárodní tenisové federace - pozn. redakce) nenechají hrát v rozdílných barvách,“ napsala Mladenovičová na Twitter.

"Děkujeme naší nekompetentní federaci, že zničila tak důležitý moment v našich kariérách. Tento incident nás stál spoustu energie, a naneštěstí ani náš tenis nebyl tak dobrý, abychom uspěly,“ povzdechla si přes sociální sítě Mladenovičová.

České tenistky Karolína Plíšková a Lucie Hradecká.
Caroline Garciaová (vepředu) a Kristina Mladenovičová zajistily Francouzkám postup do finále.

Reakce francouzského tenisového svazu byla blesková. Provizorní vyřazení hráček z kádru pro finále Fed Cupu, ve kterém se mají utkat s českým výběrem.

Konečné rozhodnutí má padnout 24. září.

Obě tenistky hrály i v semifinálovém zápase, kdy vybojovaly pro Francii postup třemi body. Každá z nich si připsala jednu výhru v singlu, postupový bod pak přidaly v závěrečné čtyřhře.

Jan Krejcar
  • 0Diskuse
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!